napsal David Bohata, Ondřej Kubát
HC Olomouc

3:2

0:0, 3:1, 0:1

Branky a nahrávky: 21. Rác (TS), 23. Rác (Zachar), 23. Pozděna (Voznica, Lehečka) – 28. Lenc (Hyka, Vrba L.), 49. Lenc (Hyka). Rozhodčí: Klimecký – Poláček, Velinský. Vyloučení: 7:8, navíc TS pro OLO. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 77. Střely na branku: 28:32. Průběh utkání: 3:0, 3:2.

HC Olomouc

Kůdela – Ustrnul, Haas, Brandýs, Málek, Vaněk, Ogrizek, Konečný, Jergl J., Voznica, Lyzák, Zachar, Pozděna, Axman, Lehečka, Rác, Heža, Sedlář.

Will (23. Klimíček) – Frolík, Belay, Poláček, Hyka, Anděl, Hájek, Chaloupka, Jiránek, Sajdl, Vrba L., Mozík, Jankovský, Soukup, Vrba F., Rys, Matějček, Koudela, Martínek, Lenc.

O l o m o u c. - Junioři Mladé Boleslavi prožili na Hané malou noční můru. Tamějším vrstevníkům podlehli 2:3, přičemž všechny branky obdrželi v rozmezí dvou minut a čtrnácti sekund. Tento časový interval by se dal popsat čtyřmi slovy: Boleslav faulovala, Olomouc trestala. A i když se hráči ze Středních Čech dokázali poměrně rychle oklepat, gólové manko již smazat nedokázali.

Úvodní třetina příliš vzruchu nepřinesla. Hrál se vyrovnaný a tvrdý hokej, ovšem šancí bylo k vidění opravdu málo. Na straně hostů vystihl v šesté minutě Chaloupka rozehrávku domácích a uháněl sám na gólmana Kůdelu, jenomže olomoucký strážce kasy se blýskl bravurním zákrokem.

Ve dvanácté minutě potom najížděl křižně z pravé strany na hostujícího Willa Rác, ale ani on nenašel skulinku, kudy by protlačil puk do sítě.

Daleko větší vzrušení přineslo druhé dějství. Olomouc se totiž během 134 vteřin prosadila hned třikrát. Nejprve proměnil trestné střílení nařízené za předchozí faul Mozíka Roman Rác. Ten stejný hráč se radoval hned za okamžik, když bekhendovou střelou zblízka zužitkoval přesilovou hru. Gólman Will přitom našel puk v lapačce, jenomže až za brankovou čárou.

Třetí branku potom přidal v další přesilovce opět zblízka Ondřej Pozděna, kterému puk předložil Voznica. Boleslav ale nesložila zbraně a dokázala hbitě zareagovat. V osmadvacáté minutě Středočeši dokonale v početní výhodě vyšachovali olomouckou obranu a zakončující Radan Lenc měl z mezikruží už lehkou pozici.

Boleslavští vstoupili do třetí periody s touhou utkání zdramatizovat. A povedlo se jim to na začátku devětačtyřicáté minuty. Přesilovkou kombinaci zakončil Radan Lenc a Mora vedla už jen o gól.

V napínavém závěru si však Olomouc už své vedení udržela, hostům nepomohla ani hra se šesti bruslaři v poli.

Kamil Přecechtěl (HC Olomouc): V první řadě jsem spokojený se třemi body po těch dvou předchozích porážkách. Teď nás čeká nesmírně důležitá série pro vývoj celé sezóny, hrajeme doma pět zápasů v řadě. Musíme to zvládnout a jsem rád, že jsme dnes vyhráli tak těžký zápas. Výborný nástup do druhé třetiny rozhodl celý zápas. A rozhodlo také to, že kluci bojovali, že chtěli vyhrát. V závěru jsme měli i štěstí. Bylo to vůbec první utkání, kdy jsme využili více než jednu přesilovku. Máme po dnešku čtvrtého zraněného hráče a vím, co sezóna obnáší. Proto stále říkám, že hrajeme o záchranu.

Tomáš Potěšil (BK Mladá Boleslav): První třetina byla vyrovnaná. Každé mužstvo mělo jeden brejk. O celém utkání rozhodly dvě minuty ve druhé třetině, kdy jsme se nedisciplinovaností dostali do dlouhého oslabení a Olomouc dala tři branky. Od té doby jsme byli lepší, dali jsme dva góly a měli jsme i další šance. Poslední třetinu se hrálo jen na jednu branku, ale bohužel, hokej je takový. Byla to z naší strany nekoncentrovanost. Máme silný tým, kluci ten zápas chtěli otočit, šli do toho naplno. Já jim můžu vytknout jen tu nedisciplinovanost a ty dvě a půl minuty, které rozhodly o osudu celého utkání.