9. 10. 2009
napsal Daniel Langer

4:3p

2:1, 1:2, 0:0 - 1:0

Branky a nahrávky: 18. Hyka, 20. Jankovský (Lhoták), Škop(Ficek), 64. Hyka (Frolík) - 17. Zahaluk, 27. Půhoný (Moučka), 39. Půhoný. Rozhodčí: Lacina - Nepomucký, Sekula. Vyloučení: 8:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 80.

Will - Příhoda, Chalupa, Korim, Anděl, Holada, Vrba, Mozík - Bičiště, Škorík, Vlček, Lhoták, Škop, Hrouda, Babický, Frolík, Jankovský, Štěpánek, Ficek, Hyka

Langhamer - Procházka, Žemlička, Rychlík, Starý, Chaloupka, Beneš, Voženílek - Zahaluk, Šťastný, Chmelař, Březina, Moučka P., Zrůst, Chlupáč, Jetmar, Půhoný, Moučka J.

M l. B o l. - V pátečním utkání přivítali mladoboleslavští dorostenci na svém ledě Pardubice. V této sezóně se Boleslav s týmem z města perníků již utkala a odešla poražena těsně 2:1. Domácí tak měli Eatonu co vracet. V minulém kole svěřenci Mgr. Jana Vidnera mírně zaváhali na ledě Hradce Králové, kde prohráli v prodloužení a tuto ztrátu chtěli napravit právě doma proti Pardubicím.

Oba týmy začaly utkání opatrně a první střely se divácí v Mladé Boleslavi dočkali až v páté minutě. První velké šance zápasu se zrodily při dvojnásobné přesilovce hostů, Will byl však bezchybný. Pardubice se vzápětí o výhodu dvou mužů v poli obraly. Stejně si vedli však i domácí a tato výhoda se tak přelévala z jedné strany na druhou. Gólově se dokázali prosadit oba celky až v závěru.

Pardubice poslal do vedení Filip Zahaluk, když ve skrumáži přetlačil puk přes Willův beton. Domácí ale dokázali zareagovat na nově nastalou situaci velmi rychle. O necelou minutu později unikal sám Hyka a byl faulován. Rozhodčí bez nejmenšího zaváhání správně nařídil samostatný nájezd, a sám Tomáš Hyka ho pohledným blafákem do protipohybu brankáře proměnil. Boleslavští dorostenci se ale nespokojili pouze s vyrovnáním. Filip Jankovský kroužil kolem mantinelu tak dlouho, až střelou zpoza obránce překvapil gólmana hostí. Do šaten se tak po první třetině odcházelo za stavu 2:1.

Boleslav začala druhou třetinu přesně tak, jak skončila tu první a pokračovala v aktivní hře. Nutno podotknout, že Pardubice byly více než vyrovnaným soupeřem. Do úniku vyrazil opět domácí Hyka, ale tentokráte se mu puk zamotal pod brusle a tísněn obráncem nedokázal zakončit. Další chvíle přinesli velkou šanci na vyrovnání Pardubicím. Ve vlastním oslabení vysekl domácí hráč hůl z rukou svého soupeře a putoval na trestnou lavici. Minutu a půl dlouhou přesilovku pěti proti třem dokázal využít Jiří Půhoný.

Domácí dokázali odpovědět šikovnou tečí Luďka Škopa, který nechytatelně usměrnil touš pod víko Langhamerovi branky. Radost Boleslavských ale netrvala dlouho. I Pardubice dokázali najít rychlou odpověď a vyrovnat, když svou druhou branku v utkání přidal Jiří Půhoný. Druhá třetina skončila za stavu 3:3.

Třetí třetina přinesla úpornou snahou obou týmů a převáhnutí jazýčku výsledkových vah na svou stranu. První šanci měli Pardubice, když se jeden z jejich útočníků zjevil nekrytý před Willem, ale neproměnil. Stejně se vedlo domácím na druhé straně, když přečíslení dva na jednoho překazil Langhamer skokem do přihrávky domácích borců. Když se v závěrečném obrovském tlaku Pardubic neprosadil ani hostující Březina, jehož střelu vytáhl se štěstím Will ramenem, bylo jasné, že se o osudu utkání bude rozhodovat v nastavení. V poslední části branka nepadla a po normální hrací době svítily na výsledkové tabuly dvě trojky.

V prodloužení byli jednoznačně iniciativnější domácí. Svou aktivitou donutili soupeře faulovat, a to se ukázalo jako zlomový okamžik celého utkání. Jakub Frolík obelstil obránce hostí a protáhl se kolem mantinelu. Upoutal na sebe pozornost a parádní přihrávkou vybídl ke skórování zcela volného Tomáše Hyku. Pro toho bylo už zasunutí puku do odkryté branky pouze formalitou, jíž pro svůj tým vybojoval bonusový bod navíc a stanovil tak konečný stav na 4:3 po prodloužení.