napsal Daniel Langer

2:6

1:1, 1:2, 0:3

PSG Berani Zlín

Branky a nahrávky: 1. Babický, 32. Škorík (Babický) - 17. Popelka (Skočík, Sekera), 23. Kovařík (Holík, Valenta), 26. Janota (Kučera), 42. Haloda (Merta), 55. Janota (Bursa), 57. Haloda (Romig) Rozhodčí: Tovín - Maštalíř, Svoboda. Vyloučení: 8:12. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 48.

M l. B o l. - Mladoboleslavští budou chtít na tento zápas rychle zapomenout. Ještě v druhé třetině domácí starší dorostenci drželi krok z hosty ze Zlína a reálně pomýšleli na body. Svěřenci trenéra Vidnera ale nezvládli poslední dějství, které prohráli 0:3 a na svém kluzišti byli poraženi vysoko 2:6.

Do utkání vstoupili lépe domácí a šli do vedení už v první minutě. Babický vypíchl jednomu z obránců puk a z úhlu najížděl na gólmana hostí. Jeden z dojíždějících Zlínských hráčů mu praštil do hokejky a puk se setrvačností k překvapení všech došoural až do branky. Do konce prvního dějství ještě stihl vyrovat Popelka a tak se do šaten odcházelo za nerozhodného stavu 1:1.

V druhém dějství šli poměrně rychle do vedení o dvě branky hosté. Nejprve se v přesilové hře trefil Kovařík, o tři minuty později ho napodobil Janota. V dvojnásobné přesilové hře korigoval za domácí tým dorážkou pod víko Škorík. Druhá třetina byla rozkouzkována mnohými vyloučeními a více branek v ní nepadlo.

Snaha Boleslavských o vyrovnání dostalo vážnou trhlinu hned v úvodu třetí třetiny. Sotva skončila dohrávaná přesilovka domácích, jeden z obránců postrčil puk na Mertu, ten se vyhnul Sejpalovi, který se mu vrhnul pod nohy a před prázdnou branku naservíroval Halodovi. Od té doby hosté kontrolovali hru a místo aby se domácí tým tlačil dopředu a ohrožoval branku soupeře, sám byl pod tlakem a inkasoval ještě dvakrát. Druhé branky v utkání si připsali Janota s Halodou. BK Mladá Boleslav podlehla jednoznačným výsledkem 2:6 PSG Zlín.