31. 1. 2011
HC AZ Havířov 2010

3:1

1:1, 1:0, 1:0

Branky a nahrávky: 11. PASTRŇÁK (Suchý, Kostelník), 37. PASTRŇÁK (Juhász, Ryška), 44. SUCHÝ (Pastrňák, Ryška.) - 11. TEUBNER. Rozhodčí: Klapetek - Jureček, Rychlý. Vyloučení: 6:11. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 280. Střely na branku: 34:16. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 3:1.

Tomšů - Kuchař, Bureš, Flamík, Deutsch, Kostelník, Ryška, Matějek, Graca - Kotala, Pastrňák, Suchý, Kasperlík, Křibík, Patrman, Juhász, Vyčesaný, Školoud, Glos, Diviš

Sejpal - Buďin, Chalupa, Rovný, Holada, Hloušek, Serbus, Štěpánek, Boček - Zet, Teubner, Marek, Brandejský, Kurka, Podsedníček, Ficek, Bičiště, Šimek, Protivný

H a v í ř o v - Trochu pozdě ale nakonec přece vám přinášíme reportáž z utkání staršího dorostu Mladé Boleslavi a Havířova. Středočeši na ledě svého soupeře neuspěli, byť prvním, kdo otevíral skóre zápasu, byl boleslavský Teubner. Jenže domácí Havířov o pouhých 14 vteřin později vyrovnal a v konečném součtu pak zvítězil 3:1.

Havířov vstoupil do utkání o mnoho lépe než soupeř. První pozice ke skórování si postupně vypracovali Křibík, Glos a Vyčesaný. Ovšem ani jedna z těchto šancí se neujala. Mladá Boleslav bránila soupeřovy šance nepříjemnou hrou do těla, ovšem když v 7. minutě havířovský Juhász srazil k zemi Podsedníčka, zůstal ležet na ledě hodně otřesený. Rozhodčí však zákrok posoudili jako čistý.

Snad první střelu na branku vyslal bruslařský klub v 11. minutě, když si Teubner vyjel zpoza branky a nachytal brankáře Tomšů na vlaštovkách. Ale o pouhých 14 vteřin později již bylo srovnáno, jelikož se prosadil David Pastrňák. Krom Kotalovy dobré teče v 18. minutě to bylo v první třetině vše.

Hned ze začátku druhé části hry si Havířov zahrál 46 sekund dlouhou přesilovku 5 na 3 ale nenaložil s ní vůbec dobře. Naopak, jakmile se hosté dostali do plného počtu, zahrozil znovu Teubner a kdyby trefil puk, nejspíš by černá guma skončila i v bráně soupeře.

Ve 25. minutě mohli jít domácí do vedení, to by ale musel jasnou tutovku David Pastrňák proměnit. V pozici, kdy jel sám na gólmana, zachránila brankáře jeho položená hokejka, od které se puk odrazil mimo branku.

Nakonec si nestandartní přesilovou hru 5 na 3 zahrála i Mladá Boleslav a největší šanci si v této přesilovce vypracoval Marek, který však střílel do polodkryté brány z velkého úhlu. Domácí pak mohli jít znovu do vedení, ale Kasperlíkův pokus v přesilové hře ve 37. minutě neskončil mezi třemi tyčemi.

O několik vteřin později se ale Havířov přeci jen dokázal prosadit v přesilovce, když si Pastrňák skvěle vybruslil do střelecké pozice a vyslal milimetrovou střelu do pravého horního růžku.

Zápas se rozhodl ve třetí třetině, když po faulech Kurky a Chalupy hrál Havířov takřka kompletní přesilovou hru 5 na 3. Suchý totiž za domácí rychle tuto početní výhodu využil, čímž poslal hosty definitivně do kolen.

V 55. minutě ještě mohl vykřesat naději na zvrat v zápase Boček, ale v situaci 2 na 1, kdy mu spoluhráč přihrával na střelu z první pouze promáchl hokejkou. Havířov tak nechal všechny tři body doma, zatímco Mladá Boleslav odjížděla domů s prázdnou.