Letošní pravidlo juniorů se opět potvrdilo: po domácí prohře výhra venku

napsal Michal Miškovský, Pavel Kadeřábek
Piráti Chomutov

2:6

1:3, 1:0, 0:3

Branky a nahrávky: 5. Ptáčník (Mazanec), 27. Kalinovič (Mazanec) - 8. Loskot, 18. Loskot (Antončík, Krejčík), 19. Jiránek (Mikulaštík), 47. JIránek (Lenc), 54. Rys (JIránek, Čížek), 60. Loskot. Rozhodčí: Petružálek - Mašek, Hynčica. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 100.

Hollý (21. Meravý) - Dostál, Pinka, Žižka, Karlík, Mazanec Rutta, Průcha - Ptáčník, Kalinovič, Mála, Mužík, matějka, Csányi, Hofmeister, Kroupa, Milotínský, Kůs, Kolář, Miklovič

Klimíček - Švaříček, Čížek, Vrba, Soukup, Sedláček, Arazim, Mikulaštík, Martínek - Krejčík, Hájek, Ferebauer, Jiránek, Belay, Loskot, Antončík, Kadlčík, Vernek, Protivný, Lenc

C h o m u t o v – Junioři BK Mladá Boleslav jako kdyby si stanovili pravidla pro sbírání bodů. Zatímco doma doposud nezískali ve třech utkáních ani bod, venku jsou téměř stoprocentní. Čtvrtou výhru z ledu soupeře (třetí v základní hrací době) si připsali v sobotu v Chomutově, kde zvítězili přesvědčivě 6:2.

Začátek utkání vyšel domácím a hned po deseti vteřinách měl tutovku na holi Kalinovič, sám před Klimíčkem však jeho branku přestřelil. Tlak domácích vedl ke vstřelení vedoucí branky, když se nemýlil v samostatném nájezdu Ptáčník a poslal tak domácí už v páté minutě do vedení. Hosté dokázali vyrovnat z protiútoku v osmé minutě zásluhou Loskota, který ač byl faulován prostřelil domácího gólmana Hollého. Od té doby bylo utkání více vyrovnané se šancemi na obou stranách. Skóre se neměnilo zásluhou obou brankářů, kteří předváděli skvělé zákroky. První početní výhodu dostali domácí, když byl ve 14. minutě vyloučen hostující Sedláček. Tuto přesilovku však domácí využít nedokázali. V 16. minutě zbytečně fauloval domácí Hofmeister a jen o chvilku později také domácí Kůs. Hosté dvounásobnou početní výhodu využili zásluhou druhé přesné trefy Loskota. V poslední minutě hosté zvýšili své vedení na 3:1 přesnou střelou Jiránka, který využil zmatků v domácí obraně.

V brance domácích nastoupil do druhé třetiny místo Juraje Hollého Michal Meravý a byli to domácí, na kterých byla vidět obrovská snaha o vyrovnání. Velkou příležitost měli při vyloučení Švaříčka, hosté se ale ubránili. Postupem času elán domácím docházel a hosté ,jelikož měli nahráno, nikam nepospíchali. Domácím se přece jen podařilo vstřelit kontaktní branku a to ve 27. minutě přesnou trefou Kalinoviče. Hosté měli poté výhodu dvou přesilovek, ale ani jednu z nich nedokázali využít. K vyrovnání nepomohla domácím ani přesilovka ve 36. minutě při vyloučení hostujícího Jiránka. V poslední minutě oslabil domácí Rutta a tak do třetí třetiny nastoupí domácí o jednoho muže v poli méně.

V závěrečné třetině pokračovala marná snaha domácích o vyrovnání, které navíc oslabovali svým zbytečným vyloučením vlastní hráči. Hostům stačilo jen pozorně bránit a moc se k ataku Meravého branky nehrnuli. Když už se na dostřel dostali, byl Meravý připraven a držel naděje domácích. Po chybě obrany však kapituloval ve 47. minutě, když se podruhé prosadil Jiránek a zvýšil na 4:2 pro hosty. Domácí se neustále tlačili do útoku, ale byli to hosté, kteří stříleli branky. Na 5:2 zvyšoval krásnou střelou do šibenice v 54. minutě Rys. O dvě minuty později hosté špatně střídali a domácím se naskytla jedna z posledních možností alespoň zkorigovat pro ně nepříznivý stav utkání. To se jim však i přes několik dobrých příležitostí nepodařilo. V poslední minutě zasadili hosté rezignujícímu Chomutovu ještě šestou ránu, když se po samostatné akci prosadil Loskot a zkompletoval tak svůj hattrick.