Junioři nasázeli Spartě po třech gólech v první i druhé třetině

napsal Michal Miškovský, Oliver Sálus
HC Sparta Praha

3:6

0:3, 3:3, 0:0

Branky a nahrávky: 23. Půna (Žálčik), 25. Žálčík, 38. Husák z trest.stříl. - 5. Jiránek, 6. Antončík, 19. Kadlčík (Protivný), 30. Protivný, 34. Sajdl (Koudela), 36. Arazim (Koudela). Vyloučení: 6:8. Využití: 0:0.

Kocián (34. Knap) - Kořínek, Veselý, Sobotka, Drvota, Žovinec, Husák, Zacpálek, Vošmik - Půna, Žálčík, Hanták - Rubeš, Eis, Chára - Kejdana, Szakal

Will - Korim, Příhoda, Chalupa, Vrba, Šimon, Mikulaštík, Arazim, Mozík - Rys, Protivný, Sajdl - Kadlčík, Koudela, Antončík - Hyka, Jiránek, Belay

P r a h a - Junioři BK Mladá Boleslav v pondělí zvítězili na ledě Sparty 6:3, když o osudu utkání výrazně napověděla už první třetina. V ní se hosté ujali třígólového vedení, a byť Pražané dokázali na začátku druhé dvacetiminutovky odpovědět snížením na 2:3, Boleslavští si výhru bez větších potíží pohlídali.

Začátek zápasu byl velmi opatrný, oba týmy se nejprve jen tak zvolna oťukávaly. Na Spartě byla znát od prvních vteřin nervozita, která se projevila také na ledě. V páté minutě se sice do první velké šance zápasu dostal po Szakalově přihrávce Kejdana, ale z následného protiútoku přišla úvodní branka zápasu. K odraženému puku se dostal Tomáš Jiránek a do odkryté Kociánovy klece neměl problém zakončit. V šesté minutě, tedy jen o několik sekund později, hned po vhazování vypálil přesně nad rameno gólmana Sparty Šimon Antončík. Boleslav se tak během chvilky dostala do dvougólového trháku. Když pak minutu před koncem úvodního dějství proměnil svoji šanci Libor Kadlčík po asistenci kapitána Protivného, byl zápas téměř rozhodnutý. Domácí špatně bruslili, nerozuměli si na ledě, z čehož pramenilo třígólové manko.

V kabině Sparty se během první přestávky musely dít velké věci, protože do druhé třetiny, jako kdyby nastoupil jiný tým. Ve 23. minutě vstřelil po pohledné akci první gól Sparty David Půna. A ve 25. už to bylo 2:3, když se trefil Lukáš Žálčik. Sparťané však zapomínali bránit a ve 30. minutě jejich šanci na obrat překazil přesnou střelou kapitán Boleslavských Michal Protivný. Hosté žádný zázrak v podobě obratu nedopustili. Ve 34. minutě se trefil Jakub Sajdl a po této trefě opustil svoji klec domácí brankář Kocián, kterého nahradil jeho kolega Knap. Tomu se však nevedlo o moc lépe, protože už ve 36. minutě Jan Arazim zvýšil na 6:2 z pohledu Bruslařského klubu. Dvě minuty před koncem prostředního dějství ujel boleslavské obraně rychlonohý Půna, kterého se povedlo hostům zastavit až faulem. Z následujícího trestného střílení snížil Patrik Husák. To bylo ale ze strany Sparty všechno.

Třetí třetina se již pouze dohrávala. Domácí si stále nedokázali přesně přihrát, několikrát je také podržel brankář Knap. Boleslavští hráli lépe, a proto si zaslouženě odvážejí domů vítězství.