BK MLADÁ BOLESLAV

Také juniorům skončila sezona, v rozhodujícím zápase podlehli Spartě v prodloužení

13. 3. 2010
napsal Jitka Čechová, Michal Miškovský
BK Mladá Boleslav

2:3p

0:1, 0:1, 2:0 - 0:1

HC Sparta Praha

Statistiky

Branky a nahrávky: 42. Ferebauer (Protivný, Lenc), 57. Krejčík (Belay, Loskot) - 4. Luňák (Kafka), 31. Luňák (Sovík), 64. Kafka (Žalčík, Husák). Rozhodčí: Jeřábek – Kis, Čížek. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 301.

BK Mladá Boleslav

Will – Švaříček, Houser, Vrba, Mikulaštík, Čížek, Soukup, Sedláček, Arazim, Martínek – Krejčík, Loskot, Jiránek, Belay, Ferebauer, Antončík, Rys, Protivný, Koudela, Lenc

HC Sparta Praha

Novotný – Vošmik, Kořínek, Veselý, Drvota, Husák, Zacpálek, Přibyl – Tůma, Forman, Kučera, Chára, Kafka, Žálčík, Sovík, Luňák

M l. B o l. – V pátek skončila sezona staršímu dorostu, který podlehl Jihlavě už po dvou zápasech. Junioři se drželi o den (a tedy zápas) déle. V minulém utkání famózním způsobem obrátili skóre ve třetí třetině ve svůj prospěch a podobné kouzlo se jim povedlo i v druhém domácím zápase. Bohužel jen podobné, ne stejné. Góly Ferebauera a Krejčíka, které padly opět ve třetí dvacetiminutovce, sice vyrovnaly stav, ale na vítězství a tudíž postup do čtvrtfinále to tentokrát nestačilo – Boleslavští kapitulovali ve čtvrté minutě prodloužení, kdy Spartu v přesilovce poslal dál Kafka.

Zápas dal hned od začátku pocítit, o jak moc se hraje. Už po prvních minutách hry se před brankou hostí strhla menší potyčka, z čehož vykrystalizovala přesilovka pro Spartu – a taky první branka utkání. Skóre otevřel pohotovou dorážkou zblízka Lukáš Luňák. Hra měla pro play-off velice slušivé tempo, sotva na jedné straně zamířil Krejčík vedle, už se na stranu druhou hnal Chára, v jehož případě spolehlivě zasáhl Will.

V polovině úvodní dvacetiminutovky čekala početní výhoda i na Boleslavské, jenže ti se jí nechopili zdaleka tak dobře jako předtím soupeř. I tak měli Středočeši v závěru třetiny více šancí. Ferebauer to zkoušel od mantinelu, ale narazil na beton připraveného Novotného. A právě gólman Sparty zachraňoval situaci i v případě Ryse, kterého vychytal hned natřikrát, a pak i Ferebauera v nájezdu.

Druhou třetinu začala Sparta oslabením, ale Boleslav se v přesilovkách zatím ne a ne chytit. A nedokázala se důrazněji prosadit ani ve hře pět na pět. Protivný sice prokličkoval až těsně před Novotného, ale poté o puk přišel. Loskot puk tečoval rovnou do náruče sparťanského gólmana a Soukup sice ujel po pravém křídle, ale střílel až z příliš ostrého úhlu.

Pražané opět citelně přidali a v polovině zápasu musel Will hodně rychle sklepávat betony k sobě, aby překazil plány Tůmy. Jenže v čase 30:56 už nedokázal být dost rychlý – proti Sovíkovi se sice ještě stihl přemístit, ale sparťanský útočník namísto střely zvolil ještě přihrávku a volný Luňák mířil už jen do prázdné klece. O něco později se chtěli ze své první branky radovat i domácí, puk v síti skutečně skončil, jenže hlavní sudí branku neuznal, protože Novotný dostal vteřinu předtím ránu do hlavy.

Třetí třetina patřila Boleslavským. Kdo předpokládal, že tenhle zápas je už rozhodnutý, musel své smýšlení okamžitě přehodnotit, protože už ve 42. minutě snižoval na 1:2 jakýmsi obloučkem až skoro od modré čáry Jiří Ferebauer. Středočeši ožili, ale po nešťastném zásahu Loskota museli náhle hájit hned čtyři minuty trvající oslabení. Úspěšně. Boleslavští junioři dokonce sami hned několikrát zahrozili z brejku.

Na Spartu jako kdyby dolehl stín minulého zápasu, ve kterém právě ve třetí třetině přišla o třígólové vedení, a viditelně se stáhla. Našlápnutá Boleslav chtěla v 50. minutě slavit druhou branku, jenže to byla naopak druhá branka, která jim ten večer nebyla uznána – tentokrát pro postavení Jiránka v brankovišti. O něco později rozhodčí vylučoval na obou stranách a poté ještě jednou na straně Sparty. Domácí se chtěli situace 4:3 chopit a dokonce si vybrali oddechový čas. Vyplatilo se. Lukáš Krejčík na mladoboleslavském stadionu rozpoutal vlnu nadšení a zápase poslal do prodloužení.

V úvodu prodloužení si proti Willovi vyšlápl Žálčík, ale v poslední chvíli byl na hranici pravidel odstaven boleslavským obráncem. O chvilku později museli domácí za záchrannou brzdu tahat podruhé a tentokrát už rozhodčí Švaříčkovi nekompromisně ukázal směrem k trestné lavici. Nadvakrát Will vychytal u tyčky číhajícího Tůmu, ale v momentě, kdy to na něj zkusil taky Petr Kafka, kapituloval. 24 sekund před návratem vyloučeného Švaříčka boleslavskému brankáři kotouč vyklouzl a doklouzal za čáru.