napsal Pavel Petr

3:2

1:1, 1:1, 1:0

SK Horácká Slavia Třebíč

Branky a nahrávky: 14,. Nouza (Fadrný), 33. Nouza (Všetečka), 52. Nouza (Beck, Všetečka) – 7. Handlovský (Ščerban), 38. Mertl (Korotvička). Rozhodčí: Nečas – Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1900.

Šindelář – Kolda, Bauer, Výborný, Všetečka, Ťupa, Drábek, Majeský – Jeslínek, Kocák, Beck – Nouza, Fadrný, Gombár – Paroulek, Hlouch, L. Krupka – Kadlec, Koláček, M. Krupka. Trenéři: Jan Neliba a Petr Haken.

Luňák – Ščerban, Rehák, Hrbáček, Sláma, Dvořák, Šefčík – Mertl, Dolníček, Laš – Pšurný, Oliva, Handlovský – Látal, Zahradník, Čech – Korotvička, Nahodil, Přibyl. Trenéři: Josef Horešovský a Jiří Otoupalík.

Domácí byli v utkání lepším celkem, často dostali soupeře pod tlak, ale v koncovce se prosazovali jen velice těžko. Dokázali sice hosty uzavřít v jejich obranné třetině, leč zakončení v boleslavském provedení dlouho nebylo takové, jak by si favorit přál. Naštěstí chytil střeleckou formu Nouza a třemi góly zajistil domácím vítězství. Jako první ale skóroval hostující Handlovský. V 7. minutě překonal Šindeláře v přesilovce. Následně domácí hráli dvě přesilovky, ale bez efektu.

Až ve 14. minutě signalizoval sudí Nečas trest pro jednoho z hostujících hráčů. Fadrný nejprve ještě po objetí branky neuspěl, Nouza už ale ano a trefil odkrytý kout Luňákovy branky. V závěru první třetiny mohl vrátit vedení hostům Přibyl, tváří v tvář ovšem Šindeláře nepřekonal.

Ve druhé části boleslavský tlak sílil. Jenže postupně se neujaly Kadlecova střela, Jeslínkova dorážka a Beckův pokus mířící nad. Až ve 33. minutě domácí konečně herní převahu zužitkovali. Puk vybojoval na vlastní modré Všetečka, po jeho přihrávce našlápl k sólu Nouza a s přehledem zakončil. Jenže radost z vedoucí branky vydržela Mladé Boleslavi pouze pět minut. To hosté využili další z přesilovek a výborně hrající Mertl pečetil svůj výborný výkon vyrovnávajícím gólem. Střelecký zápis si připsal po objetí branky.

Do poslední třetiny domácí znovu vstoupili náporem a snahou co nejdříve vrátit na svou stranu. Jenže Hlouch nejprve trefil Luňáka pouze do masky, poté týž hráč nepropasíroval puk ta Luňákova záda po nahození Ťupy, Kadlec neuspěl netradičně od modré a Fadrný poslal gumový projektil pouze do tyče! Definitivní rozhodnutí tak přinesla až 52. minuta. Po obléhání třebíčské svatyně znovu skóroval střelecky disponovaný Nouza. Hosté v závěru sáhli k power-play, ale vyloučení Ščerbana půl minuty před sirénou ukončilo jejich myšlenky na bodový zisk.

Petr Haken, (trenér BK Mladá Boleslav): "Hráli jsme proti těžkému soupeři. I podle výsledků a předvedené hry je zřejmé, že hosté velice dobře bránili. To nám, zejména v první třetině, dělalo problémy. Druhá a třetí třetina, myslím si, byla v našem provedení velice dobrá a odehraná v tempu. Hráči se snažili, tlačili se do brány, bylo tam i hodně střel. Jsem proto rád, že jsme v těžkém utkání zvítězili. Musím vyzdvihnout jak brankáře Filipa Šindeláře, tak střele tří našich branek Tomáše Nouzu."

Josef Horešovský, (trenér SK Horácká Slavia Třebíč): "Očekávali jsme, že nás soupeř bude tlačit. Přeci jen má silné mužstvo. V průběhu utkání si také Mladá Boleslav tlak vytvořila. I když na druhou stranu první třetina se mi zdála více vyrovnaná. Zvláště na začátku druhé třetiny jsme byli velmi dlouho pod tlakem. Ten tlak v podání domácích byl hodně prostorový, ale příliš vyložených šancí z toho nebylo. Pořád proto skóre bylo pro nás velice příznivé. Navíc se nám po vedoucí brance soupeře podařilo vyrovnat. Tam ale přišel moment, který nevzdáváme. V okamžiku, kdy soupeře trošku srazíme, nedokážeme mu zasadit další ránu. Přitom mužstvo, které nás tlačilo, najednou ztratilo suverenitu a také se obávalo toho, aby neudělalo chybu. My prostě gól, který by naši situaci ještě vylepšil, nedáme. Prohráli jsme a je to nepříjemné, že prohráváme o branku třetí zápas. Musím ovšem konstatovat, že mužstvo pracovalo a bojovalo. Jestliže tento způsob hry zachováme, určitě se nám ten hokej odmění a nějaké dobré výsledky zase uděláme."