Starší dorost ve třetí třetině smazal manko a v Jihlavě získal aspoň bod

napsal Michal Miškovský, Jakub Mezlík
HC Dukla Jihlava

3:2sn

1:0, 1:0, 0:2 - 0:0, 0:1

Branky a nahrávky: 18. Hlaveš (Brychta, Zadražil), 23. Kasalý (Brabec, Mikeš), rozhodující nájezd Kret - 54. Štěpánek (Frolík), 56. Škop (Vrba). Vyloučení: 6:9. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 70.

Šťastný - Hlaveš, Čurilla, Zadražil, Tobola, Musil, Pavlas, Březka, Vítek - Prokš, Brychta, Lupač - Ludvík, Přidal, Pěška - Zídek, Kret, Štěpán - Kasalý, Mikeš, Brabec

Sejpal - Příhoda, Chalupa, Anděl, Holada, Vrba, Mozík - Bičiště, Škorík, Marek, Škop, Hrouda, Babický, Frolík, Štěpánek, Podsedníček

J i h l a v a - Čtvrtek není obvyklým hracím dnem extraligy staršího dorostu, nejvyšší mládežnické soutěže navíc mají reprezentační přestávku. Boleslavští starší dorostenci však dohrávali odložené utkání v Jihlavě, které se vinou marodky týmu z Vysočiny nemohlo odehrát v původním prosincovém termínu. Bruslařský klub na ledě Dukly prohrál 2:3 v prodloužení, ale i za jeden bod může být rád. Vždyť ještě sedm minut před koncem vedli domácí o dva góly.

I když hosté vstoupili do zápasu aktivně a v úvodních minutách sevřeli jihlavské dorostence do obranného pásma, jejich nápor postupně ochaboval, až se díky několika vyloučením sami dostali pod tlak. Dukla zužitkovala z řady přesilovek v první třetině až tu poslední, v 18. minutě napřáhl od modré Hlaveš a jeho pokus prošel Sejpalovi, jenž měl zakrytý výhled, mezi betony.

V úvodu prostřední části domácí přežili přesilovku soupeře a poté hned na začátku 23. minuty udeřili. Brabec vyjel z trestné lavice, dostal se ke kotouči a z pravé strany jej poslal na Sejpala. Ten vyrazil puk pouze před sebe a dojíždějící Kasalý jej uklidil do sítě.

Vedení 2:0 vydrželo Dukle až do 54. minuty, pak přišly chvíle jejího soupeře. Nejprve domácí obrana nechala dorážet Štěpánka, a ten se svým důrazem probil až ke gólu. Poté využili hosté přesilovku a srovnali. Střelu Vrby od modré tečoval před Šťastným Škop. Nerozhodný stav 2:2 už se v řádné hrací době neměnil. Také prodloužení se odehrálo ve svižném tempu bez vážnějších šancí, a tak o vítězi rozhodly až samostatné nájezdy.

Z jihlavských hráčů se prosadil pouze Kret, který provedl perfektní blafák do bekhendu, na straně Boleslavi nevyzrál na Šťastného žádný z trojice hokejistů. Zejména proti Frolíkovi se domácí gólman zaskvěl, když ho ani nenechal zakončit a ukázkově mu vypíchl puk.