Starší dorost na úvod sezony prohrál v Jihlavě

napsal Jakub Mezlík, Jitka Čechová
HC Dukla Jihlava

1:0

0:0, 0:0, 1:0

Branky a nahrávky: 47. Prokš (Pěška). Rozhodčí: Pešina - Kostka, Matějček. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 80.

Rittich - Brychta, Zadražil, Martínek, Musil, Hlaveš, Šťastný, Čurilla, Tobola - Plch, Ludvík, Matějka, Štěpán, Prokš, Pěška, Kasalý, Brabec, Zídek, Kret, Mikeš, Přidal

Will - Chalupa, Budín, Korim, Anděl, Holada, Vrba, Mozík - Bičiště, Škorík, Lhoták, Škop, Hrouda, Brandejský, Babický, Frolík, Štěpánek, Ficek, Hyka

J i h l a v a - Mladoboleslavští starší dorostenci prohráli v prvním kole nového extraligového ročníku na ledě Jihlavy těsně 0:1. Na jedinou branku utkání si přitom diváci museli počkat až do 47. minuty, kdy se trefil Prokš. Ve zbývajícím čase pak už Středočeši na tento gól nedokázali nalézt odpověď. Další utkání čeká Boleslavské už v sobotu 5. září, kdy doma přivítají tým Liberce.

Na obou týmech byla už od začátku vidět velká chuť do zápasu, začalo se hodně bojovně, z čehož pramenilo i několik faulů hned v úvodu zápasu. Všechny přesilovky, a také trestné střílení na straně Mladé Boleslavi, ovšem zůstaly nevyužity. Také díky výborně chytajícím gólmanům, jihlavskému Rittichovi a hostujícímu Willovi.

Bezbrankový stav vydržel celé dvě třetiny, hráči jako by se na úvod sezony zastřelovali. Velké šance neproměnili domácí Brychta, Mikeš či Kasalý, na druhé straně vychytal gólman Dukly v sólovém úniku Hyku i Korimovu bombu od modré.

Na první branku si museli diváci na Horáckém zimním stadionu počkat až do 47. minuty a zrodila se z docela nenápadné akce. Pěška zavezl puk do útočného pásma, nahodil jej směrem na Willa, mladoboleslavský gólman ovšem kotouč vyrazil pouze na hůl dojíždějícího Marka Prokše, který nezaváhal a stal se prvním letošním střelcem Dukly v sezoně. Mladá Boleslav už zareagovat nedokázala, Jihlava vyhrála těsně 1:0.

Jan Vidner (Mladá Boleslav): Musíme pogratulovat soupeři, dá se říct, že byl bruslařsky lepší a udělal méně chyb než my a ta jediná rozhodla. Bohužel my nedáváme góly, to je teď naše největší slabost. A bez gólu se nedá vyhrát. Domácí navíc hodně podržel gólman, ale i náš zachytal výborně, musím pochválit oba dva.

Luboš Sláma (Jihlava): Byl to vyrovnaný zápas, bylo to o tom, kdo dá gól, a to se povedlo nám. I když oni zrovna na začátku třetí třetiny byli lepší, šli do nás, měli přesilovku, ale my jsme pak dali šťastný gól z dorážky. Přidat jsme mohli i další branky, ale už jsme to nepotvrdili. Je to pro nás cenné vítězství, protože Boleslav byla loni poměrně vysoko, a navíc hned v prvním zápase v sezoně, to nám určitě pomůže.