Starší dorostenci porazili houževnatý Písek brankami v úvodu a závěru utkání

napsal Daniel Langer

4:0

2:0, 0:0, 2:0

IHC Písek

Branky a nahrávky: 6. Hyka (Frolík, Korim), 6. Marek (Bičiště), 56. Hrouda (Mozík), 57. Korim (Holada, Lhoták). Rozhodčí: Krejcar - Špringl, Tasch. Vyloučení: 9:7 navíc Frolík (MBL) trest do konce utkání, Jirků (PÍS) 5 minut + do konce utkání. Využití: 1:0 V oslabení: 0:0. Diváci: 62.

Will - Příhoda, Chalupa, Korim, Holada, Vrba, Mozík - Bičiště, Škorík, Marek, Lhoták, Brandejský, Škop, Hrouda, Babický, Frolík, Štěpánek, Ficek, Hyka

IHC Písek

Lehečka - Doubek, Jirků, Andrlík, Pícha, Hřebíček, Turek, Kubec, Lejsek, Hrubý - Paukner, Slabý, Korous, Radosta, Šoltés, Hanus, Vejda, Volf, Homola, Homolka

M l. B o l. - Celek vedený Mgr. Janem Vidnerem si zatím vede skvěle a drží první místo. V sobotním utkání zavítal do Metrostav Arény IHC KOMTERM Písek. Náskok na druhé České Budějovice byl pouhé dva body. Pokud se chtěli Středočeši ve vedení tabulky udržet, vítěztví proti papírově slabšímu soupeři bylo povinností. Zisk tří bodů se však nerodil tak lehce, jako napovídá výsledek.

Písečtí zaspali vstup do utkání, když už po pěti minutách dokázali domácí změnit skóre ve svůj prospěch. Střelecký účet si otevřel Tomáš Hyka, když se na modré čáře ujal puku a dokázal, že tváří v tvář gólmanovi se nemýlí. O půl minuty později se skóre měnilo po druhé, to když Ladislav Marek doklepával puk za bezmocného brankáře hostí. Mladá Boleslav pokračovala v tlaku střelou Štěpánka, kterému po výjezdu zpoza branky nechybělo mnoho, aby zvedl puk nad beton gólmana Lehečka. V závěru se Písek začal herně prosazovat díky přesilové hře, Šoltés ale z otočky na brankovišti kotouč za Willa nepropasíroval. První třetina tak skončila za stavu 2:0 pro Mladou Boleslav.

Vstup do druhého dějství působil ze strany domácích možná trochu uspokojeně z dvoubrankového vedení. Hosté z Písku si pomalu, ale jistě začínali získávat herní převahu. Více drželi puk a Boleslavští se začínali spokojovat pouze s bráněním dvoubrankového vedení. Ze zvýšené snahy hostů vyplývala častá vyloučení domácího celku. Písku se tak nabídla například přes minutu dlouhá přesilovka čtyřech proti třem. Situace se vzápětí po faulu domácích ještě zlepšila a proti třem bránicím hráčům Boleslavi stálo skoro minutu hned pět Píseckách, nakonec však žádné větší nebezpečí pro Willovu branku nevyplynulo. Ve druhém dějství se tak skóre nezměnilo.

Poslední třetinu si už Mladoboleslavští uvědomovali vrtkavost výsledku a zlepšené hry hostí, a tak zřejmě nabuzeni ze šatny zvýšili obrátky. Po úniku boleslavského útočníka se dožadovali domácí samostatného nájezdu, hlavní sudí však rozhodl, že se bude pouze vylučovat. V krátkém sledu přišlo další vyloučení a vylepšenou přesilovku si tak vyzkoušeli i domácí, avšak se stejným úspěchem jako jejich soupeř. Během této přesilovky byl navíc na pět minut a do konce utkání vyloučen hostující Libor Jirků za faul kolenem. Zvýhodnění dvou hráčů tedy trvalo více než dvě minuty, přesto nedokázali domácí přidat třetí branku. Hodně tvrdá slova musel po jedné z potyček volit Jakub Frolík, který se totiž rovněž poroučel rovnou do sprch za nesportovní chování.

Co se nepovedlo v přesilovce pěti proti třem, to domácí dokázali v normální pošetní výhodě. Čtyři minuty před koncem utkání pomohl už tak nadějné střele Mozíka tečí do branky Zdeněk Hrouda a o necelou minutu později přidal čtvrtý zásah sekundu po konci trestu střelou o horní tyčku Karol Korim. Zbytek utkání si už Mladá Boleslav pohlídala a mohla tak slavit zasloužené tři body.