Ani ve třetím zápase to nevyšlo, juniorka se vrací z Chomutova s prázdnou

napsal David Bohata, Daniel Pavlík
Piráti Chomutov

2:0

1:0, 1:0, 0:0

Branky a nahrávky: 15. Klouček (Deveri), 30. Bartejs (Mužík). Rozhodčí: Turčan - Bertlík, Koskuba. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 70. Střely na branku: 27:21.

Matoušek - Kolář, Korim, Čížek, Bartejs, Hanták, Mužík, Kolčava, Klouček, Deveri, Hlaveš, Ondráček, Mála, Hammerbauer, Račuk, Pesjak, L. Novák, J. Novák, Opalek, Kopáč, Hrabák

Příhoda - Babický, Kulhánek, Marek, Brandejský, Jiránek, L. Vrba, Pešut, Lenc, Čeček, Frolík, Teubner, Rys, Kulich, F. Vrba, Daráš, Koudela, Mozík, Král

C h o m u t o v - Výběr trenéra Potěšila v úvodu soutěže dokázal urvat jediný bod. Naplno se mu nepodařilo bodovat ani ve třetím kole proti Pirátům z Chomutova. Zápas si Boleslavští komplikovali častými prohřešky proti pravidlům. Své štěstí tedy zkusí 17. září, kdy na domácím ledě přivítají Plzeň.

Domácí junioři začali utkání dobře. Často tlačili hosty v jejich obranném pásmu. Piráti však dokázali svou šanci proměnit až v 15. minutě, kdy Danko Deveri rychle přihrál puk na ujíždějícího Davida Kloučka, který šikovně vstřelil puk přesně pod lapačku brankáře Příhody. Domácí bez problému udrželi jednobrankový náskok do konce třetiny.

Do druhé periody se Boleslav vzchopila a začala si vytvářet také šance - hlavně z protiútoků. Většinu z nich ale nedokázala zakončit střelou, jelikož se obránci Chomutova zodpovědně vraceli do obrany. Piráti si naopak dokázali své vedení ještě pojistit. V polovině druhé třetiny se trefil Tomáš Bartejs, když našel skulinku v Příhodově postavení, a to i přesto, že mu práci komplikovali obránci soupeře.

Dvoubrankové vedení je už slušné, ale určitě ne nepřekonatelné. To si i Mladoboleslavští zřejmě řekli do poslední třetiny, kde se jim však taky nepovedlo skórovat a Piráti už jen důsledně bránili. Výběr Jaroslava Becka tedy vítězí i ve třetím ligovém zápase, Boleslav na výhru stále čeká.