napsal Michal Miškovský, Růžena Raszková
HC Oceláři Třinec

2:3sn

0:1, 0:0, 2:1 - 0:0, 0:1

Branky a nahrávky: 43. Matuš (Chvostek), 45. Kalus (T. Franek) - 19. Hrouda (Kurka), 48. , 66. Korim . Rozhodčí: M.Škrobák - L.Marek, T.Měkýš. Vyloučení: 9:8. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 91.

Chvostek - Bezuška, Blahuta, Kurzok, Běhal, Sklenář, Pisarik - Šebek, Slovák, Chvostek M., Ižacký, Labaj, Glos, Bumbál, Natuš, Barnošák, Kalus, Franek T., Franek D., Bezuška

Sejpal - Příhoda, Kurka, Korim, Holada, Vrba, Mozík - Bičiště, Škorík, Marek, Brandejský, Škop, Hrouda, Babický, Frolík, Štěpánek, Ficek, Hyka

M l. B o l. - Základní části mládežnických extralig vjíždějí do cílové rovinky. Mladoboleslavští starší dorostenci v pátek naposledy v dlouhodobé části sezony zamířili na led soupeře. Jejich cesta vedla do dalekého Třince, odkud přivezli dva body za výhru 3:2 po samostatných nájezdech. Poslední utkání před začátkem play-off hrají v sobotu v Metrostav Aréně od 12:30 proti Olomouci.

Boleslav vlétla na led jako vítr a po celou první třetinu nedovolila Ocelářům pomalu vyjet ani za červenou čáru. Domácí se ale statečně bránili, a když přežili dvakrát po sobě jdoucí oslabení 3 na 5, už to vypadalo, že první třetina skončí bez branky. S tím se nechtěl ale smířit Zdeněk Hrouda, který se dostal k odraženému kotouči a od modré prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 0:1.

Ve druhé třetině Třinečtí hru srovnali, ale smůla se jim lepila na paty. Nejdříve neproměnil nařízené trestné střílení Michael Chvostek a v dvojnásobné přesilové hře několikrát zazvonil puk jen o kovovou konstrukci branky hostí. Také Boleslav měla plno nevyužitých šancí. V 35. minutě Holada už chtěl zvedat ruce nahoru, ale třinecký brankář měl puk pod kontrolou. O minutu později Hyka z mezikruží trefil jen hruď brankáře Chvostka. V závěru se měli třinečtí obránci co ohánět, aby hosté nezvýšili gólový náskok.

Do třetího dějství vstoupili lépe domácí, když hned v úvodu vstřelili dvě rychlé branky. Nejdříve Radim Matuš po krásné přihrávce Michaela Chvostka trefil skulinku mezi betony Sejpala. O dvě minuty později lovil brankář hostí puk ze své klece podruhé, když se z pravé strany Marek Kalus natlačil a propasíroval kotouč za Sejpalova záda. Boleslav v závěru přesilové hry stačila ve 48. minutě ještě vyrovnat, když třinecký brankář nešťastně vyrazil střelu od modré čáry přímo na hokejku Luďka Škopa a ten neměl problém dopravit kotouč do prázdné třinecké brány. Vyrovnávací branka hosty nakopla a Boleslav zatlačila domácí opět do defenzivy. Domácí však tento nápor ustáli a utkání šlo do prodloužení.

I v nastavené pětiminutovce pokračovala Boleslav v obléhání domácí brány. Michael Chvostek si bravurně se všemi střelami poradil a tak o výsledku utkání musely rozhodnout až samostatné nájezdy. Jediným úspěšným střelcem byl Karol Korim, který prostřelil třineckého brankáře mezi betony. Bonusový bod si tak odvážejí do Mladé Boleslavi hosté.