Starší dorost zahájil nadstavbu výhrou na nájezdy nad Slavií

napsal Michal Miškovský

3:2sn

0:1, 2:0, 0:1 - 0:0, 1:0

HC Slavia Praha

Branky a nahrávky: 22. Frolík (Babický, Vrba), 39. Hyka (Babický, Frolík), rozhodující nájezd Babický - 18. Müller (Moravanský), 60. Cikánek (Müller, Kadlec). Rozhodčí: Vokřál – Hanzlík, Podrazil. Vyloučení: 12:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 101.

Sejpal – Kurka, Korim, Anděl, Holada, Vrba, Mozík, Bičiště, Šimek, Marek, Lhoták, Brandejský, Škop, Hrouda, Babický, Frolík, Štěpánek, Ficek, Hyka

Mouček – Šteiner, Moravanský, Löbl, Knot, Hruška, Růžička, Nedomlel, Brzák, Müller, Cikánek, Vacek, Kotyra, Tomek, Moravec, Kadlec, Nádvorník

M l. B o l. – Pátečním domácím zápasem proti Slavii odstartovali starší dorostenci boje v nadstavbové části. Svěřenci trenérů Jana Vidnera a Tomáše Hyky dlouho sahali po třech bodech, ale 18 vteřin před koncem základní hrací doby hosté vyrovnali na 2:2. Zápas nakonec dospěl až k samostatným nájezdům a v nich se trefili všichni tři domácí střelci, přičemž šťastná trefa Toniho Babického byla tou rozhodující.

Hned v prvním kole tak na sebe narazily velice kvalitní týmy – Mladá Boleslav vyhrála skupinu Střed, Slavia byla nejlepší ve skupině Západ.

V první třetině, a jak se později ukázalo i v celém průběhu utkání, Boleslavské srážely fauly. Domácí během úvodních dvaceti minut usedli na trestnou lavici hned čtyřikrát a poslední početní výhodu hosté dokázali využít. Dvě minuty před první přestávkou otevřel skóre Müller.

Ve druhém dějství stačilo domácím na vyrovnaní 62 vteřin. Frolík se krásně trefil z levé strany. Ve 27. minutě mohl vrátit hostům vedení Tomek, po chybě domácích beků na obranné modré se řítil na Sejpala, ale boleslavský brankář vyrazil kotouč lapačkou. O pět minut později se mohl přičinit také o druhý zásah Slavie Müller, před branku si sjížděl z pravé strany a mířil k bližší tyči, ale Sejpal dobře vykryl prostor. Když ve 34. minutě nevyužili Pražané 87vteřinovou přesilovku 5 na 3, přišel v závěru třetiny trest. Domácí se dostali do přečíslení 2 na 1, Babický přesně přihrál Hykovi a ten překonal přesouvajícího se brankáře Moučka.

Třetí dvacetiminutovka se nesla ve znamení slávistické snahy o vyrovnání. Ve 46. minutě mohl dorážet Tomek, ale k puku se nakonec nedostal. V polovině třetiny dostali hosté znovu k dispozici přesilovku 5 na 3. Nejprve totiž byla domácí lavička nespokojená s pochybným odpískáním zakázaného uvolnění a vzápětí nešťastně vyhodil kotouč mimo ledovou plochu Holada. Když se navíc domácí chystali do čtyř, poslal rozhodčí na trestnou lavici i Vrbu. Dlouhou dvojnásobnou početní výhodu však Slavia nedokázala využít. Boleslavští se v závěrečných pěti minutách snažili držet kotouč co nejdále od vlastní branky, ale v poslední minutě hosté sáhli k power-play, která nakonec byla úspěšná. Müller přihrál zpoza branky Cikánkovi a ten poslal kotouč za záda přesouvajícího se Sejpala.

Přes nerozhodné prodloužení dospěl zápas k penaltám. Všichni tři domácí exekutoři - Korim, Babický i Škop – proměnili a rozhodující nájezd byl připsán druhému jmenovanému. Už už se zdálo, že Babického nájezd zneškodnil Moučka, který se roztáhl na brankové čáře, ale v místě, kam domácí útočník zakončil, byl gólman za čárou. Po smolném závěru základní hrací doby si tak domácí připsali alespoň druhý bod.