Junioři válí, dva góly Lence znamenají skalp Vítkovic

napsal David Bohata
HC VÍTKOVICE RIDERA

2:3

1:1, 1:0, 0:2

Branky a nahrávky: 14. Žvátora, 23. Šebesta (Pavelka, Richter) - 5. Lenc (Belay, Martínek), 50. Frolík (Belay), 56. Lenc (Martínek). Rozhodčí: Jeřábek - Tuizal, Poruba. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 60. Střely na branku: 34:31.

Bartošák - Pociecha, Pavelka, Kovář, Hruzík, Prokop, Žvatora - Vrána, Řehák, Šebesta, Richter, Maliník, Slovák, Kolouch, Klimíček, Mareček

Will - Poláček, Vrba L., Mozík, Soukup, Vrba F., Arazim, Martínek, Frolík, Belay, Hyka, Chaloupka, Jiránek, Sajdl, Jankovský, Koudela, Lenc

V í t k o v i c e - Mladoboleslavská juniorka je ve formě. Vyhrála pět utkání v řadě, ve kterých patnáckrát skórovala, přičemž pouze pětkrát inkasovala. Utkání proti lídrovi soutěže z Vítkovic nebylo vůbec lehké; tříbodový zisk Bruslařskému klubu přiřkl až obrat v závěrečné desetiminutovce. Dvěma góly se na výhře podílel Radan Lenc.

V 21. kole juniorské extraligy se proti sobě postavily celky z Vítkovic a Mladé Boleslavi, v tentýž den jen o pár hodin později začínalo i utkání A-mužstev obou zástupců. Ihned po úvodní buly se hostující celek snažil aktivně zakládat útok a Bartošák musel být neustále ve střehu. Domácí ve svém obraném pásmu tvořili spíše zmatek a tak hostům nedělal přesun do útočného pásma sebemenší problém. V páté minutě se domácí dopustili chyby a mladoboleslavský Belay poslal skvělý pasem do úniku Radana Lence, který si ještě musel proklestit cestu skrze bránicí hráče a svůj únik zakončil trefou do horní části Bartošákovy branky. Domácí se po inkasovaném gólu více soustředili na hru a začínali mít mírnou převahu. Po nevyužité početní výhodě, kterou poskytli hosté se Vítkovice přeci jen vyrovnávací branky dočkaly. V čase 13:19 dostal kotouč pomocí teče do branky Michal Žvátora a upravil skóre na nerozhodný stav 1:1.

Ve druhé třetině se na gól dlouho čekat nemuselo, domácí se natlačili před hostujícího Willu, po pěkné kombinaci zvyšoval Jan Šebesta a Vítkovice šli rázem do vedení. V dalších minutách druhé třetiny oba celky poněkud zrychlily hru, vypracovaly si šance a po druhé siréně byl stav zásluhou Šebesty 2:1.

Ze začátku třetí třetiny měli hosté příležitost srovnat skóre v početní převaze, ale junioři z Vítkovic uhráli oslabení s přehledem a snažili se držet kotouč na holích a tím šetřit čas. To se jim však nepodařilo. v padesáte minutě zápasu Jakub Frolík po skrumáži před vítkovickou klecí, kdy byl již Bartošák na ledě, srovnal stav na 2:2. Vítkovická snaha získat tři body se mohla naplnit v početní převaze, domácí celek se však do větší šance nedostal. Naopak Mladá Boleslav má Radana Lence, který svým druhým gólem po souhře s kapitánem Martínkem doslova vykoupal Bartošáka v brankovišti a stanovil skóre 2:3 pro Mladou Boleslav.