BK MLADÁ BOLESLAV

V prodloužení rozhodl Král proměněným trestným střílením

25. 9. 2009
napsal Michal Miškovský
HC VERVA Litvínov

1:2p

0:0, 1:0, 0:1 - 0:1

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 25. Černý – 42. Boháč (Sýkora, Nouza), 62. Král (TS). Rozhodčí: Mikula, Polák - Prchal, Kis. Vyloučení: 7:5, navíc hostující Bahenský trest ve hře a domácí Vopat osobní trest 10 minut. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4106.

HC VERVA Litvínov

J. Hübl ml. - Kubát, Kroupa, Švarný, Gureň, Punčochář, Skuhrovec - Černý, Reichel, Lukeš - Kubinčák, V. Hübl, Vopat - Jánský, Gerhart, Trávníček.

BK Mladá Boleslav

Valent - Žabka, Kasík, Šterbák, Duben, Mocek, Frolo - Pabiška, Král, Sup - Nouza, Sýkora, Boháč - Bahenský (46. D. Vrbata), Fabuš, Macho

L i t v í n o v - Hokejisté Mladé Boleslavi vezou z ledu Litvínova cenné dva body. Do vedení šli sice domácí ve 25. minutě zásluhou trefy Černého, ale na začátku třetí třetiny vyrovnal Boháč a zápas dospěl do prodloužení. To nakonec trvalo jen necelé dvě minuty, když nařízené trestné střílení proměnil kapitán Král a zařídil tak pro Bruslařský klub bonusový druhý bod.

Boleslavští se museli obejít v Litvínově bez absentujících Schwarze, Jiruše, Jindry a Handlovského, přesto však vstoupili do utkání aktivně a hned v první minutě mohl otevřít skóre Král. Kapitán Bruslařského klubu však po přihrávce Supa netrefil odkrytou část branky. Na druhé straně zahrozil Jánský, jenž se ve třetí minutě zjevil před Valentem, ale se svou kličkou na boleslavského brankáře nevyzrál.

První přesilovku si zahráli domácí, když byl ve čtvrté minutě vyloučen Čížek. Boleslavští se však ubránili a v dalším průběhu prvního dějství si oba týmy dvakrát vyzkoušely hru 4 na 4. Krátce po vyloučení Mocka totiž usedl na trestnou lavici Vopat a několik minut nato následoval potrestaného Frola litvínovský Mejdan, který odpykával trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Více prostoru na ledě se snažil využít Nouza, který v 15. minutě pálil zblízka. Byl však podobně neúspěšný jako o chvíli později domácí Trávníček, jenž své sólo zakončil pouze do Valentových betonů.

Ve druhé třetině se jako první hlasitěji ozvali domácí a hned z toho byl gól. Černý se dostal do úniku a nájezd zakončil střelou pod víko. Vedoucí branka Benzinu nabudila a Valent musel řešit několik nebezpečných střel od modré.

Hosté o sobě dali vědět po polovině zápasu, kdy se snažil protlačit před branku Král, ale nebyl úspěšný. Vzápětí si svěřenci Vladimíra Čermáka zahráli dvě přesilovky, když byli potrestáni dvěma minutami v krátkém časovém sledu Kroupa s Vopatem, jenže Severočeši se bez újmy ubránili.

Hned v úvodu třetí třetině mohli Litvínovští zvýšit své vedení, ale Lukeš trefil tyčku a Hübl z dorážky břevno. Vzápětí se potvrdilo známé pravidlo “nedáš, dostaneš“. Kombinaci se svými parťáky z útoku zakončil Boháč. Od dalších minut cloumaly s hráči obou týmů emoce a výsledkem bylo vyloučení exlitvínovského Bahenského, který namísto původních dvou minut inkasoval 5 minut + osobní trest 10 minut a nakonec i trest ve hře. Na druhou stranu trestné lavice usedli na dvě minuty Hübl a Jánský.

Hra se často kouskovala, a tak nebylo k vidění příliš hokejové krásy. Za zmínku stojí střela Lukeše zblízka v 53. minutě a o čtyři minuty později Jenáček tečoval nahození těsně mimo.

Zápas dospěl do prodloužení, které nakonec trvalo pouze minutu a 57 vteřin. Duben se dostal do úniku, litvínovský Punčochář ho fauloval a nařízené trestné střílení proměnil Král.

Ohlasy trenérů

Jaroslav Hübl starší, hlavní trenér HC Benzina Litvínov: "Minule v Liberci jsme podali lepší výkon a teď jsme se zase chtěli vrátit k našemu hokeji, hrát útočně, dostávat se do šancí, ale nebruslili jsme. Když už jsme si nějakou šanci vytvořili, neproměnili jsme ji. Doma se na jeden gól těžko vyhrává. Prohráli jsme zaslouženě."

Vladimír Čermák, hlavní trenér BK Mladá Boleslav: "Jeli jsme do Litvínova s tím, že je silný v útoku a tlačí ho postavení v tabulce. Chtěli jsme hrát ze zabezpečené obrany, což se nám až na některé výjimky dařilo. Jsem rád, že jsme zvládli konec zápasu a odvážíme si dva body."

×
Dnes v 15:00 | DOR
HC Dynamo Pardubice
BK Mladá Boleslav