Junioři se nevzdali a otočili z 0:3 na 4:3. Rozhodne sobotní zápas!

napsal Michal Miškovský

4:3

0:3, 1:0, 3:0

HC Sparta Praha

Branky a nahrávky: 35. Soukup, 56. Jiránek (Krejčík), 56. Loskot (Belay, Antončík), 60. Loskot (Belay) - 9. Husák (Žálčík), 11. Žálčík (Kořínek), 16. Chára (Vošmik, Husák). Rozhodčí: Úlehla - Padevět, Prchal. Vyloučení: 9:4, navíc domácí Houser osobní trest 10 minut. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 120.

Will – Vrba, Soukup, Švaříček, Čížek, Houser, Martínek, Mikuláštík, Sedláček, Arazim – Krejčík, Jiránek, Rys – Lskot, Belay, Antončík – Ferebauer, Lenc, Protivný

Novotný – Vošmik, Husák, Kořínek, Přibyl, Drvota, Veselý – Tůma, Chára, Luňák, Zacpálek – Žálčík, Kafka, Sovík – Kučera, Forman

M l. B o l. – Byli blízko konci sezony, po první třetině prohrávali se Spartou 0:3. Junioři BK Mladá Boleslav se však nevzdali. Bojovali, a byť jim dlouho nevycházela koncovka, otočili výsledek na 4:3. Rozdílový gól vstřelil 14 vteřin před koncem základní hrací doby Marek Loskot, který zároveň vyrovnával na 3:3. O postupujícím do čtvrtfinále rozhodne sobotní zápas, jenž se hraje na malé hale od 18 hodin.

Sparta nastoupila ve stejném složení jako ve středečním prvním utkání, Mladoboleslavští provedli jednu změnu v podobě nasazení Ferebauera místo Koudely, který nastoupil za starší dorost. Utkání si nenechal ujít ani trenér “A“ týmu Sparty David Volek a obránce Jan Hanzlík.

První třetina Mladé Boleslavi vůbec nevyšla. Domácí často pykali za svou nedisciplinovanost a Sparta v deváté minutě využila přesilovku 5 na 3. Čtyři vteřiny před koncem dvojnásobné výhody udeřil Husák. O 26 sekund později se svěřenci Pavla Arnošta radovali z vyrovnání, ale předčasně. Kotouč se sice dostal za čáru, ale jak potvrdil brankový rozhodčí, v síťce byla mezera a tou proklouzl za Novotného záda.

V 11. minutě šli hosté do dvougólového vedení. Sražený puk se před brankou dostal k Žalčíkovi, který byl se svou dorážkou úspěšný. O čtyři minuty později hráli domácí poněkolikáté ve čtyřech a v oslabení nejprve mohl snížit Jiránek, jenže se k dorážce smolně nedostal. Z protiútoku navíc zvýšil na 3:0 Chára a stejné skóre platilo i po první dvacetiminutovce.

Hned ve 22. minutě hráli Pražané podruhé přesilovku 5 na 3, ale v největší šanci Luňáka vychytal Will, který se výborně přesunul ke vzdálenější tyčce. O pět minut později se pokoušel o snížení Belay, ale se svými několika dorážkami u levé tyčky neuspěl. Ve 32. minutě pálil od modré mladoboleslavský kapitán Houser, ale Novotný měl dobrý výhled a poradil si. Gólmani se v povedených zákrocích střídali a za další dvě minuty se Will vyznamenal při přečíslení Sparty 2 na 1. Ve 35. minutě se Boleslav konečně dočkala zkorigování výsledku. Z hranice kruhu vystřelil Soukup, Novotný měl zakrytý výhled a kotouč zamířil až do sítě.

Třetí třetinu začali Boleslavští opět oslabením 3 na 5, ale ubránili se. Husák v největší šanci střelou od modré těsně minul. Ve 45. minutě se domácí dostali do delšího tlaku, Krejčík byl ve výhodné pozici v mezikruží, ale kotouč měl na bekhend. V polovině třetiny Žálčíka vychytal v jasné šanci Will a v tomto momentu se začal lámat chleba.

V 55. minutě totiž snížil Jiránek, když tečoval Krejčíkovo nahození z levé strany a jen o 15 vteřin později vyrovnal na 3:3 Loskot. Mladoboleslavští ještě více ožili, hrálo se v neuvěřitelném tempu a rozhodnutí padlo 14 vteřin před koncem základní šedesátiminutovky. Loskot s Belayem se dostali do přečíslení 2 na 1, první jmenovaný vzal odpovědnost na sebe a přesnou střelou završil dokonalý obrat.