Junioři Sparty se pomstili za seniory, Boleslav jasně prohrála

napsal David Bohata, Daniel Ryl
HC Sparta Praha

4:0

2:0, 1:0, 1:0

Branky: 2. Eis ( Přibyl, Rubeš), 16. Hanták ( Puna, Merta), 32. Sovík ( Přibyl, Rubeš), 50. Knizaev ( Drvota, Hanták). Rozhodčí: Jebavý - Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 10:9. Využití: 2:0. Střely na branku: 30:30. Diváků: 67.

HC Sparta Praha: Kocián - Vítek, Veselý, Švaříček, Žovinec, Drvota, Dvořák, Koževnikov, Kolář - Doležal, Kučera, Sovík - Merta, Hanták, Ribalkin - Přibyl, Rubeš, Eis - Puna, Forman, Knizaev

Will - Poláček, Martínek, Arazim, Vrba, Soukup, Jiránek, Mozík -Jankovský, Belay, Lenc - Protivný, Matějček, Hájek - Chaloupka, Sajdl, Rys - Protivný, Hyka, Koudela

P r a h a - Spanilou jízdu mladoboleslavských juniorů rázně utnula Sparta. Proti ní vyšli hráči z Pojizeří poprvé v sezóně naprázdno, co se gólů týče. Pražský klub nasázel Boleslavi čtyři branky a svým způsobem jí tak oplatil debakl, který v ní utržil v seniorské kategorii.

Ihned po necelých dvou minutách přišla první branka utkání. Puk se dostal po kombinaci Tomáše Rubeše s Danielem Přibylem až k Stanislavu Eisovi, jenž zakončil celou akci a poslal domácí do vedení.

Tempo hry se pomalu uklidnilo a oba celky se kvalitou vyrovnali. Po řadě trestů se síť za brankářem Willem zavlnila znovu, a to v čase 15:34, když se po dorážce střely Davida Puny prosadil Filip Hanták, což vneslo klid do hry sparťanů. Oba celky nikam nechvátaly a do konce první periody se stav nezměnil.

Na začátku druhé třetiny odjel na trestnou domácí Veselý a hosté začali bušit do nepropustné domácí obrany. Ta ovšem celou situaci ustála a se skvělým Ondřejem Kociánem v brance udržela čisté konto. A přišla také odměna, když se ve dvaatřicáté minutě Sparta probrala a po konci své přesilovky zamkla hosty v jejich obranném pásmu. Přímočarou kombinaci zakončil Robert Sovík a Sparta již vedla o tři branky.

Ihned poté přišla série domácích trestů. Hosté tlačili, snaha jim nešla odepřít, ale stále nenašli recept na obranný val domácích. Ty podržel, na hřišti jednoznačně nejlepší, Ondřej Kocián, který hájil branku. Činil se i hostující Will, když vychytal řadu velkých šancí domácích hráčů. Mnohokrát byla slyšet i branková konstrukce, ale ta také zněla na straně domácího celku. Druhá perioda další změnu stavu nepřinesla a stav zůstal stále stejný.

Třetí třetina už byla jednoznačně v režii domácích, kteří zahodili řadu šancí, ale také se strachovali o výsledek. Brankář Kocián dělal vše pro udržení nuly, ale obránci mu s tím místy příliš nepomohli. Nejdříve si neúmyslně kopl Kolář puk směrem do branky, kde byl pozorný Kocián a svým betonem zachránil domácí od inkasování. Klíčová situace přišla v padesáté minutě zápasu. Na trestné sedělo hostující duo Vrba - Mozík a Sparta měla možnost přesilové hry 5 na 3. Po sérii přihrávek střílel od modré Valerij Kniazev a vymetl pravý růžek Willovy branky.

Boleslavští se nevzdali a domácí zatlačili na jejich polovinu. Zbytečná pasivita domácích přinesla řadu brankových situací, ale Středočeši se stále nemohli prosadit. To platilo až do konce zápasu. Před koncem zápasu viděli diváci velmi zajímavé zpestření. Do pěstní šarvátky se pustil domácí Gleb Koževnikov, jehož soupeřem byl hostující Martin Belay.