napsal Jitka Čechová
HC VERVA Litvínov

3:2sn

0:1, 2:0, 0:1 - 0:0 - 1:0

Branky a nahrávky: 31. Písařík (Bittner, Čejka), 33. Jurčík (Švarc), 65. Písařík (roz. sam. nájezd) - 18. Daráš, 48. Rys (Mozík). Rozhodčí: Zubzanda, Šulo, Sentenský. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0.

Nechvátal - Čejka, Havelka, Jurčík, Strejček, Kokeš, Bittner, Šrámek, Mackal, Zdeněk, Kasal, Písařík, Procházka, Mamula, Průša, Malec, Ejem, Trübenekr, Švarc, Smolka

Mahdal - Knap, Pánek, Babický, Kulhánek, Marek, Brandejský, Vrba, Pešut, Jankovský, Čeček, Frolík, Teubner, Rys, Kulich, Vrba, Daráš, Koudela, Mozík, Král

L i t v í n o v - Dobře začali, hůř skončili. Mladoboleslavští junioři předvedli na ledě Litvínova působivý vstup do utkání, dařilo se jim soupeře držet v šachu a ochránce jejich branky v neustále pozornosti. Těsně před koncem prvního dějství se navíc dostali do vedení. O to ale během pouhých tří minut druhé třetiny zase přišli. Ve 48. minutě však díky Rysovi vyrovnali a protože se nikdo další za klasické herní situace neprosadil, došlo až na samostatné nájezdy. Ty už svěřenci trenéra Potěšila stihli v letošní sezoně odjezdit z pěti zápasů hned třikrát - pokaždé bohužel neúspěšně.

Mladoboleslavští mladíci vstoupili do zápasu velmi dobře, prakticky od prvních vteřin led výraznějším způsobem opanovali právě oni. Pro domácí hráče i publikum to bylo určitě překvapení, za favority utkání se totiž nepochybně považovali Litvínovští. Ti totiž ještě v letošní sezoně neochutnali hořkou příchuť porážky. Středočeši stačili během prvních pár minut domácího gólmana Nechvátala doslova zasypat sprškou střel. Ten dokázal dlouho odolávat, v 18. minutě ale kapituloval. Těsně po vypršení boleslavské přesilovky se prosadil Viliam Daráš.

Domácí celek si o přestávce mezi první a druhou třetinou nejspíš v kabině od svého trenéra něco vyslechl, protože se pokusil začít jinak a především lépe. Dobrou mušku prokázal Jurčík a nebýt obětavého pádu jednoho z boleslavských obránců, nejspíš by bylo vyrovnáno. Mladá Boleslav se nevyvarovala faulům, což bylo nakonec to, co jí srazilo na kolena. Po vyloučení Jankovského se trefil Pavel Pisařík. A co bylo pro svěřence trenéra Potěšila ještě horší – Litvínovským se podařilo do tří minut obrátit skóre zápasu ve svůj prospěch. Pro tentokrát se radoval Ondřej Jurčík.

Třetí dějství přineslo vyrovnanější hokej. Vzadu držel Středočechy Mahdal, a tak se mohli boleslavští hokejisté vydat za dobytím alespoň vyrovnaného stavu. A podařilo se. Mozíkovo nahození puku na Nechvátala dokázal využít Jiří Rys a posunutím kotouče vyrovnat na 2:2. Poslední desítka minut ze základního hracího času přinesla ještě několik zajímavých příležitostí na obou stranách, všechny nicméně zůstaly nevyužity.

Nerozhodlo ani prodloužení, ačkoliv domácí Šrámek mohl, nebýt Mahdala, rozhodnout. Na řadu tak musely přijít samostatné nájezdy. Mladoboleslavští se v nich prosadit nedokázali, kdežto Litvínovští hned dvakrát. Rozhodující branku zaznamenal Pavel Pisařík.