Starší dorostence nastartoval inkasovaný gól z 52. vteřiny

napsal Michal Miškovský

5:1

2:1, 1:0, 2:0

HC Olomouc

Branky a nahrávky: 2. Korim (Babický), 11. Mozík (Frolík), 37. Frolík, 48. Škop (Frolík, Mozík), 50. Brandejský (Štěpánek) - 1. Brada (Schejbal, Kebza). Rozhodčí: Hrubý – Prokop, Daněk. Vyloučení: 12:7. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 54.

Sejpal – Příhoda, Chalupa, Kurka, Korim, Holada, Vrba, Mozík – Bičiště, Škorík, Marek, Brandejský, Škop, Hrouda, Babický, Frolík, Štěpánek, Ficek, Hyka

HC Olomouc

Lukáš – Macek, Němec, Kvapil, Kostelník, Schejbal – Ostřanský, Kebza, Minařík, Novotný, Bauer, Koutský, Maška, Pezda, Brada, Pšeja

M l. B o l. – Obdržet gól v první minutě, to bývá problém. V případě starších dorostenců BK Mladá Boleslav to však mělo opačný efekt. Svěřenci hlavního trenéra Jana Vidnera sice inkasovali v sobotním utkání proti Olomouci už v 52. vteřině, ale o 15 sekund později vyrovnali a rozjeli tak cestu za výhrou 5:1. V prvním kole play-off narazí na Jihlavu.

Oba týmy si nic nedarovaly od úvodní vteřiny. Hned v první minutě se dostali hosté do přečíslení 2 na 1, které vyřešil přesnou střelou mezi betony brankáře Sejpala olomoucký Brada. Domácí se však rychle oklepali. Krátce po vhazování vyrovnal na 1:1 Korim. V 7. minutě došlo k menší časové prodlevě, neboť hostující realizační tým zapomněl zapsat na soupisku jednoho z hráčů, a tak pro něho zápas předčasně skončil.

V 11. minutě při přesilovce se Boleslavští ujali vedení. Mozík nahazoval od modré čáry a puk proskákal až do sítě. O minutu později mohl vyrovnal Schejbal, ale jeho střelu od modré zneškodnil Sejpal lapačkou. V závěru úvodní třetiny domácí bez potíží přečkali dvouminutové oslabení za příliš mnoho hráčů na ledě.

Druhou část hry Mladá Boleslav zahájila náporem. Od modré pálili Příhoda a Holada, zpoza branky zase ohrožoval olomouckou branku Babický. Na druhé straně se do vážnější příležitosti dostal v 25. minutě Koutský, který po chybné rozehrávce obrany Středočechů tečoval před Sejpalem. Domácí brankář se však roztáhl na brankovišti, čímž šanci zneškodnil.

V polovině zápasu Frolík našlápl na červené k sólu, proháčkoval se až k bráně Lukáše, ale už nestihl přesněji zakončit. Vše si vynahradil tentýž hráč ve 37. minutě. Domácí se v oslabení dostali do brejku, zakončujícího Frolíka fauloval Schejbal a rozhodčí nařídil trestné střílení. Toho se chopil domácí útočník s devatenáctkou na zádech bravurně. Naznačil kličku do bekhendu, puk si ještě stáhl na forhend a zvýšil na 3:1.

S dvougólovým náskokem vstupovali domácí i do závěrečné dvacetiminutovky a hned v jejím úvodu museli zvládnout oslabení po faulu Marka ještě z předchozí třetiny. Ve 48. minutě Mladá Boleslav hrála dvouminutovou přesilovku 5 na 3, kterou využil Škop, snadno dorážející po tečované střele Mozíka. O dvě minuty později navíc zvýšil na 5:1 Brandejský.

V závěrečných minutách hosté prováhali několik možností na zkorigování stavu. Hned dvakrát hráli minutu a půl trvající přesilovku 5 na 3, jenže v početních výhodách si počínali doslova jalově. Olomouc se pořádně nedostala do útočného pásma a skóre už zůstalo zaslouženě nezměněno.