Po domácí prohře 2:7 si junioři spravili chuť opačným výsledkem v Třinci

napsal Michal Miškovský, Růžena Raszková
HC Oceláři Třinec

2:7

1:2, 1:2, 0:3

Branky a nahrávky: 9. Marosz (Pavlík, Mičulka), 21. Pavlík (Špaček) - 7. Krejčík (Soukup, Kadlčík), 14. Krejčík (Kadlčík, Sajdl), 29. Frolík (Rys), 40. Antončík (Jiránek), 45. Arazim (Antončík, Lenc), 52. Protivný (Koudela), 58. Krejčík (Sajdl, Houser) . Rozhodčí: R.Šír - J.Gebauer , V.Lederer . Vyloučení: 7:7, navíc Marosz (TRI) 10 min + OK za nesportovní chování, Soukup 10 min za vražení na hrazení, Vrba (MBL) 10 min nesportovní chování . Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 67. Střely na branku: 27:38. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 2:7.

Boška - Repe, Špaček, Teper, Toman J., Pavlík, Rajnoch, Chvostek - Hegyi, Mičulka, Bajtek, Kalus, Marosz, Měrka, Faksa, Číhal, Palička, Bezuška D., Potoček

Hrubý - Korim, Švaříček, Houser, Vrba, Šimon, Mikulaštík, Soukup, Arazim - Krejčík, Hrouda, Sajdl, Jiránek, Belay, Kadlčík, Antočík, Rys, Protivný, Koudela, Frolík, Lenc.

T ř i n e c - Nic lepšího si přát nemohli. Boleslavští junioři po sobotní vysoké domácí prohře s Vítkovicemi 2:7 předehrávali utkání v Třinci už v pondělí a na půdě dalekého soupeře zvítězili přesvědčivě 7:2. Hattrickem zazářil útočník Lukáš Krejčík.

Utkání začalo opatrně. Nejdříve se rozkoukali domácí, když Faksa od modré a Palička z rohu vyzkoušeli pozornost Hrubého. Maroszova kličkovaná přes celé hřiště také nevyšla. Hosté ještě nerozmrzli z daleké cesty, neboť ke střele se dostali až v přesilové hře v sedmé minutě a Lukáš Krejčík snad první boleslavskou střelou utkání poslal svůj tým do vedení - 0:1. Dvojnásobné početní výhody využili i Oceláři, když v deváté minutě Rostislav Marosz obdržel přihrávku Pavlíka a prostřelil z levého kruhu vše, co mu stálo v cestě.

V polovině třetiny se hosté rozkoukali a konečně rozehřáli třineckého brankáře, který se dosud docela nudil. Ve čtrnácté minutě už sklízeli hosté ovoce. Kadlčík nahrál Lukáši Krejčíkovi před bránu a ten se podruhé nemýlil – 1:2. Do konce první dvacetiminutovky už nebyla k vidění šance ani na jedné straně. Puk končil v rozích a k brankářům se dostal zřídka.

Hned v úvodu druhého dějství stačilo domácím pouhých 12 vteřin na potrestání Korima za nepěkný faul na Marosze, když Filip Pavlík zblízka vyrovnal na 2:2. Téměr v polovině utkání zapomněl Toman puk za vlastní brankou, toho využil Rys, který nahrál Jakubu Frolíkovi před branku a ten zasunul kotouč kolem pravé tyče.

K vidění byl velice svižný hokej, ale na gólové příležitosti byl příliš skoupý. Až pár vteřin před sirénou si Šimon Antončík nejdříve Bošku položil a vzáětí puk obloučkem po zemi nasměroval do odkryté branky – 2:4.

Poslední dvacetiminutovka začala vyrovnaně, ale byli to opět hosté, kteří vytěžili gól, když se Jan Arazim trefil z levého rohu krásným padáčkem pod břevno třinecké brány – 2:5. V 52. minutě navíc samostatným únikem přes celé kluziště překonal Michal Protivný Romana Bošku pošesté.

Třinečtí se už v závěru smířili s prohrou a nic zajímavého nevymylseli. Naopak hosté ještě v 58. minutě přidali sedmou branku, když Lukáš Krejčík vypálil na třineckého brankáře, tomu puk vypadl a skončil za brankovou čárou. Touto brankou si boleslavský forvard na své konto připsal hattrick.

Jiří Juřík, trenér HC Oceláři Třinec: "Projevilo se to, co nás trápí celou českou část – nedisciplinovanost, špatná koncovka, špatné bránění a individuální chyby. I když jsme zkoušeli osm mladších hráčů, nic se na tom nemění. Jen to ukazuje, jak bude třinecká juniorka vypadat v příští sezóně. Je vidět, že hráči mladších ročníků zatím nestíhají a nemají na to. Musíme zapracovat na doplnění týmu a hráči, kteří zůstanou, sami vidí, kde musí zabrat."

Pavel Arnošt, trenér BK Mladá Boleslav: "Jsme rádi, že jsme zvítězili, protože poslední dobou se nám moc nedaří. Hráli jsme koncentrovaněji, zodpovědněji a zlepšili jsme se v defenzivě. Tímto vítězstvím jsme si hodně zlepšili náladu."