Junioři znovu vyhrávají. Ve čtvrtek zdolali Litvínov

napsal Štěpán Tomš

6:3

2:1, 1:1, 3:1

HC VERVA Litvínov

Branky a nahrávky: 5. Belay (Mozík, Lenc), 16. Chaloupka (Koudela), 36. Lenc (Belay), 46. Mozík (Matějček, Chalupa), 58. Jiránek (Mozík), 60. Belay (Lenc) - 7. Smolka (Zilcher, Hora), 30. Šrámek (Jurčík), 59. Jurčík (Kousalík, Smolka). Rozhodčí: Jílek – Arazímová, Nepomucký. Vyloučení: 6:4, navíc Vrba (MBL) 10 minut OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 85.

Mahdal – Chalupa, L. Vrba, Mozík, Soukup, Arazim, Martínek – Belay, Brandejský, Chaloupka, Jiránek, Sajdl, Babický, Rys, Matějček, Koudela, Lenc

Nechvátal (46. Brýl) – Čejka, Račuk, Eminger, Smolka, Kasal, Zilcher, Kafan – Hora, Švarc, Kousalík, Šrámek, Havelka, Písařík, Trübenekr, Jurčík, Mical

M l. B o l. - Juniorský tým, zdá se, definitivně zažehnal sérii šesti porážek v řadě. Od posledního neúspěchu zaznamenal už třetí výhru v řadě, tu poslední nad Benzinou Litvínov. Na přesvědčivý výsledek 6:3 se ale boleslavští mladíci pořádně nadřeli.

Zápas začal poměrně vlažně a šancí bylo pomálu. Ve třetí minutě skákal po Chaloupkově střele puk po rameni litvínovského brankáře Nechvátala, v 5. minutě už ale domácí tým vedli. Martin Belay se trefil po přechodu modré čáry přímo do šibenice.

Litvínovští vyrovnali v sedmé minutě, kdy svůj únik přetavil v gól Pavel Smolka. První třetinu přeci jen vyhráli domácí. Vedení 2:1 jim šikovnou tečí Koudelovy střely zařídil Jan Chaloupka.

Ve druhé dvacetiminutovce byli hosté lepším týmem. Jediným zábleskem boleslavského mužstva byla neproměněná šance Chaloupky. V polovině zápasu využili Litvínovští zmatku v brankovišti a Jakub Šrámek vyrovnal na 2:2.

Boleslavská hra byla mizerná a trenér Tomáš Potěšil si už ve 32. minutě musel vybrat oddechový čas. A ten týmu prospěl. Ve 36. minutě vystřelil boleslavským juniorům výstavní trefou vedení Radan Lenc.

Ve třetí dvacetiminutovce si domácí náskok hlídali. Ve 46. minutě upravil na 4:2 od modré čáry Vojtěch Mozík. Litvínov mohl zareagovat ve třicet sekund dlouhé dvojnásobné přesilovce, jenže boleslavské bránící trojici se podařilo puk vyhodit.

V samotném závěru utkání ještě padly tři góly. Nejprve využil Tomáš Jiránek přesilovou hru, hosté stejně tak v početní výhodě a hře bez brankáře snížili na 3:5 brankou Ondřeje Jurčíka. Tři body pro Boleslav pečetil zásahem do prázdné brány Litvínova Martin Belay.