napsal David Bohata

2:4

1:1, 0:2, 1:1

HC Slovan Ústečtí Lvi

Branky: 4. Teubner, 51. Kurka (Rovný , Štěpánek) - 3. Hanzl (Topol), 33. Rosa (Baránek), 38. Holeček (Beníšek), 54. Beníšek (Vaněk). Rozhodčí: Pavlovič – Horínek, Bejček. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváků: 31.

Sejpal - Budín, Zet, Chalupa, Valentík, Kurka, Serbus, Bartoš - Šír, Teubner, Marek, Podsedníček, Rovný, Kalfiřt, Ficek, Bičiště, Boček, Štěpánek, Šimek

Kovář - Baránek, Trončinský, Holeček, Šimanovský, Rosa, Fojt, Beníšek, Jindřich, Hanzl, Topol, Andres, Bačák, Poláček, Bílek, Vegner

M l. B o l. - Jak známo, výkony či výsledky staršího dorostu již delší dobu nejsou zrovna nejlepší. V minulém kole sice hokejový soubor pod vedením Jana Vidnera vyhrál v Písku, přesto herně nijak nezáří. Přesvědčit se o tom mohla hrstka přihlížejících diváků. Beznadějně poslední mužstvo tabulky z Ústí nad Labem sice nepředvedlo oslnivý hokej, i tak to ale na Boleslav stačilo. Domácí hráče často zklamala přesnost v koncovce, což se jim nakonec vymstilo.

Než se stačilo odehrát cokoli podstatnějšího, už to bylo zásluhou přesné trefy Martina Hanzla z pohledu domácích 0:1. Zápas měl, alespoň co se skóre týká, slibný rozjezd. Čtyřicet sekund totiž trvalo Boleslavi, aby vyrovnala. Jakub Teubner se v útočném pásmu ujal puku a v ideální pozici před Kovářem neomylně zakončil. Na přelomu osmé a deváté minuty dostali domácí hokejisté poměrně dlouhou početní výhodu pěti proti třem. Bídně jí odehráli; v jejím závěru navíc nechal gólman Kovář vyniknout svou lapačku.

Vynikající příležitost pak měl boleslavský střelec Teubner. Octl se sám před soupeřovým brankářem, neměl však příliš času na rozmýšlení a tak nedal. Ještě v závěru prvé třetiny ujížděli dva Ústečtí na jednoho obránce v bílém. Vegner místo křižného pasu na Rosu volil střelu, jež svůj cíl minula. Do podobné situace se dostali i Bruslaři. Trojice Boček-Štěpánek-Šír si ale nerozuměla a kotouč skončil u nohou ústeckého beka.

V první minutě druhé periody mohl skórovat Ladislav Marek. Dostal se do samostatného úniku, dokázal si muže v masce dokonce položit na led, jen zdařile zakončit se mu nepodařilo. Mladá Boleslav byla ve chvílích následujících aktivnějším mužstvem. Další tutovku spálil Štěpánek – z bezprostřední blízkosti přestřelil.

Pak udeřili hosté. Nejdřív si v nepřehledné mele v Sejpalově brankovišti nejdůrazněji počínal Karel Rosa. Pět minut na to zvýšil na 1:3 Lukáš Holeček. Boleslav toho ve zbytku třetiny mnoho nepředvedla a tak šla zcela oprávněně do šatny se sklopenými hlavami.

Nebylo žádným překvapením, že to byli domácí hokejisté, kteří se postarali o první pozdvižení v nové třetině. Ladislav Marek se prokličkoval útočným pásmem až mezi kruhy, odkud tváří v tvář Kovářovi minul. Přestože se Boleslavi přesilovky v zápase vůbec nedařily, jednu z nich přeci jen proměnili. Jiří Kurka napřáhl od modré a kotouč se zastavil až o síť za zády Kováře, který měl zřejmě zakrytý výhled.

Vykřesanou jiskřičku naděje uhasil zanedlouho Jan Beníšek. Průnik do pásma zakončil střelou z levé strany, přesně do bližšího horního rohu Sejpalovy klece. Na závěrečnou power-play nemohli Mladoboleslavští ani pomyslet, jelikož se v osmapadesáté minutě nechali vyloučit. Ústí nad Labem po právu zvítězilo a mohlo se po neuvěřitelné šňůře patnácti proher v řadě radovat ze tří bodů.