napsal Michal Miškovský, Milan Ouředník
HC Energie Karlovy Vary

5:1

0:0, 3:0, 2:1

Branky a nahrávky: 30. Frk (Vachovec, Rohan M.), 34. Frk (Kverka), 37. Mistoler (Hudák), 44. Frk, 53. Funk (Frk, Rohan M.) - 45. Soukup (Protivný). Rozhodčí: M.Petružálek - J.Šerý, R.Šulo. Vyloučení: 9:6, navíc domácí Baar osobní trest 10 minut. Využití: 2:0. Diváci: 120.

Habal - Ryžuk, Šik, Schusser, Tomeček, Funk, Rohan M., Dlapa - Frk, Hudák, Flieger, Kellner, Chaljavin, Vaněk, Mistoler, Vachovec, Baar, Kverka.

Will - Houser, Vrba, Mikulaštík, Soukup, Sedláček, Arazim, Martínek - Loskot, Škorík, Jiránek, Belay, Babický, Kadlčík, Antončík, Protivný, Hrouda, Lenc.

K. V a r y - Junioři BK Mladá Boleslav v nedělním utkání na ledě Karlových Varů žádné body nezískali. O prohře Středočechů rozhodla především druhá třetina, kterou vyhráli domácí 3:0. Když navíc v úvodu závěrečné dvacetiminutovky domácí šikula Martin Frk zkompletoval hattrick, definitivně nebylo o vítězi pochyb. Čestný úspěch Bruslařského klubu obstaral ve 45. minutě Matěj Soukup.

Aktivním úvodem se prezentoval domácí výběr. Hned od začátku se na hosty tlačili a zasypávali brankáře Willa sprškou střel. Například ve 2. minutě se uvolnil po vhazování Kellner a jen díky tomu, že byl tísněn, nezakončil přesně mezi betony. Tlak Energie gradoval okolo 6. minuty, kdy si zahrála první početní převahu. Téměř po celou dobu měla puk na svých hokejkách, ale na boleslavskou tvrz to bylo stále k ničemu. Postupem času začal tlak domácích borců mírně opadat a hra se vyrovnala, napomohlo k tomu i vyloučení Frka, při kterém hosté poprvé výrazněji zahrozili. V posledních minutách třetiny se hrál pohledný a útočný hokej a domácí se blýskli do té doby největší šancí, ve které pálil z první Hudák, ale sám proti bezchybnému Willovi neuspěl.

Začátek druhé třetiny značně povolil uzdu oběma celkům a ty hrály tvrdý a agresivní hokej. Snad i díky tomu skončili v prvních čtyřech minutách na trestné lavici čtyři hráči, po dvou na obou stranách. Série vyloučení hru rozkouskovala, a tak viděli diváci v následných minutách spíše lítý boj o puk ve středním pásmu. Střelecké trápení protrhla až využitá přesilovka domácích. Martin Frk ve 30. minutě prostřelil Willa střelou ke vzdálenější tyčce. Netrvalo dlouho a domácí borec překonal brankáře hostí znovu. Ve 34. minutě po dechberoucím sólu zvyšoval na dvoubrankový rozdíl opět Martin Frk. Ve 37. minutě už to bylo dokonce 3:0, když se střelou mezi betony prosadil Tomáš Mistoler.

Poslední dějství navázalo na to předchozí, a jak jinak, než-li brankou domácích. Martin Frk se tak trochu nevědomky dočkal hattricku poté, co si jeho nahazovaný puk do branky sklepl jeden z hostujících hráčů. Karlovarští však poté polevili, čehož využila Boleslav a Matěj Soukup střelou mezi betony snížil. Zbytek třetiny se nesl v podobné strategii. Boleslavští se snažili tlačit na domácí, kteří využívali spíše brejkových příležitostí ke skórování. A právě jedna se jim povedla. Martin Funk v 53. Minutě upravil na konečných 5:1.