Po první třetině bylo rozhodnuto, junioři porazili Jihlavu 6:1

napsal Miloš Štrojsa

6:1

4:0, 1:0, 1:1

HC Dukla Jihlava

Branky a nahrávky: 6. Lenc (Belay, Rys), 15. Belay (Rys), 17. Lenc (Soukup), 17. Jiránek, 40. Matějček, 54. Koudela (Jankovský, Babický) - 51. Gregor (Zídek). Rozhodčí: Lacina - Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 55.

Will - Kurka, Vrba Lukáš, Mozík, Soukup, Dostál, Arazim, Martínek - Belay, Protivný, Chaloupka, Jiránek, Babický, Jankovský, Rys, Matějček, Koudela, Lenc

Rittich - Cirhan, Adam, Šťastný, Malec, Randa, Kuřítko - Gregar, Tobola, Prokš, Hlaveš, Vysloužil, Zídek, Polcar, Mikeš, Kasalý

M l. B o l. – Utkání juniorské extraligy mezi Mladou Boleslaví a Jihlavou slibovalo vyrovnanou podívanou. V sedmnácté minutě bylo ale prakticky po zápase – Bruslaři dvakrát využili přesilovou hru, odskočili svému soupeři na rozdíl čtyř gólů a zbytek střetnutí už dohráli bez výraznějších obav o výsledek.

Začátek utkání rozhodně nenaznačoval, že by měl nějaký tým vyhrát jednoznačným rozdílem. Úvod zápasu byl poměrně vyrovnaný a mírnou převahu Boleslavi vyjádřil gólově až RADAN LENC, který rutinérskou střelou do horní poloviny branky využil Belayovu pobídku. Boleslavský forvard MARTIN BELAY hrál důležitou roli i u druhého gólu domácích – tentokrát se proměnil z asistenta ve střelce a po Rysově krásné přihrávce zvýšil na 2:0. Následující minuty prakticky rozhodly o osudu utkání.

Rozhodčímu se totiž nelíbily protesty hostující střídačky proti vyloučení svého hráče a poslal Jihlavu do tří. Boleslav nabídnutou šanci využila – nejprve si RADAN LENC dorážkou Soukupovy střely připsal druhý gól v utkání a v pokračující klasické přesilovce se po samostatné akci prosadil TOMÁŠ JIRÁNEK. Otřesení hosté už do konce první třetiny nic nevymysleli a do kabin odcházeli za nepříznivého stavu 0:4.

Druhé dějství zahájil povedenou střelou boleslavský Soukup, hostující brankář Rittich se však vyznamenal a kotouč vyrazil do bezpečí. I jihlavští hokejisté měli příležitost zahrát si dvojnásobnou přesilovku. Přestože měl hlavně Hlaveš několik slibných příležitostí, skóre zápasu zůstávalo neměnné. V polovině zápasu se mohl gólově prosadit Koudela, svoji dorážku ale směřoval pouze do výstroje Ritticha a ten si tak na své konto připsal další povedený zákrok.

Jihlavský Zídek se následně ocitl zcela sám před Willem, o několik centimetrů však minul horní roh branky a v zoufalství z neproměněné šance se chytl za hlavu. Jiránek neproměnil svůj samostatný únik, a když už se zdálo, že druhá třetina skončí bez branek, Boleslav se ještě jednou gólově prosadila. ONDŘEJ MATĚJČEK byl odměněn za svou aktivitu v zápase a těsně před sirénou oznamující konec druhé periody zvýšil už na 5:0.

Úvodní minuty třetí třetiny patřily především Belayovi. Šikovný útočník Boleslavi se svými kličkami několikrát dostal až před Ritticha, žádná z jeho individuálních akcí ale gólem neskončila. To samé se dalo říci o následné šanci Jihlavy. Přesnou střelu z hole hostujícího hráče zpacifikoval jistý Will a zaslouženě se dočkal pochvaly od svých spoluhráčů. Čisté konto však přece jenom neudržel. Zídkovu střelu z protiútoku sice ještě s vypětím všech sil vyrazil, proti dorážce MARTINA GREGARA už však nic dělat nemohl a hosté se dočkali čestného úspěchu.

Domácí ale rychle odpověděli a DAVID KOUDELA upravil stav utkání na konečných 6:1 pro Mladou Boleslav. Boleslavští junioři předvedli lahůdkovou kombinaci a souhra v ose Babický-Jankovský-Koudela byla skutečnou ódou na gól. Namlsaní domácí se v závěrečné euforii ještě dostali do několika slibných příležitostí, stav utkání se už ale nezměnil a Boleslav se tak mohla radovat z cenného, byť jednoznačného vítězství.