Starší dorost podruhé prohrál, tentokrát podlehl Pardubicím

11. 9. 2010
napsal David Bohata

1:3

0:2, 1:1, 0:0

Branky: 22. Marek (Bičiště) - 4. Chmelař (Starý), 15. Moučka (Chmelař, Škvor), 39. Březina (Starý). Rozhodčí: Wagner - Bosák, Žídek (od 24. Záhora). Vyloučení: 7:9, navíc Semirád 10 min OT. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváků: 64.

Novák – Budín, Chalupa, Valentík, Bartoš, Holada, Serbus – Protivný, Kalfiřt, Hyka – Štěpánek, Marek, Bičiště – Semirád, Hloušek, Brandejský – Ficek

Langhamer – Rychlík, Starý, Škvor, Voženílek, Pilný, Mládek, Petira, Fridrich – Zahaluk, Moučka, Chmelař – Vachutka, Březina, Schneider – Meitský, Bureš, Řezníček – Moravec, Havel, Poulíček

M l. B o l. – Po slibném začátku sezóny včera Pardubice nečekaně klopýtly na domácím ledě proti Havlíčkově Brodu. Boleslavští zase chtěli potvrdit páteční výhru nad Letci z Letňan. "Bylo to vyrovnané utkání," shodli se oba trenéři. Stejný názor mají i na individuální chyby hráčů, které podle nich rozhodly utkání.

Už úvodní minuty zápasu naznačovaly, že se bude hrát vyrovnaný hokej – alespoň co se standardního počtu hráčů na ledě týká. Pardubice totiž ve čtvrté minutě dostaly početní výhodu, kterou využil střelou z pravého kruhu kapitán Adam Chmelař. Boleslavští si první přesilovku zahráli o pět minut později. I přes mocné dobývání Langamerovy svatyně se jim však vyrovnat nepodařilo. Domácí na nic nečekali a pokračovali v aktivní hře. Závar před pardubickou brankou řešil na poslední chvíli faulem Vachutka. Boleslavští mladíci ale proti čtyřem hráčům soupeře nic nevymysleli a tak záhy opět inkasovali. Tentokrát z prostoru levého kruhu pro vhazování pálil Patrik Moučka. Puk s cinknutím o tyč zapadl za záda bezmocného Nováka – 0:2.

Ze druhé třetiny se odehrálo jen pár sekund a Boleslav šla opět do čtyřech. Byli to však domácí, kteří se mohli radovat. Marek sice uháněl osamocený na bránu soupeře, ale brankář Langhamer si včas povyjel, položil se na led a vystrčil před sebe hůl ve snaze vypíchnout soupeři puk. Užuž to vypadalo, že se mu to podaří, jenže gumový neposeda se po gólmanově holi svezl až za jeho záda, kde už číhal Ladislav Marek, který by si před doklepnutím kotouče do prázdné brány ještě mohl skočit na kafe. Zhruba osmiminutovou pauzu znamenalo zranění čárového rozhodčího Žídka, jenž musel po střetu s hráči u mantinelu opustit hrací plochu. Jeho pozici zaujmul Michal Záhora. Téměř vzápětí přišel, jak se později ukázalo, klíčový okamžik utkání. Boleslav hrála bezmála minutu trvající dvojnásobnou přesilovou hru, kterou však Pardubice přečkaly bez újmy. Kdo nevystřelí, nedá gól – o pravdivosti tohoto výroku se mohli domácí poněkolikáté přesvědčit. V další přesilové hře se totiž ani nedokázali dostat do soupeřova obranného pásma. Řada tedy byla na Pardubických. Při hře čtyři na čtyři se po kombinaci v rohu dostal před bránu David Březina, jemuž ke vstřelení branky na 1:3 stačilo minimum prostoru.

Plány domácích na teoretické korigování stavu zůstaly opravdu jen teorií. Zdálo se, jako by se jim dopředu ani nechtělo. Pravdou ale je, že hosté z Pardubic jim to svým důrazem při bránění příliš nedovolovali. Domácí se sice viditelně snažili o střelbu – v 50. minutě to zkoušeli Hloušek, Kalfiřt či Hyka – veškerá snaha však končila ve výstroji brankáře Langhamera. Kdo čekal na závěrečný tlak Boleslavi, nedočkal se. Místo toho útočili hosté. Usadili se v útočné třetině a hráli přesně to, co potřebovali. Nedali se rozhodit ani závěrečnou dvojitou power-play šest na čtyři a tak si z Pojizeří odvážejí tři body.

Trenér BK Mladá Boleslav, Petr Zbíral: "V první polovině utkání nás srazily dvě obrovské individuální chyby. Myslím si ale, že v té druhé jsme byli o chlup lepší. Snaha byla, měli jsme větší počet střel, problém ale byl dát gól. Bohužel to nevyšlo. Jinak to podle mě bylo vyrovnané utkání, jeden bod jsme si zasloužili. Nevadí – příště."

Trenér HC Pardubice, Vladimír Šťastný: "Zápas byl naprosto vyrovnaný. Myslím si, že na obou stranách rozhodovaly chyby jednotlivců. Tihle kluci jsou schopní odehrát tři čtyři střídání dobře, pak v těch šestnácti letech udělají chybu. To se stane, je to normální. Jinak musím říct, že utkání bylo naprosto vyrovnané."