Dvě vstřelené branky na vítězství stačily, Boleslav porazila Havířov 2:0

napsal Miloš Štrojsa

2:0

0:0, 0:0, 2:0

HC AZ Havířov 2010

Branky a nahrávky: 41. Belay (Rys, Soukup), 60. Lenc (Soukup, Martínek). Rozhodčí: Kalivoda - Pouzar, Svoboda. Vyloučení: 9:9. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 62.

Will - Poláček, Anděl, Hájek, Mozík, Soukup, Vrba, Filip, Martínek - Belay, Chaloupka, Jiránek, Sajdl, Jankovský, Rys, Matějček, Koudela, Lenc

Zelenka - Duda, Zientek, Peslar, Lešiga, Krause, Jindřich, Marek - Miczek, Mráz, Pechanec, Puffer, Číp, Smuž, Včíslák, Mach, Brezan

M l. B o l. - V 19. kole NOEN Extraligy juniorů na sebe narazily celky Boleslavi a Havířova. V prvním vzájemném zápase této sezóny vyhráli Bruslaři na ledě soupeře 4:2 a i dnes byli mírnými favority. Utkání ale nabídlo mnohem vyrovnanější průběh a vítěze určila až poslední třetina, kterou rozhodl svým gólem Martin Belay.

Před utkáním bylo s definitivní platností potvrzeno, že se extraligovému týmu Mladé Boleslavi v důsledku registrační aféry odečte dvaadvacet bodů. Chmurná nálada jakoby se přenesla i na juniorské hokejisty, kteří si za celou úvodní třetinu příliš vyložených šancí nevypracovali. Jistě, vygenerovali velké množství střel, ty však pohříchu postrádaly větší přesnost a razanci.

Havířovští hosté však na tom byli podobně. Když už se dostali ke kloudnému zakončení, Will se zaskočit nenechal, jako třeba ve dvanácté minutě, kdy předvedl parádní rozklek proti Miczekově střele. Oba brankáři potvrzovali svoje kvality a i přes mírnou převahu Boleslavi úvodní dějství gól nepřineslo.

Druhá třetina začala ve svižnějším tempu. Nejprve se vyznamenal Willův beton proti štiplavé střele havířovského útočníka, o dvě minuty poté musel hasit domácí brankář ještě větší příležitost. Předvedl však důležitý zákrok, požár zažehnal a hned poté se blýskalo na druhé straně. Zelenka však také prokázal své kvality a jeho semafor zastavil kotouč těsně před silnicí brankové čáry.

Pořádný vzruch v ochozech vyvolal Sajdl, který nekompromisním zákrokem srazil Peslara, a ten se dostal z ledu jen s pomocí spoluhráčů. Následnou přesilovku téměř využil Krause, Will však svůj tým podržel. I Boleslavští měli výhodu několika přesilových her; přestože předvedli klasický přesilovkový zámek, k odemčení havířovské branky to nevedlo a i druhé dějství skončilo bez branek.

Rozhodující moment zápasu přišel hned na začátku třetí třetiny. Přízemní střela z hole MARTINA BELAYE skončila až za Zelenkovými zády. Havířovští si byli vědomi, že musí vstřelit minimálně jednu branku, a svoji hru tomuto faktu přizpůsobili. Ostřelovali Willa z nadějných pozic, nicméně domácí fantom v brance byl i nadále neprůstřelný.

Vedení Boleslavi mohl zvýšit Koudela, jehož střelu stejně tak jako Rysův pohotový pokus zlikvidoval Zelenka. Hosté se neprosadili při přesilové hře v samém závěru utkání a definitivní pojistku domácího vítězství přidal RADAN LENC, který bez problémů dopravil kotouč do havířovské prázdné klece.