BK MLADÁ BOLESLAV

Boleslav ve Vítkovicích neuspěla, domů veze prohru 0:3

29. 9. 2009
napsal Jitka Čechová
HC VÍTKOVICE RIDERA

3:0

1:0, 2:0, 0:0

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 12. Hubáček (Klimek), 27. Hruška (Kvapil, Kuboš), 40. Ujčík (Roman, Sičák). Rozhodčí: Jeřábek, Pešina - Guth, Rittich. Vyloučení: 5:10, Rehák (VIT) 5 + trest do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3622.

HC VÍTKOVICE RIDERA

Šindelář - Jurečka, Sičák, Kuboš, Stehlík, Rehák, Voráček - Klimek, Burger, Hubáček - Treille, Štefanka, Krenželok - Kvapil, Hruška, Svačina - Ujčík, Roman, Szturc

BK Mladá Boleslav

Schwarz - Žabka, Kasík, Šterbák, Duben, Frolo, Lehikoinen - Pabiška, Král, Sup - Nouza, Sýkora, Boháč - Fabuš, Vrbata, Handlovský - Ferebauer, Loskot

V í t k o v i c e – Mladá Boleslav, jejíž marodka je ještě pořád poměrně dost zaplněná, zajížděla v rámci desátého kola na led Vítkovic. Zatímco v minulém zápase proti Budějovicím dokázala vyhrát na samostatné nájezdy, na ledě tabulkově prvního týmu se nakonec neprosadila ani jednou. Ačkoliv se po celou dobu utkání snažila, na góly z hole Hubáčka, Hrušky a Ujčíka zkrátka odpověď nenalezla.

Mladá Boleslav sice vyhrála úvodní buly a okamžitě začala od své branky, moc daleko se ale nedostala, protože ji o puk obral a vzápětí na to jím i zahrozil Hubáček. Ani potom Středočeši nebyli právě efektivní, už ve druhé minutě totiž na trestnou lavici usedl Duben a šest vteřin před jeho návratem se k němu přidal i Král. Boleslav obě přesilovky ustála, ačkoliv se v obranném pásmu dost nadřela. Hráči Bruslařského klubu po vypršení trestů snažili důrazněji prosadit, neuspěli ale ani Fabuš těsně před Šindelářem, ani Vrbata, jehož střela byla sražena do ochranné sítě.

Naopak po polovině první dvacetiminutovky dostal až moc prostoru před Schwarzem Petr Hubáček a nadvakrát nakonec zakončil za jeho záda. Boleslav sice nijak "nezamrzla", Vítkovičtí ale potvrzovali pověst nejlepší obrany v extralize. A hostující tým navíc fauloval do třetice. Sice oslabení opět ustál, první třetina ale tak nakonec pro Boleslav vyzněla v hodně defenzívním duchu. Pár vteřin před jejím koncem neuspěl ani Žabka, kterému šikovně přihrával Král.

Na začátku druhého dějství zahájil zatím asi nejnebezpečnější první útok Boleslavi okamžitý útok na Šindelářovu branku. Během pár sekund si díky tomu vykoledovali první faul Vítkovic. Během nadcházející přesilovky si asi největší příležitost vytvořili Kasík s Králem, když prvně jmenovaný pálil od modré a druhý se tlačil k dorážce. Nakonec bezvýsledně. Středočeši nepřestávali kolem Šindelářovy branky kroužit ani po vypršení trestu domácích. Zkoušel to Boháč z dorážky i Nouza pomalu až ze středního pásma.

Vítkovický brankář byl ale vždy na svém místě a ve svých zásazích neomylný. Na druhé straně to naopak Kasík přehnal se svou obrannou činností, za což dostal dvě minuty. Na trestné lavici se bohužel pro Boleslav moc dlouho neohřál, Radim Hruška se svou tečí do protipohybu Schwarze totiž nezaváhal. Ve 32. minutě zůstal na ledě ležet Nouza a pod ním se objevila krev. Rozhodčí okamžitě udělili pětiminutový trest a předčasnou cestu do sprch Rehákovi. Jenže Boleslav s prodlouženou přesilovkou nenaložila vůbec dobře a po pár pokusech se nechal vyloučit ještě Fabuš. Veškerá šance Středočechů pak vzala ve své v čase 39:31, kdy na 3:0 zvýšil Viktor Ujčík.

Boleslav do třetí dvacetiminutovky rozhodně nevstoupila pasivně, už v její druhé minutě ale opět faulovala a místo pokusu stáhnout náskok domácích hájila další oslabení. Domácí celek sice v početní výhodě nic extra produktivního nepředvedl, na jednu stranu se ale dalo předpokládat, že už to vlastně ani nepotřebuje. Boleslav sice taky dostala výhodu jednoho hráče v poli a dokázala chvilku motat Vítkovickým hráčům hlavy, nedostala se ale k důraznější a nebezpečnější střele.

Poslední desetiminutovka utkání začala dost rozkouskovaným stylem, hned dvakrát v krátkém sledu totiž sudí vylučoval na obou stranách a hru navíc přerušovala i řada nepřesností. Jak čas běžel, Boleslav působila stále těžkopádnějším dojmem, zatímco domácí tým se snažil už jen kontrolovat skóre. Třetí dějství tedy nakonec už žádnou další branku nepřineslo a Vítkovice na svém ledě vybojovaly tři body.

Ohlasy trenérů

Alois Hadamczik, hlavní trenér HC Vítkovice Steel: “Od začátku jsme měli převahu a spoustu šancí. Měli jsme hodně přesilových her, které jsme nevyužili. Na to, jaký tlak jsme si vytvořili, jsme nedali moc gólů. S výsledkem jsem spokojen, ale při takové územní převaze jsme měli rozhodnout dříve."

Jiří Šejba, asistent trenéra BK Mladá Boleslav: “První třetinu jsme hráli ustrašeně, domácí měli velký tlak. Druhou třetinu jsme se to snažili trošku pozměnit, začali jsme hrát systémem 2-1-2, měli jsme nějaké šance na vyrovnání, ale ty jsme propásli. Domácí nám pak dali gól v přesilovce, odskočili a kontrolovali vývoj utkání.“