St. dorost porazil Pardubice a upevnil si celkové vedení

4. 12. 2009
napsal Daniel Langer

4:2

1:1, 2:0, 1:1

Branky a nahrávky: 10. Babický (Hyka, Anděl), 29. Hyka, 30. Anděl (Babický, Frolík), 43. Frolík (Babický, Mozík) - 2. Zrůst (Březina), 57. Beneš (Vachutka, Moučka). Rozhodčí: Wagner - Hejl, Žídek. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 64.

Sejpal - Budín, Anděl, Chalupa, Holada, Vrba, Mozík - Bičiště, Marek, Lhoták, Brandejský, Škop, Babický, Frolík, Štěpánek, Ficek, Hyka

Bernart - Škvor, Žemlička, Rychlík, Chaloupka, Petira, Beneš - Vachutka, Šťastný, Chmelař, Březina, Moučka, Zrůst, Chlupáč, Bureš, Křečan, Vlček

M l. B o l. - V pátek večer přijeli do Mladé Boleslavi v honbě za body starší dorostenci z Pardubic. Celek trenéra Vidnera se stále drží na první pozici tabulky extraligy staršího dorostu - střed. Pokud si chtěli mladoboleslavští starší dorostenci svou pozici upevnit, museli porazit v té době druhý celek tabulky. A jak se tříbodové vítězství Mladé Boleslavi rodilo?

Domácí hned v úvodu doplatili na vlažnější vstup do utkání. Sejpal se v boleslavské brance ještě ani nestačil ohřát, a už musel čelit brejku Pardubic dva na jednoho. Zrůst propasíroval přihrávku přes posledního obránce a David Březina zamířil přesně mezi gólmanovy betony. Rychlou brankou jako by převáděná hra utrpěla. Východočeši se do útoku zrovna dvakrát nehnali, naproti tomu snaha Mladé Boleslavi byla výrazně otupena inkasovanou brankou. Na první velkou šanci čekal domácí celek do poloviny první třetiny. Ve druhé přesilové hře následující krátce po sobě dosáhl Škop branky, hlavní rozhodčí ale usoudil, že za pomoci úmyslného kopnutí bruslí a gól neuznal. Proti důrazné dorážce Toni Babického už nic neměl, a tak na světelné tabuli přibyla druhá jednička. Ihned po buly na středovém kruhu ujel jeden z pardubických a za zhruba deset sekund mohli hosté opět strhnout vedení na svou stranu. Sejpal se ale exekutorem Vachutkou nenechal vyvést z rovnováhy a jeho blafák do forhendu vystihl. První třetina tak skončila nerozhodným výsledkem 1:1.

Nástup do druhé třetiny opět patřil Pardubickým. Dvě po sobě následující přesilové hry během úvodních pěti minut ale Východočechům ke kýžené brance nepomohly. Hlavní rozhodčí neuznal branku i Pardubicím. Jeden z hostujících útočník dotlačil puk do branky i s domácím brankářem. Místo oslav se šel ale spolu s protihráčem, který ho bránil, zchladit na trestnou lavici. A ve hře čtyři na čtyři udeřila Mladá Boleslav podruhé. Tomáš Hyka sebral puk na obranné modré čáře a třemi rychlými kroky se dostal za bránící hráče a uháněl sám na gólmana hostí. Své sólo zakončil skvělým blafákem a s jistotou zasunul puk do odkryté branky. O necelou minutu později přidali domácí další úspěch, to když se v přesilové hře prosadil tvrdou střelou Václav Anděl. Ve velké šanci se objevil hostující Chlupáč, když stanul tváří v tvář Sejpalovi. Ten ale jeho kličku vybruslil a následná střela ho trefila do hrudníku. Několik vteřin před koncem druhého dějství domácí brankář prokázal, že má i štěstí, když za jeho zády zazvonila tyčka. Po druhé třetině tak odcházely oba celky do šatny za stavu 3:1.

Mladoboleslavští nechtěli připustit žádné spekulace o výsledku, a tak do posledního dějství vlétli se snahou o navýšení svého vedení. A jejich aktivita byla odměněna šťastným gólem. Střela Jakuba Frolíka propadla výstrojí hostujícího brankáře a zastavila se až těsně za brankovou čárou. Za hosty už pouze kosmeticky upravoval pohlednou dělovkou Petr Beneš. BK Mladá Boleslav tak porazil HC EATON Pardubice 4:2.