napsal David Bohata, Josef Nudera
HC AZ Havířov 2010

2:4

1:2, 1:1, 0:1

Branky: 3. Pechanec (Brezani), 40. Lešiga (Jindřich) - 1. Jiránek (Sajdl), 2. Chaloupka (Poláček), 26. Jankovský (Lenc, Belay), 46. Belay (Lenc, Koudela). Rozhodčí: Trombík - Bojda, Mikler.

Matoušek - Zientek, Lužný, Jindřich, Bálint, Lešiga, Marek, Mráz, Duda - Pechanec, Smuž, Brezani, Miczek, Číp, Včislák, Puffer, Mach, Čaja, Blažej, Mráz, Toman

Will - Vrba, Mozík, Soukup, Arazim, Poláček, Martínek, Anděl, Vrba - Belay, Jankovský, Lenc, Jiránek, Sajdl, Rys, Hyka, Chaloupka, Koudela, Hájek, Matějček, Protivný

Boleslavští junioři začali svou trojzápasovou pouť na stadionech soupeřů úspěšně. Připsali si další tři body a z celkových pěti zápasů sezóny jich už mají dvanáct. Zápas mohl mít pro trenéra Tomáše Potěšila nádech sentimentu. Do Mladé Boleslavi totiž přišel právě z Havířova.

Hosté začali zápas velmi rychle. Úvodní branku Boleslav vstřelila už v šestapadesáté sekundě zápasu. Po asistenci Tomáše Jiránka se prosadil Jakub Sajdl. Krátce na to, ve 2.minutě se Bruslařský klub prosadil podruhé. Pokus Tomáše Poláčka stačil Matoušek vyrazit, ale ze vzduchu jej doklepl do branky Jan Chaloupka - 0:2. Ve třetí minutě se do samostatného úniku po přihrávce Brezaniho dostal Antonín Pechanec a svůj únik proměnil - 1:2. O děvět minut později se dostal ke slibnému zakočení Včíslák, ale svůj pokus nedokázal proměnit. V závěrečných sekundách třetiny měl našlápnuto k úniku Pechanec, akci ale už nestihl dokončit.

Druhá třetina už nepřinesla takový úvod. Ale i přesto se ve dvacáté šesté minutě dokázal prosadit hráč Boleslavi Václav Jankovský po asistenci Lence a Belaye - 1:3. Hosté dostali ke konci třetiny přesilovou hru, ale nedokázali ji využít. Nedlouho potom se k výhodě jednoho muže dostal i Havířov. Minutu před koncem trefil od modré Marek Zientek pouze tyč. Havířov dokázal i přesto přesilovku využít, v poslední minutě Daniel Lešiga propálil vše co stálo puku v cestě a Havířov snížil na 2:3.

Ve třetí třetině pálil od modré čáry Jankovský, trefil ovšem jen oblouk brankové konstrukce. V minutě šestačtyřicáté vsítila Boleslav poslední branku zápasu, když výhodu přesilové hry zužitkoval hostující MArtin Belay, čímž posunul hosty do dvoubrankového vedení - 2:4. V závěru zkusil ještě Havířov hru bez brankáře, ta ale branku nepřinesla. Tři body za výhru 4:2 si odvážejí hosté z Mladé Boleslavi.