napsal Tomáš Schmiedt
HC Olomouc

2:3p

0:1, 0:1, 2:0 - 0:1

Branky a nahrávky: 51. Hradil (Škůrek), 52. Zítka (Vondra) – 1. Bičiště, 24. Brandejský (Holada), 62. Marek (Štěpánek). Rozhodčí: Fiedler – Dočkal, Štefková. Vyloučení: 6:10. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 105. Střely na branku: 48:28. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.

HC Olomouc

Lukáš – Kebza, Němec, Škůrek, Hes, Ziegler, Novotný (C), Hánl, Paksi, Augustin, Jergl A., Bauer, Zítka, Rašner, Vondra, Ostřanský, Hradil, Macek, Boubeníček, Peštuka.

Sejpal – Budín, Zet, Chalupa, Brzák, Teubner, Marek, Brandejský, Kurka, Podsedníček, Rovný, Holada, Hloušek, Ficek, Serbus, Bičiště (C), Štěpánek, Boček, Šimek, Protivný.

O l o m o u c - Ve čtvrtečním duelu si to mladoboleslavští starší dorostenci rozdali s Olomoucí. Hráči BK po dvou třetinách vedli o dvě branky, Hanáci však díky dvojnásobné přesilové hře vyrovnali. Zápas se tak protáhl až do prodloužení, ve kterém svému celku vystřelil druhý bod Ladislav Marek.

Do utkání lépe vstoupili hráči mladoboleslavského týmu, hned první jejich akce skončila gólem. Při přečíslení dva na jednoho zvolil Karel Bičiště místo přihrávky střelu, která si to namířila do pravé šibenice Lukášovy svatyně.

Hosté byli při chuti i o několik minut později, při úniku tři na jednoho však Teubner zakončil jen do dobře postaveného domácího gólmana. Poté začali úřadovat domácí, všechny jejich snahy ale končily na gólmanovi Sejpalovi.

Na začátku prostředního dějství tak udeřila opět Mladá Boleslav. V přesilové hře vypálil od modré Holada, jehož střelu tečoval za Lukáše snad i nevědomky Jiří Brandejský. Hanáci mohli snížit o chvíli později, když si po odrazu od zadního mantinelu málem tečoval kotouč do vlastní sítě hostující gólman.

Kohouti se tedy dočkali vyrovnání až v polovině poslední části. Při dvojnásobné početní výhodě nahodil Škůrek puk do skrumáže před mladoboleslavskou bránou, odkud uklidil touš do Sejpalovy klece Pavel Hradil. V pokračující standardní přesilovce Olomouc udeřila podruhé. Domácí rozebrali hostující bránící čtveřici, takže Jindřich Zítka měl snadnou práci s doklepnutím kotouče do sítě Boleslavy.

Hanáci mohli ještě do konce třetího dějství rozhodnout, Sejpal ale chytal skvěle. Na řadu tak přišlo prodloužení, ve kterém oslabil svůj tým Škůrek za držení. Hosté nabídnutou přesilovkou nepohrdli. Unavená olomoucká trojice nedokázala vyhodit kotouč ze svého brankoviště, čehož využil Ladislav Marek, jenž rozhodl o druhém bodu pro svůj tým.

Luděk Konopčík (HC Olomouc): Viděli jsme velmi bojovné utkání, hodně se bruslilo. Boleslav nás zaskočila v první třetině, když nás napadala ve dvou hráčích. V závěru jsme pak mohli dokonce vyhrát, byli jsme jasně lepší, přetlačili jsme soupeře. Jenom výborný výkon hostujícího gólmana nám zabránil ve vstřelení vítězné branky. Můžu tak jen pogratulovat soupeři k bodu navíc.

Jan Vidner (BK Mladá Boleslav): Předváděný hokej určitě musel uspokojit těch několik diváků, kteří byli na stadionu. V podstatě jsme o tři body přišli vlastní blbostí, protože jsme oba góly dostali v oslabení, a když to spočítám, tak skoro celou třetinu jsme hráli v početní nevýhodě. To stojí hodně sil, navíc když se vám k tomu ještě zraní dva hráči. My stále hrajeme o záchranu, takže jsme určitě získali dva zlaté body.