Starší dorost s Libercem nezaváhal, zvítězil 3:1

napsal Miloš Štrojsa

3:1

1:0, 2:1, 0:0

Bílí Tygři Liberec

Branky a nahrávky: 8. Marek (Hloušek), 29. Bičiště (Brandejský), 35. Štěpánek (Podsedníček, Kalfiřt) - 22. Dlouhý (Mikyska). Rozhodčí: Úlehla - Kis, Holeček. Vyloučení: 11:7. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 93.

Sejpal - Budín, Valentík, Zet, Brandejský, Holada, Hloušek, Protivný, Bartoš - Marek, Chalupa, Teubner, Kurka, Podsedníček, Semirád, Bičiště, Štěpánek, Kalfiřt

Blažek - Mrázek, Jandejsek, Bednarik, Najman, Slavík, Beránek, Plutnar, Pálek - Klíma, Beníšek, Knap, Mikyska, Dlouhý, Psota, Kouba, Shpakov, Langhammer, Žďárský, Urban, Procházka

M l. B o l. - Hokejové hody se v pátek konaly v Mladé Boleslavi. Postupně se zde představil starší dorost, junioři a „A“ tým. Slušným předkrmem pro hokejechtivé fanoušky bylo představení staršího dorostu, který vyhrál nad libereckými Tygry v poměru 3:1. Bojovný výkon podpořil skvělý brankář Sejpal a boleslavští dorostenci tak pokračují ve vítězném tažení.

Liberečtí hokejisté měli svým soupeřům co oplácet, v minulé sezóně totiž všechny zápasy vyhrál Bruslařský klub. Hned v úvodu utkání se nechali vyloučit hráči na obou stranách a to jako by předznamenalo budoucí vývoj první třetiny. Hráči se předháněli v tom, jaký tým bude mít více vyloučených a v tomto souboji nakonec s přehledem zvítězil domácí tým. Boleslavští byli lepší i v jiné sledované statistice – ve střílení branek.

Liberec totiž své úvodní příležitosti neproměnil a jak se má naložit s nabízenou šancí ukázal až domácí Ladislav Marek, který v oslabení prostřelil Blažka. Napodobit úvodního střelce se pokoušeli Kalfiřt a Štěpánek, oba dva však na střídačku svorně odjeli s nepořízenou. Liberec kontroval v několika početních výhodách, žádná však gól nepřinesla. První třetina tak skončila nejtěsnějším možným výsledkem ve prospěch domácího týmu.

S tímto stavem se hostující Tygři nehodlali smířit a podle toho vypadal i začátek druhé třetiny. Liberečtí se hnali za vyrovnáním a důsledkem byla rozvlněná síť za domácím brankářem Sejpalem. Nutno dodat, že za brankovou čárou skončil jeden z hostujících útočníků, nikoliv puk. Ten byl Tygry doručen na místo určení o chvíli později, kdy bekhendem překonal Sejpala Adam Dlouhý a vyrovnal tak na 1:1.

Liberec se i nadále pouštěl do nebezpečných výpadů a domácí odolávali jen s pomocí poslední záchranné instance - Sejpala. Pro tygří bodové choutky však neměl pochopení Karel Bičiště, jako správný kapitán využil vtipnou přihrávku Brandejského a poslal svůj tým do vedení. Pojistka vedení přišla z hole Štěpána Štěpánka, který po skrumáži před Blažkem upravil průběžný stav utkání na 3:1. Do kabin tak šli domácí s dvoubrankovým vedením v zádech.

V úvodu třetího dějství se blýskl efektním zákrokem Blažek a následující průnik libereckého útočníka skončil valnou hromadou před domácí brankou. Liberci se v útočném pásmu evidentně zalíbilo a i nadále navštěvovali toto území v hojném počtu. Všechny navštívenky v podobě nebezpečných střel však skončily v úschově jistého Sejpala. Ani domácí se nechtěli nechat zahanbit a především únik Protivného s Markem měl gólové parametry. V této fázi utkání se oba brankáři překonávali. O něco více ze hry ale přece jenom měli liberečtí hokejisté, také díky nabízeným přesilovým hrám.

Liberecký tlak gradoval až do 59. minuty, kdy si hosté vyžádali oddechový čas a následně odvolali gólmana. Početní výhodu Libereckých mohlo znásobit vyloučení pro domácí lavičku, čemuž zamezila jedna z maminek domácích hokejistů, která si všimla, že Bruslaři mají na ledě o jednoho hráče navíc a mocným hlasem dala tuto skutečnost najevo. Hráči ji poslušně uposlechli, správně dostřídali a v klidu zápas dohráli. Domácí tým tak vyhrál 3:1 a kromě výsledku mohl domácího kouče těšit výkon svých svěřenců, který korunoval skvělým vystoupením brankář Sejpal.