BK MLADÁ BOLESLAV

Po přestřelce s Vítkovicemi bez bodu

7. 2. 2010
napsal Štěpán Tomš
BK Mladá Boleslav

5:6

1:2, 2:2, 2:2

HC VÍTKOVICE RIDERA

Statistiky

Branky a nahrávky: 15. Macho (Fabuš), 27. Sýkora (Král, Vrbata), 29. Sýkora (Král, Kasík), 49. Macho, 59. Fabuš (Jiruš, Lehikoinen) – 5. Kvapil (Štefanka), 7. Kvapil (Treille), 23. Stehlík (Štefanka), 31. Klimek (Krenželok), 52. Štefanka, 59. Vrána. Rozhodčí: Hodek, Jeřábek – Bláha, Kostka. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 3660.

BK Mladá Boleslav

Schwarz (31. Valent) – Šterbák, Frolo, Lehikoinen, Jiruš, Kasík, Jindra, Duben – Bahenský , Sýkora, Boháč – Fabuš, Kracík, Macho – Nouza, Král, Handlovský – Hovorka, Vrbata, Gajovský

HC VÍTKOVICE RIDERA

Štěpánek (29. Šindelář) – Stehlík, Voráček, Sičák, Barinka, Rehák, Jurečka – Treille, Štefanka, Kvapil – Klimek, Burger, Krenželok – Ujčík, Vrána, Svačina

M l. B o l. – Nebývalé množství gólů viděli diváci ve 49. kole v Metrotav Aréně, Boleslavští hokejisté však vyšli bodově naprázdno. Vítkovice získaly v úvodu dvougólový náskok, který se domácím podařilo umazat, stejně jako vyrovnat na 4:4. Ve třetí třetině ale Boleslav přišla o šanci na body po individuální chybě, kterou potrestal Vrána. Fabuš stačil bleskově snížit, power-play už nepomohla.

Boleslavským hokejistům nevyšel vstup do utkání. Už ve třetí minutě přihlíželi, jak Burger promáchl puk před prázdnou bránou. A z podobné pozice také Vítkovice vstřelily první gól. Štefankovu přihrávku zpracoval mezi obránci Kvapil a střelou nahoru nedal Schwarzovi šanci. V sedmé minutě přišel druhý direkt znovu z hole Kvapila. Oba domácí obránci si všímali Treilleho, a tak svou pouť k boleslavské kleci zakončil v signalizované výhodě vítkovický forvard blafákem.

Domácím se stále nedařilo zakládat účinné protiútoky, neboť většina pokusů byla sražena ještě před Štěpánkem. Pak přišel náznak dobré šance z hole Vrbaty, jenže jeho přihrávka před bránu neprošla. Nakonec snížil druhý boleslavský útok. Kracík sice nejprve neuspěl individuálně, pak ale přišla Fabušova nahrávka zpoza brány a Macho snížil na 1:2.

Na začátku druhé části usedli na trestnou lavici Ujčík s Handlovským – hrálo se 4 na 4. Po nahození Frola puk poskakoval po vítkovickém brankovišti, Sýkora to však měl zády k bráně s dorážkou těžké. Na druhé straně naopak uspěl Stehlík a Ostravané vedli znovu o dvě branky. Další obrovskou šanci měl před Schwarzem Vrána, avšak místo aby puk usměrnil za boleslavského brankáře, povedlo se mu ho „pouze“ zastavit v brankovišti.

Středočeši započali stíhací jízdu v přesilovce. Vrbata zachytil vyhození, přihrávkou nalezl za překvapenou vítkovickou obranou volného Krále, který s ledovým klidem – pro něj typickým – ještě vyšperkoval pozici pro Sýkoru. Účty byly vyrovnány v další přesilovce, v níž se puk šťasným odrazem dostal po Kasíkově nahození ke Královi a znovu k Sýkorovi.

Dál už hostům střežil bránu místo Štěpánka Šindelář. Svou hokejovost předvedl znovu Král překvapivým lobem Šindelářovy brány, ale Bahenský byl pečlivě střežen. Ve 34. minutě strhl vedení na stranu Steelu pohodlně Klimek a Schwarz odjel sám střídat. Nejlepší pozici pro vyrovnání měl Gajovský, jehož únik skončil nedokrouceným blafákem do bekhendu.

V závěrečné dvacetiminutovce byl v první šanci Fabuš, po pár minutách zase vyvolal vzruch v ochozech Nouza. Ve 49. minutě bylo znovu srovnáno. Boleslavští ujížděli dokonce ve třech proti jedinému obránci, Macho se však rozhodl zakončit sám. V 52. minutě bylo vše znovu jinak . Štefanka nejprve trefil tyčku, od které se puk odrazil za bránu, odkud Štefanka bez rozpaků střílel znovu a odrazem od Valenta opravdu uspěl.

Jen o minutu později musel Valent pohotově likvidovat Klimkovu gólovku z bezprostřední blízkosti. Boleslav se dál snažila vyrovnat, v 59. minutě ale přišla chyba Kasíka a Vrána přidal šestý gól. V tu chvíli se vetšina diváků zvedla ze sedaček a zamířila k východu, aby se za pár sekund zastavila a sledovala pokračující drama, neboť bleskově snížil Fabuš. Boleslav si vzala oddechový čas, vždyť na vyrovnání měla ještě osmdesát sekund, jenže na kýžené vyrovnání už nedošlo.

×
Dnes v 15:00 | DOR
HC Dynamo Pardubice
BK Mladá Boleslav