BK MLADÁ BOLESLAV

Prohra na Kladně srazila Boleslavské na poslední místo

12. 3. 2010
napsal Jitka Čechová
Rytíři Kladno

3:1

1:0, 1:1, 1:0

BK Mladá Boleslav

Statistiky

Branky a nahrávky: 7. Kalla (Valský), 35. Valský (Mrázek, Toman), 60. Patera (Kaberle) – 27. Jindra (Gajovský). Rozhodčí: Homola, Husička - Ritich, Guth. Vyloučení: 9:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2291.

Rytíři Kladno

Cikánek - Kameš, Kaberle, Toman, Mrázek, Trončinský, Šmach, Procházka, Dlouhý - Eberle, Patera, Diviš - Valský, Kalla, Bílek - Bělohlav, Stieler, Kuchler - Melka, Gengel, Frolík

BK Mladá Boleslav

Schwarz - Kasík, Frolo, Žabka, Kubeš, Lehikoinen, Duben, Šterbák, Jindra - Bahenský, Sýkora, Boháč - Nouza, Král, Handlovský - Fabuš, Pabiška, Macho - Gajovský, Vrbata, Sup

K l a d n o – S dvoubodovým náskokem Bruslařský klub odjížděl do Kladna, s jednobodovou ztrátou a tudíž poslední příčkou v tabulce se vrací. Domácí tým Středočechů těžil hlavně z přesilových her, podařilo se mu v nich prosadit hned dvakrát, zatímco Mladoboleslavští na podobný úspěch čekali jen marně. Jediný gól obránce Jindry a obrovská snaha hlavně ve třetí třetině, kdy se Kladno takřka nedostalo z vlastního pásma, na body zkrátka nestačili.

První akci vážnějšího charakteru založili Gajovský se Supem, prvně jmenovaný v přečíslení ale nakonec puk poslal nepřesně. V sedmé minutě přišlo první vyloučení a také první využitá přesilovka. Za faul hostujícího Frola Mladoboleslavští zaplatili přesně za 34 sekund, kdy se střelou zblízka prosadil Jaroslav Kalla. Poté diváky na kladenském stadionu čekala trochu neobvyklá věc, rozhodčí odpískal v poměrně krátkém sledu hned dvě trestná střílení.

Jako první se mohl předvést Král, který se postavil Cikánkovi po útoku Kaberleho na dopředu pádícího Bahenského. Jenže neuspěl a to samé můžeme říct i o Gengelovi, který si nájezd po faulu na svou osobu zkusil sám. Na začátek už tak dost vypjaté emoce sudí ještě umocnili ke konci úvodní třetiny, kdy ve stejném čase vyloučili Bahenského a Frola a Kladno tak čekala dvojnásobná přesilovka. Nicméně Boleslav se podařilo jednogólovou ztrátu do konce první dvacetiminutovky uhájit.

Hned v úvodu druhého dějství hráli Boleslavští přesilovku. Nejnebezpečnější střela Kasíka od modré ale svůj cíl nenašla a domácí Kladno si ve vlastním oslabení ještě navíc střihlo výlet do útočného pásma, kde musel zasahovat Schwarz. Za pár minut měli hrát přesilovku domácí, ale Kuchler je o tuto příležitost připravil. Nicméně Boleslavští přeci jen na kladenského gólmana našli recept, jen chvilku po vyhraném buly dal letos svůj vůbec první gól obránce Josef Jindra a vyrovnal tak skóre.

Následovala další podle všeho poněkud sporná vyloučení na obou stranách a při jedné takové příležitosti se opět měnil stav na časomíře. Jakub Valský si šikovně počíhal před brankou Mladé Boleslavi, tečoval do sítě střelu Mrázka a znovu tak vrátil vedení na stranu Kladenských. Bruslařský klub sice mohl hned vzápětí opět vyrovnat, ale Nouza v úniku neuspěl. Boleslavští mohli svou snahu potvrdit v další početní výhodě, ale nepodařilo se. Naopak po střele Eberleho zvonila u Schwarze tyčka.

Kladno v úvodu třetí třetiny nasadilo ostré tempo, jako kdyby chtělo hned v zárodku utnout veškerou snahu hostí. Kalla na to, aby dotlačil puk do branky, dostal dokonce tři pokusy, ale naštěstí pro Boleslavské mu ani jeden nebyl k ničemu. Pak se konečně dostal důrazněji ke slovu i Bruslařský klub. Jenže Král ani Boháč klubko hráčů před Cikánkem neprostřelili, natož pak aby překonali samotného kladenského brankáře. V následující přesilovce Mladoboleslavských byl blízko vyrovnávací brance Macho, dokonce se svůj počin snažil reklamovat u rozhodčích, ale gól z toho nakonec nebyl.

Aktivita a tlak Boleslavi nadále rostl, Kladenští se prakticky nebyli schopni vymanit z vlastního pásma. Určitou zoufalost proklamovaly i jejich dva fauly, kdy nejprve Patera a poté Toman doslova tahali za záchranné brzdy. V prvním oslabení si domácí málem dali vlastní branku a v tom druhém zase neuhlídali Macha – ten však mířil těsně vedle. O dvojici Sýkora – Boháč se zase postarala domácí obrana. Mladá Boleslav to ještě víc jak minutu před koncem zkusila v šesti, ale prázdná branka byla až příliš snadným cílem pro kladenského kapitána Pavla Pateru, který tak definitivně potvrdil domácí vítězství.

Ohlasy trenérů

Petr Kasík, asistent trenéra HC GEUS OKNA Kladno: "Jsme rádi, že jsme navázali na výhru v Karlových Varech, ale pořád jsme teprve na začátku. Nesmíme propadnout sebeuspokojení. Sami jsme si v dnešním utkání trochu zkomplikovali situaci tím, že jsme nevyužili přesilovku pět na tři, ale nakonec jsme rádi, že jsme zápas dotáhli do vítězného konce a odpoutali se tak z posledního místa v tabulce."

Jiří Šejba, asistent trenéra BK Mladá Boleslav: "Viděli jsme vyrovnaný zápas, ve kterém hráči obou mužstev věděli, o co hrají. Bohužel rozhodly přesilové hry, ve kterých bylo Kladno lepší. My bohužel v posledních zápasech "hoříme" při vyložených šancích a i proto jsme dnes prohráli. Na druhé straně si myslím, že poté, co jsme ztratili relativně dobrý náskok z předchozích zápasů, se můžeme teď po sestupu na poslední místo psychicky zvednout. Musíme však zvládnout tři domácí utkání za sebou, která nás teď čekají."