Juniři opět vyhráli, dva body sebrali Budějovicím

napsal David Bohata
Banes Motor České Budějovice

3:4sn

0:2, 2:0, 1:1 - 0:0

Branky a nahrávky: 23. Sedlák (Rousek), 40. Jank (Seidl, Sumerauer), 60. Sedlák (Dietz) - 5. Hyka(Mozík) . 9. Matějček (Lenc), Soukup (Belay), rozhodující nájezd Hyka. Rozhodčí: Poskočil - Flegl, šperl. Vyloučení: 8:7. Navíc Ježek (CEB) - 10 minut. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 73.

Hrubec (Kantor) - Klement. Předota, Jáchym, Dietz, Jank, Semrád, - Rousek, Sedlák, Ježek, Seidl, Semerauer, Marek, Seker, Švihálek, Zvoník, Turek, Trummer, Přibyl.

Will (Klimíček) - Anděl, Mozík, Soukup, Vrba, Arazim, Chalupa, Martínek - Frolík, Belay, Hyka, Hájek, Chaloupka, Jiránek, Sajdl, Jankovský, Hloušek, Matějček, Koudela, Lenc.

M l. B o l. - Mládežnická líheň Bruslařského klubu zažívá celkem povedenou sezónu. Z posledních deseti zápasů odešla pouze jednou poražena. Z poslední hokejové bitvě dokázali svěřenci trenéra Potěšila domů přivézt dva body z Českých Budějovic. Mohly to být body tři, avšak povedená druhá třetina ze strany soupeře vedla k prodloužení, a to pak k samostatným nájezdům. Jediný z nich dokázal proměnit Tomáš Hyka.

Domácí hráči vstoupili do utkání vlažně. Chyběl jim pohyb a vypadalo to, že si myslí, že soupeř se porazí sám. To se nestalo. Bruslaři hráli dobře. Měli pohyb a chuť. Navíc se jim hned v páté minutě podařilo dát první branku. Od modré nahazoval puk Mozík a Tomáš Hyka puk jen lehce tečoval a tem zapadl do branky. Hosté dále měli více ze hry. Navíc se jim přesně po čtyřech minutách podařilo dát druhou branku. Boleslavští se dostali do přečíslení dva na jednoho a Ondřej Matějček ji vyřešil tak, že nepřihrál a trefil přesně do branky. Jihočeši byli až do konce třetiny prakticky bez šance na vstřelení gólu. Boleslav tak po zásluze první třetinu vyhrála 2:0.

Druhá část hry byla, jako kdyby si mužstva vyměnila dresy. Jihočeši začali hrát to co umějí. Zrychlili bruslení a začali si vytvářet tlak na brankáře. To jim přineslo i první branku. Lukáš Sedlák dostal puk v mezikruží a přesně se trefil do horního růžku branky. Další šancí měli Turek se Seidlem, ale puk chytil Will do lapačky. Vyrovnat mohl i Ježek, který dostal skvělou přihrávku na modrou a jel sám na branku, ale přestřelil. Snaha domácích byla odměněna až v poslední minutě třetiny. Bohumil Jank se napřáhl od modré a přesně trefil. Po dvou třetinách zasloužená remíza.

Třetí část byla nejhezčí. Obě mužstva hrála pěkný hokej. K vidění bylo i množství osobních střetů na hranici. Rozhodčí situaci příliš nezvládali. Při jedné přesilovce se Boleslavským podařilo dát třetí branku. Opět to byla střela od modré a puk skončil v brance. Autorem střel byl Matěj Soukup. Domácí se nevzdávali a toužili vyrovnat. Dřeli, bojovali a snažilis o vyrovnání. V 57. Minutě hráli přesilovou hru a trenéři si vzali oddechový čas a pak poslali na led šest hráčů. Vzápětí byl vyloučen Ježek a bylo po šanci. Přesto trenéři odvážně opět odvolali brankáře a hrálo se pět proti pěti. Jihočeši měli tlak před brankou a po zásluze se jim podařilo vyrovnat. Před brankářem se prosadil Lukáš Sedlák a domácí propukli v jásot. Zápas skončil spravedlivou remízou.

V prodloužení se nic významného nestalo. Jihočeši potřebovalo oddech a hosté byli rozčarováni z vyrovnání. Došlo na nájezdy. Za domácí nedali Sedlák, Turek a Jáchym za hosty se trefil Tomáš Hyka a rozhodl tak zápas.