BK MLADÁ BOLESLAV

Přátelské utkání s Libercem skončilo smírem

25. 2. 2010
napsal Jitka Čechová, Ondřej Flanderka
Bílí Tygři Liberec

2:2

0:1, 1:1, 1:0

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 36. Čakajík (Dušek), 47. Ondřej (Vantuch, Matějovský) - 1. Sup (Žabka, Král), 36. Macho. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 247.

Bílí Tygři Liberec

Leinonen - Hunkes, Výtisk, Čakajík, Jareš, Derner, Moravec, Malkamäki, Pavlů - Podkonický, Nedorost, Klimenta - Blatný, Kašpařík, Dušek - Špaček, Plodek, Víšek - Matějovský, Vantuch, Ondřej

BK Mladá Boleslav

Schwarz (34. Valent) - Jiruš, Frolo, Žabka, Jindra, Duben, Lehikoinen, Šterbák, Čížek - Nouza, Sýkora, Boháč - Pabiška, Král, Sup - Macho, Gajovský, Fabuš - Handlovský, Bahenský, Vrbata - Ferbauer, Loskot

M l. B o l. - V rámci přátelského a zároveň přípravného utkání na závěr základní části zamířili mladoboleslavští hokejisté na led Liberce, kde už v první minutě utkání otevíral skóre Sup. Ve druhé třetině domácí celek vyrovnal, ze skóre 1:1 se však neradoval dlouho, už za osmadvacet vteřin totiž zaúřadoval Macho. V závěrečné dvacetiminutovce pustil Valent, který v polovině zápasu vystřídal v brance Schwarze, za svá záda také druhý gól Tygrů a utkání tak nakonec skončilo remízou 2:2.

Vstup do utkání měli Středočeši výborný. Hned ve čtyřiatřicáté vteřině si do útočného pásma najel na Žabkův pas Michal Sup a přesnou střelou do horní části branky otevřel skóre zápasu. Domácí mohli vyrovnat o chvilku později, pokusy Nedorosta a Klimenty ale postrádaly přesnost. Právě Klimenta se k další střele dostal při liberecké početní výhodě, tentokrát už zamířil přesněji, i tak ale jeho dělovka o pár centimetrů minula Schwarzovu tyč.

Hra se poté hodně vyrovnala a šancí trochu ubylo, i když si obě družstva vyzkoušela hru v přesilovce. Když se neujal ani pokus z hole Pavlů, a na druhé straně průnik Handlovského, šlo se do kabin za stavu 0:1.

Prostřední část zahájila bomba Dubna od modré a střela Handlovského. Leinonen byl v obou případech na místě a ve čtyřiadvacáté minutě mohl sledovat pokus Vantucha, který trefil tyč boleslavské branky, a chvíli na to tutovku Podkonického, který po přiťuknutí Nedorosta o kousek minul poloodkrytou klec. Podobnou akcí se prezentovali i hosté v podaní dua Král – Pabiška, i zde ale scházela přesnost.

V polovině utkání vystřídali černozelení brankáře. Schwarze nahradil Valent, než se však stačil v brankovišti pořádně ohřát, dokázali domácí vyrovnat. V přesilovce si Martin Čakajík vyměnil rychle puk s Duškem a přesnou střelou dostal puk za brankáře Středočechů. Vyrovnaný stav vydržel jen osmadvacet vteřin, pak se totiž Michal Macho dostal za libereckou brankou ke kotouči, rychle ji objel a zasunul puk mezi betony Leinonena – 1:2.

I závěrečná dvacetiminutovka začala ve slušném tempu. Frolo bombou od modré trefil pouze spoluhráče Sýkoru, Podkonického pokus zase kryl Valent. Leinonen se blýskl při zákroku proti individuální akci Supa, stav se ale změnil až v sedmačtyřicáté minutě. To po kombinaci čtvrté řady Tygrů našel Vantuch před brankou volného Zdeňka Ondřeje, a ten střelou pod horní tyč nedal Valentovi šanci.

S blížícím se závěrem řádné hrací doby se hra přelévala ze strany na stranu, oba brankáři si ale počínali bezchybně a drželi vyrovnaný stav. Po výsledku 2:2 tak utkání vítěze nemělo.