Konečně! Starší dorost bral tři body po šesti prohrách

napsal Michal Miškovský

3:2

1:0, 1:2, 1:0

HC VÍTKOVICE RIDERA

Branky a nahrávky: 7. Škorík (Bičiště), 35. Hrouda (Vrba, Korim), 42. Hyka (Mozík) - 26. Němec (Walker, Pavelka), 39. Grubr (Šebesta). Rozhodčí: Třasák – Hejl, Hanzlík. Vyloučení: 13:9. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 89.

Sejpal – Korim, Kurka, Holada, Vrba, Mozík, Frolík – Bičiště, Škorík, Marek, Podsedníček, Brandejský, Škop, Hrouda, Babický, Štěpánek, Ficek, Hyka

Ďuriš – Bartošák, Hanulík, Koziol, Havlík, Cabák, Kubis, Hudeček, Pavelka, Cháňa, Tomi, Kilnar, Král, Walker, Němec, Grubr, Holý, Blahuta, Mareček, Šebesta, Hudeček

M l. B o l. – To bylo dlouhé čekání! Starší dorostenci naposledy zvítězili 6. února nad Pardubicemi (7:5) a od té doby šestkrát padli (z toho jednou v prodloužení). Jejich výsledkové trápení skončilo až v pondělí, kdy porazili Vítkovice těsně 3:2. Soupeři tak oplatili nedávnou porážku 1:4 z jejich ledu. Před play-off zbývají odehrát ještě dva zápasy.

Směr, jakým se bude ubírat zápas, dlouho určovaly přesilovky. Tu dvojnásobnou nejprve využili domácí v sedmé minutě, kdy se trefil Škorík. Při stejné výhodě se prosadili i Vítkovičtí, konkrétně ve 26. minutě Němec. Domácí šli podruhé do vedení ve 35. minutě, během níž se při hře 4 na 3 prosadil Hrouda. Na 2:2 vyrovnal o čtyři minuty později těsně po návratu vyloučeného Marka Grubr.

Klíčový rozdílový gól vstřelil ve 42. minutě Hyka. Chvíli předtím sice neproměnil sólo, pak ale dostal ideální přihrávku zpoza branky od Mozíka a blafákem překonal vítkovického brankáře. Hosté měli v dalším průběhu třetí třetiny k dispozici několik přesilovek, v úplném závěru hráli bez gólmana 6 na 4, Boleslavští už ale nápor ustáli.