BK MLADÁ BOLESLAV

Na ledě Liberce Boleslavští nepřipustili žádné pochybnosti, opět vezou tři body

15. 1. 2010
napsal Jitka Čechová
Bílí Tygři Liberec

2:5

1:1, 1:2, 0:2

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 12. Nedvěd (Rýgl), 29. Jareš (Rýgl, Víšek) – 9. Sup (Král, Pabiška), 26. Duben (Gajovský, Nouza), 34. Kracík (Macho, Jiruš), 54. Sup, 56. Sýkora (Král, Vrbata). Rozhodčí: Polák, Šindler - Pavlovič, Rozlílek. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 6685.

Bílí Tygři Liberec

Pinc – Jareš, Malkamäki, Rýgl, Derner, Moravec, Čakajík, Holub – Podkonický, Matějovský, Plodek – Kašpařík, Špaček, Blatný – Nedvěd, Víšek, Vantuch – Dušek, Ondřej, Bárta

BK Mladá Boleslav

Valent – Jindra, Kasík, Frolo, Duben, Lehikoinen, Jiruš, Žabka – Pabiška, Král, Sup – Nouza, Sýkora, Boháč – Fabuš, Kracík, Macho – Bahenský, Gajovský, Handlovský

L i b e r e c – Hokejisté Bruslařského klubu letos už podruhé celkem jasně vyhráli na ledě libereckých Tygrů a znovu si tak domů do Boleslavi vezou tři body. Domácí celek sice se Středočechy dlouho držel krok, na góly Supa a Dubna pokaždé našli poměrně rychle odpověď. Ve 34. minutě však Mladoboleslavští díky Kracíkovi zvýšili už na 3:2, načež následovaly "pojistky" Supa a Sýkory. Liberec se jen marně snažil ještě alespoň o snížení.

Na první akci si diváci v liberecké aréně museli diváci počkat až do druhé minuty, kdy to nijak zvlášť výrazně zkusil Boháč zpoza domácího obránce. Jen o pár vteřin později už podstatněji zahrozil Podkonický, který rozezvučel tyčku. Ve třetí minutě usedl na trestnou lavici Handlovský a domácí Tygry čekala početní výhoda. Nijak produktivně se jí ale nechopili, pouze na jejím konci si jednu z větších šancí připsal Nedvěd. Valent schoval puk do lapačky.

Těsně před polovinou první třetiny se skoro jako blesk z čistého nebe prosadil Michal Sup, který na Pince puk spíš jen tak nahazoval, tomu ale proklouzl podél vyrážečky do sítě. Boleslav se z vedení netěšila dlouho, v závěru 12. minuty pálil od modré Rýgl a kotouč do sítě úspěšně tečoval Petr Nedvěd. Ve zbytku třetiny viděli diváci hlavně souboje ve středním pásmu s občasnými výpady střídavě na jednu, a pak zase druhou stranu hřiště.

Boleslav na začátku třetiny dohrávala přesilovou hru a dokázala si vytvořit i slušný tlak, ani nadvakrát dorážející Král však puk do sítě neusměrnil, a tak se pokračovalo za vyrovnaného stavu 1:1. Středočeši i nadále působili aktivněji, ve 23. minutě si tak vykoledovali faul Nedvěda. V přesilovce střílel zpoza hráče Macho, hodně nebezpečná byla i střela Krále, který se nejrychleji zorientoval v hloučku hráčů. Početní výhoda zůstala nevyužitá, v přetrvávajícím tlaku se ale nakonec od modré trefil Miroslav Duben.

Jenže stejně jako v první dvacetiminutovce si Bruslařský klub vedení dlouho neudržel. Přesně ve vteřině, kdy se vracel vyloučený Fabuš, se totiž v podobném duchu jako Duben trefil Richard Jareš. Následovala celá série trestů, rozhodčí jich mezi oba týmy rozdělil stejným poměrem - ve druhé třetině celkem šest. V žádné z nich sice gól nepadl, ale opět se v ještě stále trvajícím tlaku prosadil šikovnou tečí Jaroslav Kracík. Boleslav mohla dokonce odskočit na rozdíl dvou branek, do prázdné sítě dorážel Macho, nicméně sudí gól neuznal, protože jej bylo dosaženo vysokou holí.

Třetí dějství zahájil Liberec pochopitelným tlakem, už po pár vteřinách hry to z poměrně ostrého úhlu zkoušel Víšek. Valent byl připraven. O dost nebezpečnější byla střela zápěstím Ondřeje. Ve 45. minutě domácí špatně střídali a na druhou stranu se vydal Nouza. Pinc proti němu vyrazil z branky a dost mu tak zmenšil střelecký úhel. Boleslavský útočník nakonec pálil mimo. Tygři vzápětí nato zahrozili znovu, Vantuch však v rozhodující moment z prostoru těsně před Valentem přestřelil. O slušný závar se přičinil i Handlovský před Pincem, liberecký gólman vyrazil puk lapačkou za sebe.

Poměrně početnému kotli boleslavských fanoušků značně zatrnulo v 53. minutě, kdy na Valenta vyslal dělovku Matějovský. Gólman Středočechů se za pukem, který šel těsně vedle, jen ohlédl. Ve snaze prosadit se vepředu, podařilo se Tygrům vyrobit vzadu parádní chybu. Jeden z domácích beků doslova namazal Michalovi Supovi, který se už podruhé zapsal do statistik tohoto zápasu. Klid do boleslavských řad vneslo i vyloučení na straně Tygrů, které ještě navíc během několika málo vteřin zužitkoval Tomáš Sýkora. Přesilovka čekala po vyloučení Dubna ještě i na Severočechy, krom několika kombinací ale Liberec Valenta příliš neohrozil. Boleslav porazila Liberec 5:2.

Ohlasy trenérů

Jiří Kalous, trenér Bílí Tygři Liberec: "Jsem hrubě nespokojený s výsledkem a i s předvedenou hrou. V posledních zápasech se trápíme. Ve hře je řada nepřesností a hrozně se nadřeme na gól. Věřím, že v příštím zápase se už konečně zvedneme."

Vladimír Čermák, BK Mladá Boleslav: "Po posledním vzájemném zápase, kdy u nás Liberec vyhrál 4:0, jsme věděli, že nás dnes nečeká nic lehkého. Chtěli jsme hrát dobře odzadu a to jsem nám až na pár případů dařilo."

×
Dnes v 15:00 | DOR
HC Dynamo Pardubice
BK Mladá Boleslav