napsal Daniel Langer

5:0

1:0, 3:0, 1:0

IHC Písek

Branky a nahrávky: 3. Lhoták (Korim), 23. Škop (Jankovský), 27. Hyka (Mozík), 47. Hyka (Babický), 55. Babický (Korim). Vyloučení: 10:11. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 20.

Will - Budín, Příhoda, Chalupa, Korim, Anděl, Holada, Vrba - Mozík, Bičiště, Škorík, Vlček, Lhoták, Brandejský, Škop, Babický, Frolík, Jankovský, Štěpánek, Ficek, Hyka

IHC Písek

Doubek - Jáchym, Andrlík, Turek, Pícha, Kafka, Lejsek, Hrubý - Franěk, Paukner, Slabý, Hyspecký, Pich, Radosta, Dupač, Hanus, Vejda, Volf, Homola

M l. B o l. - Starší dorost na svém ledě uvítal papírově slabšího soupeře z Písku. Tým pod vedením hlavního trenéra Mgr. Jana Vidnera chtěl po prohraném utkání v Pardubicích doma naplno bodovat a vývoj utkání co nejdříve strhnout pod svou taktovku. Tento záměr se dokonale vydařil.

Domácí se do zápasu vrhli hezky zostra a hned po dvou minutách zápasu se zasloužili o změnu skóre. Od modré čáry napřáhl Korim, brankář hostí pouze vyrazil a v následní skrumáži se nejlépe zorientoval Lhoták a dopravil puk za brankovou čáru. Další průběh první třetiny poznamenala vyloučení, hra se přelévala z jedné strany na druhou. Hosté se nedokázali dostat k zakončení, naopak domácí měli šancí dostatek, ztroskotali ale na nepřesné koncovce. V závěru si boleslavští hokejisté zahráli zhruba půlminutovou přesilovku pět na tři. Prosadit se však nedokázal ani jeden z domácích hráčů a tak první třetina končila výsledkem 1:0.

Do druhé třetiny vstoupili lépe hosté, jednobranková ztráta jim stále dávala slušnou šanci na body a Písečtí se jí nehodlali jen tak lehce vzdát. Do slušné šance se řítil hostující Pich, ale jen těsně přestřelil. Znovu se ukázala pravdivost rčení: Nedáš, dostaneš. Ukázkové přečíslení předvedli domácí. Z pravého křídla nahrál Jankovský Škopovi, který si mazácky počkal a přesně našel místečko mezi horní tyčkou a brankářovým ramenem.

O chvíli později se vytáhl domácí gólman Will, který efektivním zákrokem zabránil jisté brance hostí. Domácí pak zamkli Písek v jeho obranné třetině a vynutili si vyloučení. Přesilovku sice nevyužili, ale to je nemuselo mrzet. Přišla krásná chvilka Boleslavských, která musela potěšit srdce každého hokejového fanouška. Mozíkovu vyraženou střelu si vzal do své péče Hyka, v plné rychlosti obkroužil branku a s jistotou zasunul touš za brankovou čáru.

Hosté se dostali v ojedinělém výpadu k puku, následovala dlouhá přihrávka a písecký útočník se řítil sám na Willa. Byl ale faulován a rozhodčí nařídil trestné střílení proti domácímu týmu. Ujal se ho Radosta, ale skvělý Will ho vybruslil a udržel tak čisté konto. Do konce druhé třetiny dokázali Mladoboleslavští udeřit ještě jednou. Opět přečíslení dva na jednoho, opět skvěle vyřešeno. Babický na sebe stáhl obránce, prostrčil na Hyku, který si puk ještě stáhl a zakončil do odkryté branky. Do šaten se šlo určitě lépe domácímu týmu, který čekal vstup do posledního dějství s pohodlným vedením 4:0.

Písek dělal co mohl, aby vymazal nelichotivou nulu na kontě vsítěných branek hostí, ale buď se o šanci připravili nepřesnostmi sami, nebo narazili na skvěle chytajícího Willa. Boleslavský brankář si však na problémy dokázal zadělat sám. Zatímco hosté střídali, strážce domácí svatyně se pokusil rychlou rozehrávkou uvolnit spoluhráče do sólového úniku, ta se mu však nevyvedla. Písecký útočník však tváří v tvář Willovi opět neuspěl a ten tak své zaváhání dokonale napravil. Mladoboleslavští se následně prosadili v přesilové hře. Korimovu střelu usměrnil těsně před brankářem Babický a navýšil tak skóre na 5:0.

Když se v závěru v přesilovce pět na tři neprosadil ani v ideální šanci nadvakrát hostující Homola, domácí tým mohl začít slavit zisk tří pohodlných bodů a jít pogratulovat skvěle chytajícímu Willovi k čistému kontu.