BK MLADÁ BOLESLAV

BK MB - BEROUN 2:1 po sam. náj. (0:1, 0:0, 1:0-0:0)

1. 11. 2006
napsal Pavel Petr
BK Mladá Boleslav

2:1sn

0:1, 0:0, 1:0-0:0

Medvědi Beroun 1933

Statistiky

Branky a nahrávky: 44. Paroulek (Ťupa, Koláček), 65. rozhodující nájezd Paroulek – 9. Zajíc (Nedorost, V. Kameš). Rozhodčí: Blecha – Zavřel, Svoboda. Vyloučení: 8:11, navíc hostující J. Kameš 10 minut. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1200.

BK Mladá Boleslav

Šindelář – Bauer, Kolda, Štrach, Majeský, Sláma, Ťupa, Všetečka – Hlouch, Sýkora, Beck – Nouza, Zdráhal, Gombár – Paroulek, Koláček, Kadlec – M. Krupka, Gajovský, L. Krupka. Trenéři: Jiří Režnar a Petr Haken.

Medvědi Beroun 1933

J. Kameš – Vaněček, Filip, Čížek, Míka, V. Kameš, Mrázek, Protivný, Rýgl – Tvrzník, Novotný, Nedorost – Besser, Zajíc, Pavel – Toma, Křesťan, Besonov – Vlček, Dušek, Jech. Trenéři: Karel Najman a Leo Gudas.

Střelecké trápení boleslavského týmu pokračovalo i v zápase proti Medvědům. Domácí měli po celý zápas více ze hry, na střely vyhráli 47:19 (!!!), ale výtečného Kameše překonali pouze jednou. V boleslavské sestavě už se neobjevil útočník Michal Jeslínek, který na vlastní žádost ukončil své působení ve městě automobilů a objeví se na přestup v Chomutově. Naopak po hostování v Prostějově se vrátil obránce Bořek Sláma a premiéru si odbyl juniorský útočník Nikola Gajovský.

Do první šance se v úvodu zápasu dostal boleslavský Paroulek, po buly ale Kameše nepřekonal. V přesilovce pálil jen do míst, kde stál berounský gólman, Hlouch a po samostatné akci to zkoušel nepřesně M. Krupka. To hosté ukázali lekci z produktivity. Z vůbec první vážnější akce totiž skórovali. Přečíslení dva na jednoho zužitkoval po přihrávce Nedorosta ve vedoucí berounský gól Zajíc. Vzápětí hráli Medvědi 47 vteřin ve dvojnásobné početní převaze, ale Šindeláře nepřekvapili. Na druhé straně Bauer pálil nad a zblízka se neprosadil kapitán Kadlec. Také domácí si v závěru úvodní třetiny vyzkoušeli hru pět proti třem, jenže i boleslavští hokejisté recept na vstřelení branky hledali marně.

Po přestávce to od modré znovu zkoušel Bauer, Kameš však jeho pokus v pohodě ustál. Zapotil se ovšem i boleslavský brankář Šindelář. Zejména při nebezpečné střele Bessera. Nadále však platilo, že hru ovládli domácí. A výčet jejich příležitostí? Majeský se neprosadil z prostoru mezi kruhy, neuspěl ani Štrach, šanci na úspěch neměla slabá střela Všetečky a rovněž tak pokus Becka ukrytý za jednoho z bránících hráčů.

Až ve 43. minutě si boleslavští diváci konečně mohli zakřičet gól! To když domácí využili přesilovku pět na tři. V ní našel Koláček u tyče číhajícího Paroulka a ten srovnal na 1:1. Tak také po šedesáti minutách hry zápas skončil. Možná i proto, že Všetečka trefil při další příležitosti pouze tyč.

V nastaveném čase byli ke gólu pro změnu blíže hosté. Zejména při vyloučení novice v boleslavské sestavě Gajovského si vytvořili tlak, ale Šindeláře nepřekvapili. V penaltové loterii proměnil jako jediný nájezd domácí Paroulek, když blafákem překonal výtečného Kameše.

Ohlasy trenérů

Jiří Režnar, (trenér BK Mladá Boleslav): "Utkání se mi hodnotí špatně. Doma jsme ztratili bod. Pochopitelně jsme si přitom říkali, že doma musíme naplno bodovat. Když vezmu Beroun, uhrál v posledních třech kolech výsledky, kdy inkasoval pouze jeden gól. S Chomutovem vyhráli v prodloužen a v Brně na trestná střílení. Z toho vyplývá, že hrají nepříznivý defenzivní hokej a čekají na chybu soupeře, kterou oni umí potrestat. My udělali tři hrubky a hosté jednu z nich hned zkraje potrestali. My měli sice hodně šancí a více ze hry opticky, ale nemohlo nám to tam spadnout. Samozřejmě Kameš je výborný gólman, ale víme o jeho slabinách. Snažili jsme se to tam dávat, ale prostě nepovedlo se to. Ztratili jsme tak doma bod a je to škoda. Důležité ale je, že jsme nakonec alespoň ten druhý urvali a nebylo to pouze s jedním bodem."

Karel Najman, (trenér HC Berounští Medvědi): "Samozřejmě přáli jsme si na mladoboleslavském ledě bodovat. Bod je cenný, hráli jsme proti mančaftu, který má ty nejvyšší mety před sebou. Proto je pro nás bod dobrý. Vzhledem ale k tomu, že jsme tak dlouho vedli a ve hře pět na pět domácí vesměs k ničemu nepustili, pomýšleli jsme na to, že bychom zápas mohli dotáhnout do vítězného konce. Bohužel na začátku třetí třetiny přišla dvě vyloučení a my šli do třech. To už se potom těžko dalo ubránit. Myslím si přitom, že to fauly prostě nebyly. Proto výsledek 1:1 nakonec nepovažuji vyloženě za korektní."

×
Dnes v 15:00 | DOR
HC Dynamo Pardubice
BK Mladá Boleslav