Brankář Will zpečetil vítězství st. dorostenců

napsal Daniel Langer

5:0

2:0, 2:0, 1:0

BK Havlíčkův Brod

Branky a nahrávky: 3. Hyka (Příhoda), 13. Hrouda (Příhoda, Vrba), 30. Hrouda (Hyka, Škop), 38. Jankovský (Příhoda), 58. Will. Rozhodčí: Smítka - Daněk, Prokop. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 20.

Will - Příhoda, Chalupa, Kurka, Korim, Anděl, Vrba, Mozík - Bičiště, Vlček, Lhoták, Škop, Hrouda, Jankovský, Štěpánek, Ficek, Hyka

Dolejš - Kulhánek, Dundráček, Ambrož, Plutnar, Pecen, Kuchta - Novák, Szilva, Honza, Havel, Zdražil, Žemlička, Račanský, Kubát, Ondráček, Kozlík, Novák

M l. B o l. - Starší dorost na svém stadioně mnoho bodů nerozdává. Zvítězit zde dokázal pouze Hradec Králové na samostatné nájezdy v prvním kole. Ve zbylých utkáních zůstaly všechny body v Mladé Boleslavi. Tento úspěšný trend chtěl tým Mgr. Jana Vidnera udržet i v zápase s Havlíčkovým Brodem.

Hosté do utkání sice vstoupili lépe, ale už ve třetí minutě museli spolknout hodně hořkou pilulku. Příhoda vyslal jednu ze svých exkluzivních přihrávek na Tomáše Hyku, ten se prosmýkl mezi obránci a tváří v tvář brankáři hostí si už se zakončením věděl rady a poslal svůj tým do rychlého vedení. O deset minut později zvýšil v přesilové hře Zdeněk Hrouda, když tečoval těsně před brankářem střelu od modré.

Před koncem první třetiny se v první velké šance ocitli i hostí. Havlíčkobrodský útočník unikl pozornosti domácích obránců a uháněl sám na Willa, ten si ale poradil a zlikvidoval i následnou nebezpečnou dorážku. Do šaten tak Mladoboleslavští odcházeli s dvoubrankovým vedením.

Stejný počet branek přidali domácí i v druhém dějství. Nejprve se prosadil po sérii přesných přihrávek na jeden dotek blafákem do protipohybu opět Zdeněk Hrouda, následně se k němu přidal Václav Jankovský, který ač faulován, dokázal jednou rukou objet branáře a zakončit do odkryté branky. V závěrečném oslabení, jak už bylo zvykem zlikvidoval velkou šanci hostí Will, když se po několika dorážkách roztáhl na brankové čáře a schoval puk pod svým tělem. Po druhé třetině už tedy bylo jasné, že zápas se bude dohrávat už jen z povinnosti.

Poslední třetina nabídla pohled na hosty, kteří se pokoušeli o kosmetickou úpravu a na domácí, kteří pozorně bránili svůj náskok a vyhlíželi brejkové situace. Havlíčkův Brod se prosadit nedokázal, přestože měl k dispozici několik přesilových her. Naopak v jedné v závěru sám inkasoval. Touhu po čestném úspěchu nejlépe demonstroval okamžik z 57. minuty. Hosté měli možnost další přesilové hry a okamžitě si vybrali time-out, po jehož skončení už za rozhodnutého výsledku naskočili v šesti. Tato snaha se jim ale stala osudnou. Domácí brankář Roman Will po úspěšném zákroku nepřikryl puk, ale rychle ho vyklepl z lapačky a úspěšným lobem trefil branku soupeře.

Po vydatných oslavách s týmem ještě musel řešit ošemetné přečíslení dva na jednoho, ale dokázal že brankářské povinnosti na úkor střeleckých nezanedbává a šanci opět zneškodnil. Mohl tak se spoluhráči slavit další vítězství a nevídaný okamžik, který zažije jen zlomek brankářů za celý hokejový život.