napsal Daniel Langer

1:5

1:3, 0:1, 0:1

HC Olomouc

Branky a nahrávky: 13. Kalfiřt (Hloušek) - 3. Schejbal, 9. Novotný (Kunce), 14. Škůrek (Kunce), 39. Ostřanský (Jergl), 49. Bauer (Tomiga). Rozhodčí: Prchal - Kopal, Zmeškal. Vyloučení: 5:3, navíc Štěpánek (MBL) 10 minut osobní trest. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 67.

Sejpal - Budín, Zet, Chalupa, Valentík, Kurka, Serbus, Boček, Bartoš - Teubner, Kalfiřt, Rovný, Semirád, Hloušek, Ficek, Štěpánek, Šimek, Protivný

HC Olomouc

Lukáš - Němec, Škůrek, Ziegler, Paksi, Spěvák, Zítka, Vondra, Schejbal - Kebza, Novotný, Hánl, Jergl, Bauer, Rašner, Tomiga, Ostřanský, Hradil, Boubeníček, Kunce, Peštuka

M l. B o l. - Boleslavské mladíky čekal složitý úkol, prolomit nepříznivou sérii tří porážek v řadě. V utkání s Olomoucí ale příliš mnoho šancí nedostali. Hosté od začátku diktovali tempo a stanovili ráz utkání už v první třetině, po které odcházeli do šaten s dvoubrankovým vedením. Zatímco Olomoučtí dokázali v dalších třetinách přidat v každé po jedné brance, gól boleslavského Kalfiřta z první třetiny zůstal na straně domácích gólem jediným.

Oba týmy vstoupily do utkání poněkud vlažně a první minuty se nesly zejména v duchu vzájemného oťukávání. O to překvapivější byl fakt, že první větší šance skončila úvodní brankou. Jakub Schejbal se protáhl kolem domácí obrany a poslal puk mezi Sejpalovi betony.

Boleslav se pokoušela o rychlou odpověď, když se podobnou akcí blýskl na druhé straně Semirád, hostující brankář byl ale proti. Olomouc měla naopak šanci odskočit na rozdíl dvou branek. Spěvák si sjel k zadní tyčce a radost mu překazil jen skvělý reflexivní zákrok domácího gólmana.

Podobné štěstí už ale Boleslav neměla o několik minut později, když Dominik Novotný ve vlastním oslabení zakončil perfetkně sehrané přečíslení. Vstřelené branka ale hosty možná trochu ukolébala, jelikož poté obránci na brankovišti zapomněli na Jakuba Kalfiřta, který protlačil puk pod Lukášem do branky.

Olomouc to ale nemuselo tolik mrzet. David Škůrek si nachystal bleskovou odpověď, když využil špatného střídání domácích a skvěle předložený puk poslal za Sejpalova záda. Jelikož Protivný nedokázal protlačit poskakující touš do olomoucké branky, odcházeli hosté do šatny s dvoubrankovým náskokem.

Hned v úvodu druhé třetiny nepříjemně narazil na mantinel boleslavský Semirád, nakonec ale opustil kluziště po svých, za což sklidil sportovní potlesk od všech zúčastněných. Velkou šanci jeho spoluhráčů zmařil hostující brankář Lukáš lvím skokem ve stylu Dominika Haška pod brusle unikajícího útočníka.

Hra se postupem času zklidnila. Olomoučtí, dobře si vědomi svého náskoku, hráli zodpovědně dozadu a trpělivě vyčkávali na okénka v boleslavské obraně. Do jednoho takového se dvě minuty před koncem prostředního dějství vřítil Milan Ostřanský, položil si brankáře a pohodlně zasunul puk do branky.

Každý jeden fanoušek v hledišti zřejmě očekával v poslední třetině zběsilý nápor domácího celku, místo branek ale Boleslavským naskakovaly na světelný tabuly tresty. A hosté nedisciplinovanost mladých Bruslařů potrestali, když Dominik Bauer neměl problém přetavit na brankovišti pobídku svého spoluhráče v gól.

Pátá branka v boleslavské brance s konečnou platností zlomila odpor domácích. Hosté v klidu a bezpečně dohrávali utkání, zatímco ze strany Boleslavi byly k vidění pouze individuální náznaky šancí. Když neuspěl se svým blafákem Protivný, bylo jasné, že Olomouc si odveze z Boleslavi všechny body za pohodlné vítězství 1:5.