napsal Daniel Langer

1:2sn

1:1, 0:0, 0:0 - 0:1

HC ŠKODA PLZEŇ

Branky a nahrávky: 7. Frolík (Lenc, Rys) - 6. Schleiss (Ruprecht), 65. Pacanda. Rozhodčí: Nečas - Špůr, Komárek. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 74.

Příhoda (Mahdal) - Babický, Kulhánek, Vrba L., Čeček, Kulich, Vrba F., Mozík, Král - Knap, Jiránek, Pešut, Lenc, Frolík, Teubner, Rys, Daráš, Koudela

Polívka (Brabec) - Houfek, Ruprecht, Slavík, Moravčík, Hájek, Varačka, Blumentrit, Šimandl - Němec, Pejchar, Sedláček, Shleiss, Mainer, Váchal, Baxa, Noga, Pacanda, Pour, Pášek, Vizinger

M l. B o l. - V nejsilnější sestavě se boleslavské juniorka postavila v sobotním poledni favorizovaným mládežnikům z Plzně. V dresu týmu z města automobilů se představili i Jiránek s Lencem, tedy hráči, kteří se připravovali z "A" týmem Bruslařského klubu. Ani to ale nestačilo, aby si Boleslavští připsali první vítězství, přestože se po něm mocně natahovali.

Start utkání se odehrával ve svižném tempu, oba celky se prezentovaly aktivním bruslením a důrazným hokejem. V první větší šanci se ocitl domácí kapitán Rys, z prostoru mezi kruhy ale mířil vedle. Skóre otevřela Plzeň v šesté minutě, konkrétně Jan Shleiss. Plzeňský útočník využil přesilovou hru poněkud netradičně, po perfektní kolmici z vlastního obranného pásma se prosmýkl mezi obránci a nekompromisně zakončil nad vyrážečku domácího brankáře.

Dlouho se ale hosté z branky radovat nemohli. Netrvalo to ani minutu a po pohledné kombinaci vyrovnával Jakub Frolík. Po srovnání skóre jako by se oba týmy přeci jen trochu uklidnily a zřejmě i na pokyn trenérů hrály zodpovědněji v obraně. Na brankáře už ani jeden z celků recept do sirény nenašel a do šaten se tak odcházelo za smírného stavu 1:1.

Hned na úvod druhého dějství měl dobrou šanci strhnout vítězství na stranu Mladé Boleslavi Lenc, jeho dorážky v přesilovce si ale cestu za Polívkova záda nenašly. Na straně jinak ukázněné Plzně začaly rovněž přibývat první tresty, přesto si hosté dokázali vytvářet lehčí vizuální převahu. V největší šanci plzeňského týmu selhal v samostatném úniku Baxa, skóre se tak ve druhé třetině neměnilo.

V závěrečném dějství si jak Mladá Boleslav, tak hostující Plzeň připsali po jedné velké šanci. Nejprve se Bruslaři ve vlastním oslabení řítili dva na jednoho. Obránce se stáhl k volnému hráči a Daráš dobře volil střelu, měl ale mířit přesněji, trefil pouze dobře postaveného brankáře. Na druhé straně obral Noga jednoho z beků o puk, dalšímu nasadil kličku a zazvonil na tyčku. Utkání tak došlo do prodloužení.

V nastavené době dominovali Boleslavští. Hodně agilní byli především Rys, Lenc, Jiránek a Mozík. Ani jeden z jejich pokusů se ale neujal a tak musely rozhodovat nájezdy. V první sérii střílel vedle Lenc, oproti tomu byl úspěšný hostující Tomáš Pacanda. Ve druhé sérii střílel pouze do brankáře Pešut. Mezi boleslavské tyče se postavil Mahdal, ale i druhý hráč Plzně Jan Schleiss byl úspěšný a Indiáni tak po nájezdech urvali druhý bod.