Další prohra juniorů. Všechny body bere Litvínov

16. 1. 2011

2:4

1:0, 1:2, 0:2

HC VERVA Litvínov

Branky a nahrávky: 12. Rys (Mozík), 25. Lenc (Hyka) - 26. Račuk (Havelka), 33. Račuk (Zavřel), 47. Hora (Mackal , Kafan), 52. Eminger (Čejka). Rozhodčí: Úlehla - Potček, Pringl. Vyloučení: 9:6. Využití: 1:4. V oslabení: 0:0. Diváci: 81.

Will – Poláček, Vrba L., Mozík, Soukup, Vrba F., Arazim, Martínek – Frolík, Hyka, Protivný, Teubner, Chaloupka, Brandejský, Sajdl, Babický, Rys, Matějček, Koudela, Lenc

Nechvátal – Hora, Čejka, Eminger, Havelka, Kasal, Bittner – Račuk, Mackal, Smolka, Šrámek, Matai, Zavřel, Jurčík, Zilcher, Kafan

M l. B o l. – Sesypalo se to v nejméně vhodnou dobu. Svěřenci trenéra Potěšila celou sezonu váleli, teď však horko těžko hojí zranění a snaží se poslepovat sestavu. Tatam tak jsou doby, kdy sehrané formace dávaly puk do prázdné branky a věděly o sobě i poslepu. Prohra s Litvínovem boleslavské mladíky nejspíš mrzí o to víc, že téměř až do poloviny zápasu vedli. Jenže svými fauly dostávali soupeře na koně – Severočeši dali všechny své góly v přesilovkách.

Boleslav nezačala špatně, její slibný rozjezd ale zastavilo vyloučení. Severočeši na dvě minuty sice ovládli kluziště, jejich střely z dálky ale Willa nemohly výrazněji ohrozit. Šrámek už za zase klasické herní situace puk domácím sebral při jejich poněkud vlažnější rozehrávce, znovu však zaúřadoval boleslavský gólman.

Středočeši poté také hráli přesilovku, že by v ní ale předvedli něco zvláštního, se říct nedá. Jenže hráči ze severu Čech si nenechali říct a brzy odešli směrem trestná lavice znovu – tentokrát hned dvakrát, takže Boleslav čekala 103 sekund dlouhá dvojnásobná přesilovka. Trest prvního vyloučeného hráče byl nakonec kratší o pouhou jednu vteřinu, kdy se trefil Jiří Rys. V závěru třetiny mohli hosté snížit, Smolka si ale přes veškerou dravost a pohotovost na Willa nepřišel.

Druhou dvacetiminutovku domácí začali stejně jako tu první – sérií nepřesností, nějakým tím faulem a poté gólem. Parádně sehranou akci zakončoval Radan Lenc do prázdné branky za sníženého počtu hráčů na obou stranách. Jenže pak Středočeši faulovali znovu a do půl minuty snižoval za čtyř proti třem Marek Račuk.

Hosté doslova zavětřili šanci a brzy se tak radovali nejen z dalšího faulu domácích, ale také z vyrovnávacího gólu. Opět se trefil Račuk. Od té doby až do konce druhého dějství patřil led víceméně Litvínovským, kteří Willa dostali pod tvrdou palbu. Boleslavský brankář si už ale skóre až do zaznění sirény pohlídal.

Litvínovští působili na začátku 41. minuty jistějším dojmem, Mladá Boleslav jen s obtížemi přecházela přes střední pásmo. Přesto se Středočeši zasloužili o litvínovské vyloučení. S nabídnutou přesilovkou ale nenaložili dobře a jednu či dvě jejich šance Nechvátal zlikvidoval. Po levém křídle se pak navíc dostal do brejku Jurčík, Willova vyrážečka ale zaúřadovala bezchybně.

Vývoj utkání se ve 47. minutě zvrátil v prospěch Severočechů. Daniel Hora vymetl pavučiny v rohu Willovy branky. Poslední desetiminutovku zápasu okořenilo nezvyklé přání rozhodčí, kteří požádali, aby byli z haly vyvedeni dva diváci pravděpodobně pokřikujíc neslušné výrazy. O definitivním vítězství Litvínova nakonec opět v přesilovce rozhodl Vladimír Eminger.