BK MLADÁ BOLESLAV

BK MB – SK KADAŇ 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)

28. 10. 2006
napsal Pavel Petr
BK Mladá Boleslav

4:1

2:0, 1:1, 1:0

SK Kadaň

Statistiky

Branky a nahrávky: 2. Zdráhal (Bauer, Gombár), 12. Všetečka (Paroulek, Hlouch), 40. Koláček (Hlouch, Kadlec), 55. Ťupa (Paroulek, Hlouch) – 27. Pospíšil (Hlubuček, Hlavatý). Rozhodčí: Hodek – Podrazil, Žídek. Vyloučení: :10, navíc domácí Štrach 10 minut. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1500.

BK Mladá Boleslav

Šindelář – Kolda, Bauer, Majeský, Štrach, Všetečka, Ťupa – Jeslínek, Sýkora, Beck – Nouza, Zdráhal, Gombár – Paroulek, Hlouch, L. Krupka – M. Krupka, Koláček, Kadlec. Trenéři: Jiří Režnar a Petr Haken.

SK Kadaň

Slipčenko – Pospíšil, Spitzer, Kloz, Loučka, Hlavatý, Hlubuček, Chotaš, Lašek – Polanský, Postl, Kajer – Stavenský, Stehlík, Metlička – Žák, Husička, Hobl – Pražák, Vrtek, Krpenský. Trenéři: Jindřich Setikovský a Miloš Pecka.

Mladá Boleslav znovu na domácím ledě potvrdila roli favorita. Základ k vítězství domácí položili už v úvodní části, kdy dvakrát skórovali. V dalším průběhu zápasu se ale boleslavští hokejisté trápili. Sice měli herní převahu, jenže po inkasované brance zbytečně znervózněli a málem umožnili Severočechům, aby se vrátili do hry. Hosté ale v koncovce byli neškodní, navíc je oslabovala zbytečná vyloučení. Vždyť celou polovinu vyloučení v jejich podání představovaly tresty za zdržování hry!

Domácí vstoupili do utkání očekávaným náporem a při vyloučení Postla šli na začátku 2. minuty do vedení. Skóre otevřel střelou zblízka po přihrávce Bauera Zdráhal. Boleslav dál držela hosty v jejich obranném pásmu, jenže Všetečkův pokus od modré zlikvidoval Slipčenko a Ťupova střela se pouze otřela o tyč kadaňské branky. Až ve 12. minutě napřáhl na modré Všetečka, prostřelil vše, co mu stálo v cestě a zvýšil na 2:0. Jedinečná příležitost ke snížení se pak hostům naskytla v 17. minutě. Sudí Houdek poslal na trestnou lavici nejprve Hloucha a po něm i Štracha a Kadanští tak 58 vteřin hráli dvojnásobnou přesilovku. Gólově však tuto výhodu nezužitkovali.

Stejnou mincí ovšem opláceli i domácí na začátku druhé dvacetiminutovky. Pět na tři mohla Boleslav hrát dokonce 106 vteřin. Jenže efekt byl také nulový. Navíc druhá třetina se domácím vůbec nepovedla. Hráli zbytečně nervózně, obranná hra postrádala jistotu a vázla také přesná přihrávka. Navíc ve 27. minutě hosté z ojedinělé akce udeřili. Za vyhozeným pukem spěchal z trestné lavice vracející se Pospíšil, obránce Všetečka na modré kotouč nestihl zastavit a kadaňský obránce postupoval sám na Šindeláře. Ten jeho první pokus zlikvidoval, na dorážku už ale reagovat nestačil. Severočechy gól nabudil, ale s jistotou chytajícího Šindeláře překonat nedokázali. Navíc v závěru druhého dějství si domácí přeci jen trochu většího klidu. Úspěšnou porážkou se prosadil Koláček a upravil na 3:1.

Závěrečnou část odstartoval Paroulkův pokus a Slipčenkova lapačka. Poté Šindelářem vyloučený puk nedokázal téměř do opuštěné branky dotlačit Krpenský. Kuriózně definitivní rozhodnutí pak přišlo v okamžiku, kdy domácí hráli v oslabení. To podnikli rychlý protiútok a po spolupráci s Hlouchem a Paroulkem skóroval u tyče číhající obránce Ťupa. Byla to jeho premiérová trefa v boleslavském dresu, která se postarala o tečku za sobotním zápasem.

Ohlasy trenérů

Jiří Režnar, (trenér BK Mladá Boleslav): "První třetinu jsme hráli podle představa podle toho, co jsme si řekli. Kluci hráli výborně v pohybu, dávali si pěkné přihrávky a předváděli krásný hokej. Ve druhé části jsme trošičku zaspali začátek. A to pod dojmem, že hned jdeme do přesilovky. Začali jsme mizerně, nebruslili, předržovali kotouče, přihrávky nechodily včas. Nakonec soupeř skóroval a po inkasované brance se to na hráče sesypalo. Zase každý z těch hráčů to chtěl vzít na sebe, rychle rozhodnout a vstřelit třetí gól. Byla z toho ovšem pouze taková hodně neurovnaná hra, kdy beci pouze tahali puk přes celé hřiště a takové to chtění bylo větší, než ta herní disciplína. Naštěstí jsme druhou třetinu uhráli a navíc v jejím závěru vstřelili třetí branku. Do závěrečné části jsme si řekli, jaké věci budeme hrát a praktikovat. Ta třetí třetina, na rozdíl od té druhé, už byla zase slušnější."

Jindřich Setikovský, (trenér SK Kadaň): "Samozřejmě chci poděkovat domácím. Na druhou stranu ve druhé třetině jsme byli lepším týmem. To naprosto jednoznačně, tam to bylo očividné. Soupeř, hlavně jeho obránci, dělali hrozné chyby. My jsme šance neproměnili a tím vlastně postavili i Boleslav na nohy. Půl minuty před koncem druhé části jsme si nechali dát třetí gól. Věřím tomu, že kdybychom po druhé části prohrávali pouze 1:2, odvezli bychom z Mladé Boleslavi alespoň bod. Boleslav nehrála nikterak oslnivě, polovinu zápasu jsme byli minimálně vyrovnaným soupeřem. Je to ale samozřejmě o gólech. Na straně domácích je větší zkušenost. Hráči ty branky dají. My se naopak nadřeme a branky nedáme. A jestli nás také nesrážela zbytečná vyloučení? Tresty za vyhození puku z obranného pásma byly jednoznačné. To je naše hloupost a takový trend dneska je. Nicméně domnívám se, že v utkání na nás pan rozhodčí byl hodně přísný. Nemám ve zvyku si na výkony rozhodčích si stěžovat. Tentokrát se mi ale způsob, jakým utkání řídil sudí Hodek, vůbec nelíbil. Jeho výkon mi připadal hodně jednostranný."

×
Dnes v 15:00 | DOR
HC Dynamo Pardubice
BK Mladá Boleslav