napsal Tadeáš Nový, Michal Miškovský
Banes Motor České Budějovice

1:2sn

1:1, 0:0, 0:0 - 0:0, 0:1

Branky a nahrávky: 26. Plášil (Sekera, Rousek) - 10. Bičiště (Škop), rozhodující nájezd Škop.
Rozhodčí: Pavel - Jindra, Šperl. Vyloučení: 8:6, navíc domácí Liška a hostující Frolík 5 minut + trest do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 80.

Gába - Pařízek, Plášil, Liška, Piegl, Kříž, Škopek - Rousek, Sekera, Bernat - Trummer, Turek, Koblasa - Beneš, Bárta, Svoboda - Moudrý, Bílek, Salák- Švec, Mayer

Sejpal - Anděl, Korim, Kurka, Chalupa, Mozík, Holada - Bičiště, Brandejský, Marek, Škop, Babický, Frolík, Štěpánek, Ficek, Hyka, Podsedníček.

Č. B u d ě j o v i c e – Protože původně plánované sobotní utkání starších dorostenců BK Mladá Boleslav na ledě Jihlavy bylo odloženo kvůli velké marodce domácí Dukly, poslední předvánoční zápas sehrál tým Jana Vidnera už v pátek v Českých Budějovicích. Z jihočeské metropole Boleslavští přivezli dva body za výhru 2:1 na samostatné nájezdy.

První třetina začala poněkud vlažněji. Na některých hráčích byla vidět nervozita, ale tempo postupně rostlo. V desáté minutě se Škop v rohu rychle otočil směrem do hry a vyslal přesný pas na volného spoluhráče. Tím byl mezi kruhy Karel Bičiště. Srovnal si puk na čepeli a švihem poslal kotouč nad Gábovo rameno - 0:1. Domácí přidali na aktivitě a díky dobrému bruslení se dostávali i do šancí. Dvakrát zkoušel štěstí Rousek, ale v dobrých příležitostech nechal vyniknout Sejpalovu lapačku.

Ve druhé třetině byli aktivnější domácí. Napadáním a dobrých pohybem bránili hostům v rozletu. Ve 25. minutě byli za vzájemné osekávání vyloučeni do konce zápasu Liška a Frolík. Hosté navíc dostali dvě minuty za nesportovní chování. To se jim vymstilo, protože v přesilovce nahazoval před branku puk Rousek a ve zmatku na brankovišti se nejlépe zorientoval Karel Plášil, který propálil vše, co mu stálo v cestě - 1:1. Domácím narostla křídla a měli jasně navrch. Šance Bernata a Turka však zůstaly pohříchu nevyužity. Ofezivně laděný Plášil navíc trefil břevno. Na druhé straně měli hosté možnost téměř dvouminutové přesilovky pět na tři, když puk nešťastně vyhodil mimo hřiště Mayer, ale domácí oslabení přečkali, i s pomocí dobře postavených tyčí.

Ve třetí třetině se pěkným slalomem prezentoval Rousek, na druhé straně nezůstal pozadu Hyka, který našlápl na levém křídle, přebruslil beka a natlačil se před Gábu, který však jeho střelu po ledě kryl. Domácí ale stupňovali aktivitu a posledních deset minut mocně doráželi na brány boleslavské obrany. Kroužili v obranném pásmu hostí, ale jejich snaze chyběl gólový efekt. Poslední dvě minuty byly z obou stran nervózní, protože si týmy uvědomovaly, že branka by patrně znamenala rozhodnutí. Proto si několik desítek fanoušků muselo počkat na prodloužení.

Hra ve čtyřech hráčích evidentně více vyhovovala domácím, kteří hráli druhou polovinu zápasu s lehkostí. Do žádné výraznější šance už se však nedostali, jejich snaha neudělat chybu byla očividná. Zápas tedy dospěl k samostatným nájezdům. Jako první jel za domácí Jan Trummer, ale neuspěl. Na druhé straně se štěstím proměnil Škop. Domácí Bárta trefil tyč, která pokazila dojem z perfektně provedeného bekhendového blafáku. Gába dal úspěšným zákrokem domácím naději, ale Rousek v rozhodující chvíli rovněž nepřelstil Sejpala, a tak nájezd Luďka Škopa zůstal vítězným.