BK MLADÁ BOLESLAV

DUKLA JIHLAVA - BK MB 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

11. 10. 2006
napsal Pavel Petr
HC Dukla Jihlava

4:1

1:0, 2:0, 1:1

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 8. Říha, 24. Rytnauer, 36. Bakus, 45. Lazorišák - 51. Bauer. Rozhodčí: Skoupý - Brýška, Novák. Vyloučení: 14:11, navíc Kadlec (Ml. Boleslav) 10 min. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1180.

HC Dukla Jihlava

Řehoř - Chvátal, Morava, Duben, Lukáč, Dobrovolný, Lukačovič, Šmarda - Čachotský, Bakus, Rytnauer - Říha, Kaňkovský, Fiedler - Lazorišák, Dušátko, Havel. Trenér: Petr Vlk.

BK Mladá Boleslav

Šindelář (41. Mařík) – Všetečka, Výborný, Kolda, Bauer, Majeský, Ťupa, Drábek – Nouza, Fadrný, Gombár – Jeslínek, Sýkora, Beck – Paroulek, Hlouch, L. Krupka – M. Krupka, Koláček, Kadlec. Trenéři: Jan Neliba a Petr Haken.

Hokejisté BK Mladá Boleslav chtěli na Vysočině prodloužit sérii vítězných utkání. Místo toho však na led v té době posledního celku zcela propadli a zaslouženě prohráli. Hře hostujícího celku chyběla jakákoli myšlenka a bohužel i schopnost proměňovat šance, a to včetně přesilových her. Jediný boleslavský úspěch zaznamenal devět minut před koncem střelou od modré obránce Richard Bauer. Stínem utkání však bylo zranění dalšího z beků Václava Drábka. Utrpěl zlomeninu klíční kosti a bude v sestavě chybět.

Sebevědomí boleslavského týmu nahlodala už 8. minuta. To hrála Jihlava přesilovku a pohotovou přihrávku Kaňkovského doklepl za Šindelářova záda Říha. Vzápětí mohli hosté vyrovnat, jenže přesilovky nejsou silnou zbraní svěřenců Jana Neliby a Petra Hakena. To se ukázalo také ve dvojnásobné početní převaze, kterou Mladá Boleslav neúspěšně hrála jednu minutu a pětačtyřicet vteřin! V závěru úvodní třetiny pak boleslavský obránce Bauer mířil jen do tyče jihlavské svatyně. O vývoji zápasu se rozhodovalo ve druhém dějství. Nejprve po chybě Gombára vyslal Bakus do sóla Rytnauera a ten nadvakrát zvýšil na 2:0. Poté pojistil vedení Dukly Bakus. Do závěrečné části už v boleslavské brance vystřídal Šindeláře Mařík. Čisté konto udržel ovšem pouze pět minut. Po zaváhání Všetečky vypíchl puk Lazorišák a své sólo zakončil úspěšným bekhendovým pokusem. A mohlo být i hůře. Naštěstí pátou branku sudí Skoupý neuznal, Dušátko si k ní podle jeho rozhodnutí pomohl bruslí. Poslední slovo tak patřilo hostujícímu týmů. Ve hře čtyř proti čtyřem pálil od modré Bauer a alespoň jedinkrát v zápase překonal spolehlivě chytajícího Řehoře.

Ohlasy trenérů

Petr Vlk (trenér Dukla Jihlava): "Oproti zápasu v Chomutově, kde náš pohyb byl nedostatečný, jsme soupeře předčili pohybem, dobře jsme zahustili střední pásmo. Nutili jsme se do aktivní hry po celé ploše. Trochu jsme se na ně nachystali, podívali jsme se jakým stylem hrají a vyplatilo se nám to."

Petr Haken, (trenér BK Mladá Boleslav): "Já musím říct, že jsme určitě hodně zklamaní z výsledku, a nejen z výsledku, ale určitě i z předvedené hry. Myslím si, že rozhodlo asi to, že se Jihlava mnohem lépe pohybovala než my, hrála velice dobře ve středním pásmu a chtěla vítězství více než my. Nám dělalo problémy dostat se do útočného pásma, a když už jsme se do nějaké šance dostali, tak výborně zachytal jihlavský gólman nebo jsme trefili tyčku."