Junioři vydřeli vítězství nad Vítkovicemi

napsal Miloš Štrojsa

2:1

1:0, 1:1, 0:0

HC VÍTKOVICE RIDERA

Branky a nahrávky: 11. Koudela (Soukup, Chaloupka), 40. Soukup (Sajdl, Hyka) - 21. Hruzík (Žvatora). Rozhodčí: Würtherle - Čížek, Padevět. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.

Will - Mahdal, Hyka, Anděl, Sajdl, Vrba Lukáš, Mozík, Jankovský, Vrba Filip, Protivný - Frolík, Belay, Poláček, Chaloupka, Jiránek, Soukup, Rys, Matějček, Arazim, Koudela, Martínek, Lenc

Bartošák - Vrána, Richter, Pavelka, Galajda, Walker, Kolouch, Klimíček, Mareček - Řehák, Šebesta, Maliník, Pociecha, Slovák, Hruzík, Kuziol, Herman, Žvatora

M l. B o l. - Do Mladé Boleslavi zavítal soupeř z kategorie nejméně oblíbených – Vítkovice. V loňské sezóně totiž oba vzájemné zápasy vyhrál tým z východní části republiky a to pokaždé výrazným způsobem. Páteční duel byl však vyrovnaný jak herně, tak i co do počtu vstřelených branek. Přesto se z vítězství 2:1 radovali Boleslavští - vyrovnávací gól Vítkovic totiž zaznamenal hráč, který nebyl uveden v zápisu o utkání.

Hlavní aréna byla obsazena hráči „A“ týmu a zápas se tak odehrával v sousední malé hale. Zdejší arktické prostředí zřejmě vyburcovalo hráče obou týmů k aktivitě od samého úvodu utkání a hlavně Boleslavští zle doráželi na hostující obránce. Nejprve neuspěl ve velké šanci boleslavský útočník a skóre se tak měnilo až v 11. minutě, kdy kotouč vyražený hostujícím gólmanem dorazil do odkryté klece David Koudela.

Vzápětí Vítkovice vyrovnaly na 1:1, k údivu zapisovatelů však skórující hráč v zápisu o utkání nefiguroval a gól tak pochopitelně nemohl platit. Neskutečné, zřejmě i Vítkovičtí mají ve svém středu svého Květoslava Žalčíka. Jiránek ani Hyka vedení domácích nenavýšili a udeřit mohlo na druhé straně. Vítkovický útočník byl zcela sám před Willem, míchal s kotoučem, míchal, až promíchal. Na prozatímním vedení domácích nic nezměnila ani přesilová hra hostí v závěru první třetiny.

Sotva se promrzlí diváci vrátili na svá místa, Vítkovíčtí udeřili znovu a tentokráte o regulérnosti gólu nebylo pochyby. Lukáš Hruzík zacinkal na tyč a srovnal stav utkání na 1:1. Domácí na vyrovnávací branku reagovali nejlepším možným způsobem – zvýšenou aktivitou. Jiránek se vydal na výlet přes celé kluziště a některým hráčům asi ještě teď vrtá hlavou, jakto že některá z dorážek neskončila brankou.

Hosté kontrovali také vyloženou příležitostí, jenže se znovu ke své smůle přesvědčili o Willových brankářských kvalitách. Když už to vypadalo, že hráči půjdou do kabin za smírného stavu, tak Matěj Soukup po pěkné Sajdlově přihrávce vymetl horní růžek Blažkovy brány. Do konce druhé třetiny zbývalo 14 vteřin.

Třetí dějství zahájil nebezpečnou tečí před hostujícím brankářem jeden z boleslavských útočníků. Na Blažka si nepřišel, stejně tak jako jeho boleslavský kolega Lenc. Protivný chtěl svými kličkami zprotivit zápas hostujícím obráncům – to se mu do značné míry povedlo, gólový efekt však jeho slalom neměl. Také Vítkovice zlobily a Will musel být neustále ve střehu.

Nejvíce se zřejmě vytáhl šest minut před koncem, kdy zlikvidoval dorážku z bezprostřední blízkosti. To už však byla labutí píseň vítkovického souboru – závěrečný nápor hostů už změnu skóre nepřinesl a nic na tom nezměnila ani hra bez brankáře. Boleslavští junioři si připsali cenný skalp Vítkovic a potvrdili tak skvělý vstup do sezóny.