napsal Štěpán Tomš

1:5

0:2, 1:1, 0:2

Rytíři Kladno

Branky a nahrávky: 28. Hyka (Brandejský) – 9. Gottlieb (Obr), 16. Megela (Véber), 35. Vodička (Machač, Vodák), 50. Gottlieb (Gutwald), 53. Gutwald (Dittrich, Novák). Rozhodčí: Jílek – Špringl, Tasch. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:0. V oslabení: 0:2. Diváci: 80.

Sejpal (53. Novák) – Anděl, Mozík, Vrba, Holada, Budín, Chalupa, Serbus – Babický, Bičiště, Arnošt, Brandejský, Škop, Hyka, Frolík, Štěpánek, Podseníček, Marek, Šimek

Sýkora – Vodák, Kolařík, Rittig, Gutwald, Pfejfer, Tomáš – Machač, Obr, Šilhavý, Dittrich, Vogel, Kalla, Novák, Véber, Gottlieb, Megela, Vlček, Vodička

M l. B o l. – Nepovedený zápas má za sebou boleslavský starší dorost. V sobotním večeru podlehl na domácím ledě Kladnu, i když nebyl předvedenou hrou horším týmem. Kladenští hráči však dokázali nastřílet pět gólů, zatímco Boleslavští se zmohli z podobného počtu šancí jen na jeden a prohráli 1:5.

Úvod utkání patřil Kladnu, které nedokázalo využít dlouhou přesilovku 5 na 3. V 9. minutě si ale hosté neúspěch vynahradili brankou, již zaznamenal Gottlieb. Další rána pro Boleslav přišla v 16. minutě z hole Megely, který se navíc trefil ve vlastním oslabení. Boleslavský zmar v útoku pokračoval, žádná z šancí neskončila gólem. V závěru třetiny odnesl domácí Bičiště nastřelení pukem zlomenou rukou.

V první minutě druhé části pomohla Sejpalovi tyčka. Před polovinou zápasu se podařilo snížit Hykovi, jeho gól byl nakonec jediný. Ve 35. minutě nedokázal Machač proměnit svůj únik, když netrefil bránu, nicméně litovat nemusel. Šťastný odraz puku od hrazení k Vodičkovi stejně znamenal třetí gól.

Ve závěrečné třetině zaznamenal čtvrtý kladenský úspěch Gottlieb. Proto se za rozhodnutého stavu postavil alespoň na chvíli mezi boleslavské tyče Novák místo Sejpala, a start měl opravdu nepovedený – čisté konto udržel jen tři vteřiny. Ihned po vhazování prošla za jeho záda skrytá rána Gutwalda. To byl poslední významný moment v zápase.