napsal Štěpán Tomš

2:3

1:1, 1:1, 0:1

HC Letci Letňany

Branky a nahrávky: 18. Protivný (Kurka, Brandejský), 29. Marek (Holada, Hloušek) – 20. Hnilica (Vala, Kaplan), 23. Škop (Čeček), 60. Vala (Hnilica, Novák). Rozhodčí: Úlehla – Čížek, Kis. Vyloučení: 9:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 80.

Sejpal – Budín, Zet, Boček, Chalupa, Valentík, Kurka, Holada, Serbus, Bartoš – Marek, Brandejský, Hloušek, Ficek, Šimek, Teubner, Semirád, Bičiště, Štěpánek, Protivný

Horák – Čeček, Kautský, Vencovský, Všetečka, Kučera, Uhlíř – Vala, Rittig, Novák, Kaplan, Hájek, Lhoták, Hnilica, Kadeřábek, Kraus, Vrána, Chvátal, Škop, Urbánek

M l. B o l. - Starší dorost podlehl na domácím ledě Letňanům 2:3. Vyrovnané utkání spělo do prodloužení, jenže poté, co domácí hráči promarnili dlouhou dvojnásobnou početní výhodu, rozhodl o třech bodech pro hosty Jiří Vala.

Vyrovnaná první třetina skončila remízou. Exboleslavský Škop v dresu Letňan promarnil před brankářem Sejpalem dvě dobré šance, na protější straně kluziště zasahoval gólman Horák vážněji jen jednou.

Boleslavský trenér Petr Zbíral nabádal své svěřence k větší střelecké aktivitě. Skóre se měnilo poprvé v 18. minutě, kdy se z mezikruží trefil David Protivný. Hosté stihli zareagovat ještě před první sirénou, prakticky v přesilové hře. Vteřinu po návratu boleslavského hříšníka na led vyrovnal Tomáš Hnilica.

Do druhé třetiny vstoupily Letňany skvěle díky využité přesilové hře, ve které strhl vedení na jejich stranu Luděk Škop. Domácí mohli srovnat ve dvojnásobné početní výhodě, jenže Letci obětavě skákali do střel a o zbytek se postaral brankář Horák.

Vyrovnaný stav platil znovu od devětadvacáté minuty. To se už v klasické početní výhodě prosadil Ladislav Marek. Třetí branku Letňan odmítl ve 36. minutě Vrána nepřesným zakončením svého blafáku.

Na začátku třetí části vyrovnaného utkání nedokázaly Letňany využít velké chyby v boleslavské obraně, především Kadeřábek měl při druhém pokusu mířit před Sejpalem přesněji. Deset minut před koncem vypálil v početní výhodě Kurka, brankář Horák prudký kotouč nedokázal zkrotit, a jen pozoroval, jak puk míjí jeho levou tyč.

Klíčová mohla být 56. minuta a šedesát sedm vteřin dlouhá přesilovka 5 na 3, kterou zahrávala Mladá Boleslav. Bez efektu. Mizernou produktivitu dokázali hosté potrestat necelou minutu před koncem. O třech bodech pro hosty rozhodl z bezprostřední blízkosti Jiří Vala.

Petr Zbíral, trenér BK Mladá Boleslav: Podali jsme katastrofální výkon. Hráli jsme naprosto nedisciplinovaně. Za minutu a sedm sekund přesilovky 5 na 3 jsme nedokázali ani jednou vystřelit.

Štěpán Moravec, trenér HC Letci Letňany: Utkání bylo vyrovnané, rozhodl náš větší důraz a šance v závěru třetí třetiny. Jsme rádi, že jsme Boleslavi vrátili tři porážky. Vyhráli jsme zaslouženě.